Nasze teorie

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

Nasze teorie

przez popiol 16 paź 2015, 19:49
Mae napisał(a):
schizonerw napisał(a):życiem każdego człowieka rządzi egoizm. Nie ma czegoś takiego jak przyjaźń, altruizm czy miłość. Nawet miłość matki do dziecka nie jest bezwarunkowa - wypływa ona z egoizmu.

Zgodzę się tylko z tym, że nie istnieje altruizm, który z definicji brzmi nierozsądnie. Kto by chciał poświęcać siebie dla innych?
a taki przykład altruizmu: człowiek skacze bez namysłu do wzburzonej rzeki by ratować obcą mu osobę, ryzykując własne życie. Czy to też jakiś rodzaj egoizmu?
popiol

Nasze teorie

przez abrakadabra xx 16 paź 2015, 22:04
NN4V napisał(a):
abrakadabra xx napisał(a):Evia, tak to ja też potrafię wnioskując z mowy ciała, widzę czasem czy ktoś ma wobec mnie dobre zamiary czy nie, czy mnie lubi czy nie, czy kłamie czy nie. Choć możliwe, że opanowanie tego z większą precyzją może dać lepsze efekty.

Tyle, że druga strona może opanować równie dobrze aby nadawać fałszywe komunikaty.

A no też prawda.

Nasze teorie

przez Evia 16 paź 2015, 22:11
popiol napisał(a):a taki przykład altruizmu: człowiek skacze bez namysłu do wzburzonej rzeki by ratować obcą mu osobę, ryzykując własne życie. Czy to też jakiś rodzaj egoizmu?

No, no... Muszę przyznać, że nigdy wcześniej tego nie rozpatrywałam i musiałam się nad tym zastanowić.
Oczywiście nadal nie wierzę w czyste i nieskalane intencje :P
Podejrzewam, że takie przytoczone zachowanie może być skutkiem ubocznym.
Na ogół egoistyczne pobudki, którego wynikiem jest altruizm są podświadome, cel jednak jest jeden, dlatego też czasem niektóre zachowania mogą być irracjonalne, gdyż kieruje nami instynkt.

abrakadabra xx napisał(a):
NN4V napisał(a):
abrakadabra xx napisał(a):Evia, tak to ja też potrafię wnioskując z mowy ciała, widzę czasem czy ktoś ma wobec mnie dobre zamiary czy nie, czy mnie lubi czy nie, czy kłamie czy nie. Choć możliwe, że opanowanie tego z większą precyzją może dać lepsze efekty.

Tyle, że druga strona może opanować równie dobrze aby nadawać fałszywe komunikaty.

A no też prawda.

Nie da się do perfekcji zapanować nad mową ciała. Wiele rzeczy jest od nas niezależnych, np przyspieszony oddech, pocenie, rozszerzone/zwężone źrenice itd

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nasze teorie

przez abrakadabra xx 16 paź 2015, 22:48
Evia napisał(a):Nie da się do perfekcji zapanować nad mową ciała. Wiele rzeczy jest od nas niezależnych, np przyspieszony oddech, pocenie, rozszerzone/zwężone źrenice itd

Ale na tyle dobrze, żeby niektórych oszukać. Jednak nie wszyscy mogą to opanować. Myślę, że psychopaci mają łatwiej. Z drugiej strony natomiast zawsze można rozszyfrować delikwenta wprawnym okiem. Kwestia tego kto lepiej kogo oszuka, czy nie dopatrzy się oznak oszustwa.

No ale to fakt pewnych odruchów nie da się całkiem opanować, podobno.

Nasze teorie

przez abrakadabra xx 16 paź 2015, 22:54
A idąc dalej tym tropem można dojść do wariografu, który też podobno da się oszukać, są różne teorie. Jednak jest podobno 100% metoda na oszusta, coś w rodzaju skanu mózgu i jego aktywności.

Nasze teorie

przez ChrisMessina 16 paź 2015, 23:15
Ze przychodzi czasem taki moment, że wszystkie dotychczasowe teorie są o kant dupy.
Z przodu plecy, z tyłu plecy, pan Bóg stworzył ją dla hecy!

Nasze teorie

przez NN4V 16 paź 2015, 23:25
popiol napisał(a):
Mae napisał(a):....Zgodzę się tylko z tym, że nie istnieje altruizm, który z definicji brzmi nierozsądnie. Kto by chciał poświęcać siebie dla innych?
a taki przykład altruizmu: człowiek skacze bez namysłu do wzburzonej rzeki by ratować obcą mu osobę, ryzykując własne życie. Czy to też jakiś rodzaj egoizmu?

Skoro bez namysłu, to skąd wywodzi się ten imperatyw? - bo chyba skaczący nie zdążyl wydumać i świadomie zdecydować o swoim poświeceniu. Skąd więc impuls do działania pochodzi?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Nasze teorie

przez abrakadabra xx 16 paź 2015, 23:28
Prawdopodobieństwo przypisania choroby psychicznej użytkownikom tego forum wzrasta dwukrotnie w porównaniu do innych "normalnych" forów, bo skoro tu jest to na pewno coś musi być z nim nie tak :D (moje myślenie o myśleniu ogółu, (z przymrużeniem oka)) A skoro tak, to wszelkie oryginalne i kontrowersyjne pomysły mogą być uznane jako objaw szaleństwa ;)

Nasze teorie

przez NN4V 16 paź 2015, 23:34
Evia napisał(a):....Nie da się do perfekcji zapanować nad mową ciała. Wiele rzeczy jest od nas niezależnych, np przyspieszony oddech, pocenie, rozszerzone/zwężone źrenice itd

To są oznaki pobudzenia. Ich interpretacja nie jest możliwa bez znajomosci myśli pobudzonego.
Również wariograf rejestruje pobudzenie, ale nie rejestruje źródła pobudzenia. Nie wiadomo jaka emocja towarzyszy pobudzeniu.

Nasze teorie

przez Druid 20 paź 2015, 00:19
im większe napięcie z powodu niezaspokojenia potrzeby bliskości, tym większy wachlarz albo siła objawów, którymi to napięcie "uchodzi"
Druid

Nasze teorie

przez NN4V 20 paź 2015, 09:45
Lekarz to znachor społecznie usankcjonowany.

Nasze teorie

przez Wudezet 27 paź 2015, 23:17
teoria hipstera: kontrataki nożnych odbiorców pikseli jest odbiórczo uzasadniose w sposób kompulsywny, dowodzi na to masa przedsionków kanalizacyjno-wibracyjnych w ajsengardzie potomku saurona, którego obcowali włącznie z naturą kosmiczną i terytorialną, na co dowodzi posiadanie brzuchomówców w sposób nadprodukcyjny do posiadanego stanu rzeczy.
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman

amisulpryd 100mg 1-0-0
alprazolam 0,5-2mg doraźnie

Sortuj wg