Na czym/ na kim Nam zależy?

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

przez Morgana 14 cze 2013, 11:08
1) Na rodzicach, rodzinie, na Nim, na zdrowiu.
2) Na wykształceniu i dobrej pracy oraz stabilizacji finansowej
3) Na spełnieniu kilku marzeń

przez Auman 19 lip 2013, 11:57
Na sprawiedliwości.
Auman

przez Artemizja 21 lip 2013, 11:55
Na znalezieniu pracy.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ona31 21 lip 2013, 12:21
Na dostaniu awansu i podwyżki.

przez rotten soul 21 lip 2013, 21:42
Ostatnio wyłącznie na sobie i na pracy, bo wcześniej na nikim, ani na niczym. Superegoista się kłania.
rotten soul

przez na_leśnik 21 lip 2013, 21:58
Chwilowo podobnie jak rotten soul

Najpierw na mnie, potem na pracy.
No i jeszcze na spełnieniu jednego marzenia...
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez rotten soul 22 lip 2013, 01:06
na_leśnik,
No i jeszcze na spełnieniu jednego marzenia..

W zasadzie, też powinienem tak dopisać, ale można to śmiało podciągnąć do tego "na sobie" :smile:
rotten soul

przez na_leśnik 22 lip 2013, 01:23
Jakby się uprzeć, to pracę też można pod to "na sobie" podciągnąć :smile:
Od jakiegoś czasu próbuje sobie do łba wbić, że to nie jest egoizm. Jak o siebie nie zadbam w pierwszej kolejności, to raczej inni ludzie też nie będą mieli pożytku ze mnie.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez rotten soul 22 lip 2013, 01:31
na_leśnik,

Faktycznie masz rację.
Egoistami musimy być, bo kto o Nas zadba lepiej (chodzi mi o dorosłych) niż mi sami. Wydaje mi się, że to jest zupełnie naturalna cecha wszystkich ludzi i nie ma się jej co wstydzić, czy wypierać. Nawet Ci co strofują innych by nie myśleli tylko o sobie (każdy z Nas na pewno słyszał ten zwrot wiele razy), sami ciągle to robią. A to zwykli hipokryci są.
rotten soul

przez na_leśnik 22 lip 2013, 01:46
rotten soul, a mi się wydaje, że trochę inaczej rozumiemy słowo egoizm. Jest różnica między myśleniem "tylko" o sobie a myśleniem o sobie w pierwszej kolejności.

przez rotten soul 22 lip 2013, 02:21
Może jest, ale ja jej chyba nie dostrzegam, ponieważ "uprawiam" ten pierwszy rodzaj egoizmu. Wielokrotnie maglowałem w myślach to czy rzeczywiście jestem, aż takim dużym egoistą jak mi się wydaje i za każdym razem, wychodziło mi, że jednak tak. Moja głowa 24/h, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku zaprzątnięta jej myślami dotyczącymi mojego życia, uczuć, problemów, pasji, pragnień, błędów, celów itp. Nawet jeśli myślę o innych ludziach, to i tak zawsze przez pryzmat siebie samego. Podałbym jakieś przykłady dla lepszego zobrazowania mojej opinii, ale wyszedłbym w nich na jakiegoś wyzutego z uczuć potwora, więc sobie daruję. Aż tak odważny i otwarty to nie jestem.
rotten soul

przez na_leśnik 22 lip 2013, 02:40
rotten soul, a nie wydaje Ci się, że to po prostu wynika z faktu że próbujesz w tym momencie zmienić coś w swoim życiu? Pisałeś, że wcześniej nie interesowałeś się niczym i nikim. Może stąd myślenie głównie o sobie, coś na zasadzie: "Jak naprawiam auto to skupiam się na aucie, jak naprawiam siebie..."?

przez rotten soul 22 lip 2013, 07:27
na_leśnik,
Nie sądzę. W czasie gdy tkwiłem w marazmie, było podobnie ja teraz. Tyle, że wtedy nic nie planowałem odnośnie swego życia, z wyjątkiem naćpania się i doprawienia alkoholem, po to by się oderwać od znienawidzonej rzeczywistości, poczuć lepiej i nie myśleć o swoich problemach (lub w ogóle o niczym).

Z resztą nie ma co zbyt długo offtopować, ponieważ tego akurat nie uważam, za zbyt duży czy przeszkadzający mi problem, gdyż, jak pisałem wyżej, uważam, że wszyscy z Nas są naturalnymi egoistami i całe nasze życie kręci się wokół naszej własnej dupy.
rotten soul

przez khaleesi 22 lip 2013, 16:27
Na chłopaku/rodzicach/zwierzaku moim
Na stabilizacji finansowej
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg