Pobawmy sie w lekarzy

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

Pobawmy sie w lekarzy

przez Adamo 02 kwi 2011, 19:51
milano3 napisał(a):Przypadek 2 - odpowiedź o 21.00

Diagnoza: Pograniczne zaburzenie osobowości i związane z tym głodzenie, które spowodowało odwodnienie i psychozę.
Leczenie: Kroplówka z glukozą i pasy.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Pobawmy sie w lekarzy

przez milano3 02 kwi 2011, 20:17
Powiem tylko, że na razie jeżeli chodzi o późniejszą punktacje mogę uwzględnić jedynie odpowiedź paradoksy, gdyż podała ona diagnoze i ewentualne leczenie. reszta podała co najwyżej diagnoze. Więc jeżeli chcecie walczyć to do roboty. Dodam, że dodatkową nagrodą dla osoby która wykaże sie wysokim poziomem wiedzy z zakresu psychiatrii jest świetna książka :
[b]Moi wariaci
Wspomnienia psychiatry

Autor
Vittorino Andreoli[/b]
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Pobawmy sie w lekarzy

przez paradoksy 02 kwi 2011, 20:20
milano3, Adamo też podał leczenie.

jest jakaś nagroda? ale fajnie :mrgreen:
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pobawmy sie w lekarzy

przez milano3 02 kwi 2011, 20:25
Tak jak wcześniej napisałem. Żeby była nagroda musicie się postarać. Osoba która najszybciej postawi 5 prawidłowych rozpoznań otrzyma wcześniej opisane książki. Naprawdę warto o nie walczyć. Paradoksy napisałem że twoją odpowiedź mogę uwzględnić w konkursie, ale moją podpowiedzią dla ciebie jest abyś bardziej sprecyzowała diagnozę zaburzenia osobowości.

Za pół godziny wynik
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

Pobawmy sie w lekarzy

przez paradoksy 02 kwi 2011, 20:25
przypadek 1:
chad z epizodem hipomanii

hospitalizacja na oddziale otwartym, terapia grupowa + początkowo w epizodzie hipo Zolafren (neuroleptyk), potem stopniowe włączanie litu.

-- 02 kwi 2011, 20:28 --

milano3 napisał(a):Tak jak wcześniej napisałem. Żeby była nagroda musicie się postarać. Osoba która najszybciej postawi 5 prawidłowych rozpoznań otrzyma wcześniej opisane książki. Naprawdę warto o nie walczyć. Paradoksy napisałem że twoją odpowiedź mogę uwzględnić w konkursie, ale moją podpowiedzią dla ciebie jest abyś bardziej sprecyzowała diagnozę zaburzenia osobowości.

Za pół godziny wynik

przypadek drugi:

to co napisałam, a sprecyzowanie zaburzeń osobowości brzmi:
osobowość histrioniczna
paradoksy

Pobawmy sie w lekarzy

przez Adamo 02 kwi 2011, 20:30
Czemu moja odpowiedź nie jest uwzględniona w konkursie?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Pobawmy sie w lekarzy

przez paradoksy 02 kwi 2011, 20:31
terapia grupowa = terapia psychodynamiczna, odnośnie przypadku 1.
paradoksy

Pobawmy sie w lekarzy

przez milano3 02 kwi 2011, 20:45
Adamo, przepraszam twoja wypowiedź będzie uwzględniona.

Paradoksy w konkursie rozpatrywany jest drugi przypadek, gdyż do pierwszego podałem szybko odpowiedź chcąc pokazać wam jakich mniej więcej odpowiedzi oczekuje.

Macie jeszcze 15 minut na dodanie swoich odpowiedzi. Czekamy !

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

Pobawmy sie w lekarzy

przez paradoksy 02 kwi 2011, 20:47
kurde, nie widze opowiedzi na pierwszy przypadek :mrgreen: ale zaraz poszukam.

-- 02 kwi 2011, 20:49 --

ok, znalazlam :mrgreen:

muszę jeszcze pomyśleć, co pani nr 2 dodać jeśli chodzi o farmakologię.

