Twój ulubiony cytat? :)

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

przez Imre 24 wrz 2015, 23:20
Siedziałem w obozie przez całą wojnę - powiedział pierwszy oficer. - Pod koniec pobytu śmierć mnie już tylko nudziła. Widziałem jak żywego człowieka kapo spalił lampą benzynową. Tego się nie zapomina, ale to jeszcze nic nie jest. Wtedy jeszcze nie ogarnia taki strach jak w innych chwilach życia. Życie jest brudnym piekłem i ludzie wszystko gnoją. Największe przerażenie ogarnia wtedy, kiedy czujesz, że w twoim życiu zaczyna się coś dobrego. Przymykasz oczy i widzisz, jak wszystko idzie w błoto. Jak we wszystko wtrącają się podli i głupi; jak wszystko pomału umiera; jak wszystkiego trzeba będzie potem żałować. Kochasz i widzisz zdradę, czujesz, że zaczynasz kochać, i widzisz, jak ten człowiek od ciebie odchodzi. Wtedy dopiero można naprawdę zrozumieć czym jest strach. Kropka. Koniec zabawy.
Wstał i kopnięciem przewrócił stolik. Szkło i talerze posypały się z brzękiem. Zapłacili i wyszli. Było już jasno: białe słońce wschodziło na niebo. Wyła syrena któregoś z odpływających statków.
- Pomogło? - zapytał kolega pierwszego oficera.
- Czy ja wiem? Może.
- Za cztery godziny będziemy już na wodzie - powiedział kolega pierwszego oficera. Uderzył go potężną pięścią w plecy. - Przejdzie, przejdzie - powiedział. - Ja to znam. Potęsknisz za portem i przejdzie.
Imre

przez Imre 26 wrz 2015, 13:02
W naszym życiu nie tylko ludzie nas opuszczają. Opuszczają nas także słowa, pojęcia, które z czasem stają się blade i martwe: czas odbiera im siłę i treść. Jeśli po latach napotykamy je, są jak dawno odlane maski i nie możemy w nich poznać niczego, co nas kiedyś wzruszyło lub przyprawiło o gniew. Istnieją słowa-zaklęcia, słowa-pieśni, słowa silne jak nadzieja, lecz istnieją także słowa-wyroki.
Imre

przez Kalebx3 26 wrz 2015, 13:10
-nie mam , a nawet jakbym miał ,to nie dam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: _--_
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 26 wrz 2015, 23:02
Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.
Marie von Ebner-Eschenbach
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Eteryczna 04 maja 2016, 20:01
''Dum spiro, spero''
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

przez Goni 13 maja 2016, 13:38
Przyjaźń wygląda przy uczuciu do kobiety jak świeca łojowa przy świetle elektrycznym.

Stefan Żeromski

Sortuj wg