Nasze teorie

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

Nasze teorie

przez Imre 16 wrz 2015, 23:53
Zaraz, chwila. Czy to chodzi o to, że to ja przedstawiłem najracjonalniejszą odmianą racjonalizmu w przeciwieństwie super-racjonalizmu czy super-racjonalizm jest najracjonalniejszy? :P
Imre

Nasze teorie

przez Mae 16 wrz 2015, 23:55
Imre, to, co Ty napisałeś. To powinno być jasne, bo jestem (a przynajmniej staram się) być obiektywna. :D

Próbuję mieć otwarty umysł i jeżeli widzę, że ktoś pisze spójnie i logicznie, zgadzam się z nim.
Trolololololo
Mae

Nasze teorie

przez Łapa 17 wrz 2015, 00:10
Ja nie mam hipotez z dziedziny psychologii czy socjologii, przynajmniej nie mam takich, którymi chciałbym się dzielić.

Co do racjonalizmu to często mylimy go z dziecinnym ateizmem (nawet ten słabiutki portal nazywa się RACJONALISTA.pl), chociaż nie da się ukryć, że racjonalizm, krytycyzm, to coś co mnie bardzo ... rajcuje :)

Ale to pewnie dlatego, że jestem INTJ tudzież piątką enneagramową.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nasze teorie

przez NN4V 17 wrz 2015, 07:28
Łapa napisał(a):Ja nie mam hipotez z dziedziny psychologii czy socjologii, przynajmniej nie mam takich, którymi chciałbym się dzielić.

Co do racjonalizmu to często mylimy go z dziecinnym ateizmem .....

Ewentualnie z racjonalizacją. :mrgreen:

Łapa napisał(a):...Ale to pewnie dlatego, że jestem INTJ tudzież piątką enneagramową.

Istnienie korelacji jest Twoja własną teorią, czy opartą na czyms zewnetrznym?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Nasze teorie

przez NN4V 17 wrz 2015, 08:02
Mae napisał(a):Mnie się wydaje, że przedstawiłeś najracjonalniejszą odmianę racjonalizmu, bo poddającą w wątpliwość tezy uznane za przez ogół za racjonalne. Poprzez sceptycyzm do prawdy.

Wmieszaj w to jeszcze konstrukcjonizm i nadracjonalizm (z teorii gier). :D
Społeczeństwo internalizuje kulturowe abstrakty, które dla wielu pozostają nienaruszalne do końca życia tworząc schematy poznawcze.
Często uwidaczniają się one gdy na pytanie otrzymujesz odpowiedź: to oczywiste.
Nie warto zadawać się z jednostkami niezdolnymi do majstrowania przy własnych schematach poznawczych.

Nasze teorie

przez Łapa 17 wrz 2015, 13:29
NN4V napisał(a):
Łapa napisał(a):...Ale to pewnie dlatego, że jestem INTJ tudzież piątką enneagramową.

Istnienie korelacji jest Twoja własną teorią, czy opartą na czyms zewnetrznym?

Wydaje mi się, że wynika to z opisu tego typu osobowości, który opiera się na analizie, strategicznym i racjonalnym myśleniu.

Nasze teorie

przez lucy1979 17 wrz 2015, 14:15
NN4V napisał(a):Znaczny odsetek osób z problemami nerwicowymi zgłasza epizody/wizje z okresu dzieciństwa, które są wprost powiązane z religią. Zastanawiam się, czy nauczanie religii w dzieciństwie jest czynnikiem podwyższającym ryzyko zaburzeń osobowości w życiu dorosłym.

Ja uważam, ze tak. Katolicka religia u osob ze skłonnościami do nerwic, depresji powoduje problemy. Do wszystkiego pdchodzimy zbyt serio.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Nasze teorie

przez mark123 17 wrz 2015, 14:20
lucy1979 napisał(a):
NN4V napisał(a):Znaczny odsetek osób z problemami nerwicowymi zgłasza epizody/wizje z okresu dzieciństwa, które są wprost powiązane z religią. Zastanawiam się, czy nauczanie religii w dzieciństwie jest czynnikiem podwyższającym ryzyko zaburzeń osobowości w życiu dorosłym.

Ja uważam, ze tak. Katolicka religia u osob ze skłonnościami do nerwic, depresji powoduje problemy. Do wszystkiego pdchodzimy zbyt serio.

Chyba nie tylko katolicka, ale każda. Osoby ze skłonnościami do nerwic i depresji są raczej wśród wyznawców każdej religii.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Nasze teorie

przez Druid 17 wrz 2015, 18:30
Hipoteza: ludzie dzielą się na potencjalnych samobójców i potencjalne prostytutki
Druid

Nasze teorie

przez NN4V 17 wrz 2015, 19:25
mark123 napisał(a):....Chyba nie tylko katolicka, ale każda. Osoby ze skłonnościami do nerwic i depresji są raczej wśród wyznawców każdej religii.

Fakt.

Nasze teorie

przez mark123 19 wrz 2015, 09:33
Hipoteza wysunięta na podstawie pewnych obserwacji: im więcej ktoś problemów ktoś zaznał (głównie w dzieciństwie) tym lepiej umie funkcjonować w stresie i maskować stres.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Nasze teorie

przez schizonerw 19 wrz 2015, 10:17
życiem każdego człowieka rządzi egoizm. Nie ma czegoś takiego jak przyjaźń, altruizm czy miłość. Nawet miłość matki do dziecka nie jest bezwarunkowa - wypływa ona z egoizmu.

Nasze teorie

przez nieboszczyk 19 wrz 2015, 13:51
osobniki i osobniczki którzy noszą brązowe oczy jawnie zdradzają swoje problemy z emocjami i są groteskowo wylewni roją sobie że każdy chce być zalewany falami nielogicznej i niewytłumaczalnej czułości na uderzające podobieństwo iż matka natura oznaczyła osobników fałszywych i obłudnych rudymi czuprynami.

Nasze teorie

przez Evia 19 wrz 2015, 17:29
schizonerw napisał(a):życiem każdego człowieka rządzi egoizm. Nie ma czegoś takiego jak przyjaźń, altruizm czy miłość. Nawet miłość matki do dziecka nie jest bezwarunkowa - wypływa ona z egoizmu.

To się nazywa cynizm, dlatego też Twoją teorię trudno nazwać osobistą, gdyż ten nurt jest omawiany od dawna

Sortuj wg