-- 02 kwi 2011, 20:52 --

lerivon (ed) + perazyna (z.o.) dla pani nr 2.
paradoksy

Pobawmy sie w lekarzy

przez milano3 02 kwi 2011, 20:58
PRZYPADEK 2
Przyjęta pacjentka niewątpliwie zdradza liczne cechy pogranicznego zaburzenia osobowości. Wskazywać mogą na to problemy z ludźmi, ambiwalencja uczuć, częste lecz krótkie stany depresyjne oraz zachowania autodestrukcyjne. Do tych ostatnich zaliczyć możemy samookaleczenia na rękach oraz nadmierne kontrolowanie wagi poprzez prowokowanie wymiotów. Warto zwrócić uwagę na opisywane przez pacjentkę napady „obżarstwa” i stosowanie ścisłej diety co jednoznacznie wskazuje na bulimie psychiczną. Stan który kobieta opisała lekarzowi dzwoniąc do poradni, ewidentnie wskazuje na zaburzenia dysocjacyjne pod postacią stuporu. Niepokojące są także paranoiczne podejrzenia pacjentki, związane z rzekomo zamontowanymi kamerami w jej mieszkaniu. Ten zaś objaw mógłby wskazywać na paranoje prawdziwą czy zespół paranoidalny.
Widzimy zatem, iż opisany przypadek trudno sklasyfikować jako jedną jednostkę chorobową.
Po dłużej obserwacji na oddziale psychiatrycznym pacjentka otrzymała zróżnicowaną diagnoze:
F50.3 Atypowa żarłoczność psychiczna
F61 Mieszane zaburzenia osobowości z cechami osobowości borderline i histrionicznej
F22.0 Zaburzenia urojeniowe

Pacjentka po przyjęciu na oddział zaczęła regularnie przyjmować Lamictal oraz doraźnie Estazolam 2 mg w przypadku problemów ze snem. Po 2 tygodniach do terapii farmakologicznej włączono Perazin i Chlorprothixen. Po podaniu tej kombinacji leków uzyskano remisje objawów psychotycznych. Po 35 dniach stacjonarnej hospitalizacji pacjentka została wypisana do domu w stanie stabilnym z zaleceniem intensywnej terapii psychoterapeutycznej.

Oczywiście, jeżeli chodzi o ten jeden przypadek zwycięzcą jest użytkowniczka paradoksy, Opinie na temat pacjentki były stosunkowo trafne, zastosowana farmakoterapia także. Zastrzeżenia budzi jednak brak silnego leku przeciwpsychotycznego oraz stwierdzenie u pacjentki schizofrenii. Chorobę tą możemy stwierdzić jeżeli wystąpią przynajmniej 3 epizody psychotyczne, tutaj zauważamy tylko jeden.
GRATULACJE !

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

Pobawmy sie w lekarzy

przez *Wiola* 02 kwi 2011, 20:58
Przed czasem ujawniłeś odpowiedź:(
Moderator

Pobawmy sie w lekarzy

przez paradoksy 02 kwi 2011, 21:01
ale fajnie, mam 1 punkt :mrgreen:
chociaż myślę, że moje diagnozy troszkę :lol: odbiegają od prawidłowej odpowiedzi.

dawaj dalej, i like it :P
paradoksy

Pobawmy sie w lekarzy

przez milano3 02 kwi 2011, 21:08
3 PRZYPADEk
34 letnia pracownica sklepu spożywczego zgłosiła się do poradni psychiatrycznej celem przerpowadzenia diagnostyki. Do gabinetu przybyła z 20 minutowym opóźnieniem, natychmiast przepraszając za swoje roztrzepanie. Poinformowała lekarza że jej problemy rozpoczęły się w dziecistwie. Już w szkole podstawowej miała problemy w szkole związane z koncentracją uwagi. Nigdy nie doprowadzała wyznaczonych celów do końca. Stwierdziła także że cały czas ma niepokój w głowie w wyniku którego nie potrafi np. usiedzieć nad książką dlużej niż pół godziny. Z wstydem przyznała się także, że w dzieciństwie często onanizowała się oraz wybuchała ze złością w kierunku rodziców. Przypomniała sobie nawet sytuację, kiedy rzuciła w matkę kubkiem. W wieku młodzieńczym ujawnily się u niej liczne epizody depresyjne oraz problemy ze snem. Z wywiadu można wywnioskować iż jej 9 letni syn ma bardzo podobne problemy.

A co sądzicie o tym przypadku ?

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

Pobawmy sie w lekarzy

przez *Wiola* 02 kwi 2011, 21:23
ADHD? Leczenie: Bupropion , TLPD, benzodiazepiny i terapia
Moderator

Sortuj wg