Wiesz, że masz fobię społeczną, gdy...

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

przez Psychoanalepsja_SS 06 sty 2015, 21:32
[Popularna zabawa, w której musimy dokończyć zdanie. Myślę, że z uwagi na sprezentowanie wielu cennych doświadczeń w treściwej formie, wątek ten zasługuje na miejsce w tym dziale, nie zaś w dziale zabawy, ale moderatorzy - Wasza wola.]
Ja zaczynam:

wolisz się zsikać niż poprosić nauczycielkę o możliwość wyjścia do toalety. (I klasa podstawówki) :D

przez mark123 08 sty 2015, 13:30
wolisz dostać ocenę niedostateczną niż przyłączyć się do grupy w zadaniu pracy w grupie
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Psychoanalepsja_SS 08 sty 2015, 15:35
To ja podobnie z podstawówki:

wolisz dostać ocenę niedostateczną i rozbeczeć się niż pójść do tego strasznego sekretariatu po klucz, będąc dyżurnym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lojantka 08 sty 2015, 18:51
całe LO, każdy przedmiot:

wolisz mieć w dzienniku 10 metrowy płotek z jedynek i widmo poprawy klasy i znowu powiedzieć z ławki że bierzesz kapę z odpowiedzi niż się przemóc i podejść do biurka bo przecież umiesz
lojantka

przez Candy14 08 sty 2015, 19:00
wolisz się zsikać niż poprosić nauczycielkę o możliwość wyjścia do toalety. (I klasa podstawówki) :D

to nie fobia...
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Psychoanalepsja_SS 08 sty 2015, 19:31
Candy14 napisał(a):

to nie fobia...

A co? Bałem się zwyczajnie spytać nauczycielkę, czy mogę skoczyć psipsi, przecież nie zlałem się z kaprysu. W sumie to nawet dwukrotnie mi się to przydarzyło.

przez mark123 08 sty 2015, 19:42
wolisz dostać niedostateczną ocenę, niż poprosić o ponowne wytłumaczenie nierozumianej części zajęć
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Arasha 08 sty 2015, 20:09
Fajny temat ... przynajmniej widzę, że w jednym aspekcie nie miałam problemu. Ja byłam totalnym zaprzeczeniem tego, o czym piszecie. Chodziłam do WC, kiedy miałam ochotę. Sama zgłaszałam się na początku roku do odpowiedzi, żeby mieć przez 2 miesiące spokój. Zamęczałam nauczycieli, żeby mi wyjaśnili jakieś zadanie czy przykład ( najbardziej hardkorowy przykład to zakończenie podstawówki i Arasha w gabinecie dyrektorki prosi o wytłumaczenie jednej z możliwości rozwiązania jakiegoś zadania z trygonometrii bodajże ... a jaką frajdę z tego miałam ). I teraz najlepsze ... potrafiłam przy zdumieniu całej klasy zwrócić uwagę nauczycielowi, że się spóźnił i straciliśmy część lekcji i wypadałoby jakoś to odrobić :lol: Z kolei jak chodziłam na kurs Niemca w I LO, to zrobiłam awanturę prowadzącej, że jedne zajęcia odbyły się w pizzerii, bo nie było klucza do sali czy coś takiego i ja wraz z innym kursantem odbiliśmy się od drzwi szkoły językowej ... a ten kursant był prywatnie mężem mojej matematyczki 8) Ale ja tak w sumie miałam od dziecka, że zwracałam innym uwagę, np. sprzedawcy, jak ważyła na tej samej wadze pomarańcze, a następnie ser ( ku rozpaczy mojej babci ) ... wszystko w ramach przestrzegania zasad higieny ... Cóż, jak widać, niebanalnej wolno więcej :pirate: ( żartuję, ale przykłady z życia Arashy wzięte )
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Candy14 08 sty 2015, 22:15
Psychoanalepsja_SS, zwyczajnie sie wstydziles.. fobia to co innego
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez Stella_ 09 sty 2015, 00:40
Candy 14,mylisz sie.

U mnie bylo troszke inaczej.Nie musialam sie pytac nauczycielki o wyjscie do wc.Mimo to,potrafilam siedzieć na wykładach po dwie godziny z pełnym,bolącym pęcherzem,przebierając nogami,tylko dlatego że balam się przejsc przez klase.

-- 08 sty 2015, 23:49 --

Gdy wolisz być głodnym pół dnia zamiast iść samemu i zjeść lunch.
To że istniejsz nie znaczy że żyjesz.

https://www.youtube.com/watch?v=8XYZ23UWU_c

przez Candy14 09 sty 2015, 00:56
Stella_, sprawa inaczej ma sie u czlowieka doroslego...bo jak mniemam na studiach to bylo?

przez Psychoanalepsja_SS 09 sty 2015, 01:54
Candy14 napisał(a):Psychoanalepsja_SS, zwyczajnie sie wstydziles.. fobia to co innego

Może fobicy też zwyczajnie się wstydzą. Teraz, wydaje mi się, jest lepiej, ale przeżyłem wiele sytuacji, w których serducho waliło jak młot, instant napływ potu, trzęsące się ręce, zimno, jąkanie, bełkotliwa mowa, niemożność sklecenia normalnego zdania, chęć płaczu bądź płacz, chęć ucieczki bądź faktyczna ucieczka.

przez Candy14 09 sty 2015, 14:28
Ja tez bylam bardzo niesmialym dzieckiem gdzie kazda interakcja wywolywaa u mnie panike ale nie nazwalabym tego fobia spoleczna ... raczej poier*doleniem z domu ktory byl mega dziwny i nikt mnie nie nauczyl jak sie zachowywac wsrod ludzi

przez mark123 09 sty 2015, 14:32
To może u mnie lęk też był efektem braku umiejętności społecznych.

Sortuj wg