Enneagram

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

Enneagram

przez Druid 01 wrz 2015, 15:01
TruchłoBoga napisał(a):Niepokoi mnie to, że jesteś pełen podejrzeń co do wszelakich testów, a sam w podpisie deklarujesz się jako INTJ, co przecież jest wynikiem testu, który sam zresztą w niektórych przypadkach jest warty tyle co nic, tak samo jak Enneagram.
To dla zabawy i poczucia przynależności. Nawet diagnozy traktuję z przymrużeniem oka.
Nie znam się na konstruowaniu testów psychologicznych, ale jako osoba, która taki test wypełniała, mam wątpliwości co do wiarygodności udzielanych odpowiedzi, nawet będąc przy tym w pełni szczerym. Ocenie podlega moja samowiedza, a nie autentyczne zachowanie.
Druid

Enneagram

przez TruchłoBoga 01 wrz 2015, 15:03
POCZUCIE PRZYNALEŻNOŚCI! JEST! MAMY TO! JEDNAK NAWET SCEPTYCZNYM SIĘ DO CZEGOŚ PRZYDAJĄ :D !

Ja kiedyś czułem się fajnie jako INTJ, dopóki nie dowiedziałem się, że na pewnym boardzie internetowym 90% ludzi to INTJe i inne icośtam. W sumie nie dziwne, po prostu taka grupa. Tylko że wszyscy tam przegrali życie, więc obrzydzili mi trochę ten test. Ale mam death stare.
TruchłoBoga

Enneagram

przez bonsai 01 wrz 2015, 15:06
Dark Velvet, jak śmiesz wątpić i mieć pytania, wstydziłabyś się. :D Wszak psychologia to znamienita nauka. Nie trzeba w ogóle niczego czuć, przeżywać, zaglądać w głąb siebie. Wystarczy przeczytać kilka książek i już wiadomo kim się jest, czego się pragnie, zakochanie jest chorobą, a miłość nie istnieje. Cud, miód i orzeszki. <3
bonsai

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Enneagram

przez TruchłoBoga 01 wrz 2015, 15:10
bonsai napisał(a):Dark Velvet, jak śmiesz wątpić i mieć pytania, wstydziłabyś się. :D Wszak psychologia to znamienita nauka. Nie trzeba w ogóle niczego czuć, przeżywać, zaglądać w głąb siebie. Wystarczy przeczytać kilka książek i już wiadomo kim się jest, czego się pragnie, zakochanie jest chorobą, a miłość nie istnieje. Cud, miód i orzeszki. <3

Nie wiem, czy nie odbierać tego jako zironizowanego ataku w moją stronę, ale mówienie, że testy = horoskopy to gruba przesada, z którą się nie zgadzam. Sam chyba w to nie wierzyłeś, jak to pisałeś .
TruchłoBoga

Enneagram

przez bittersweet 01 wrz 2015, 15:11
Jeśli ktoś uważa, ze jest Napoleonem, test nie powinien opiewać w wyniku "jesteś Napoleonem" tylko zdiagnozować np. urojenia wielkościowe. Tak to widze.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Enneagram

przez Druid 01 wrz 2015, 15:17
bonsai napisał(a): zakochanie jest chorobą, a miłość nie istnieje.
O, to to. Jeśli coś można sprowadzić do reakcji chemicznej, to z pewnością nie istnieje. [a teraz wpiernicz od biochemików?]
Druid

Enneagram

przez bonsai 01 wrz 2015, 15:17
TruchłoBoga, skąd, akurat Ty posiadasz zdolność prowadzenia normalnej dyskusji, spokojnie. Nieważne w co ja wierzę, postawiłem tylko hipotezę. Można się z nią zgodzić lub nie, to wszystko.

Psychologia jest dla mnie pseudonauką, zależy bowiem od tylu zmiennych, że nie da się jej dopasować do wszystkich ludzi. Poza tym problemem jest również wyciągnięcie jakichś obiektywnych wniosków, bo bazuje się wyłącznie na obserwacji pacjenta i tego, co on sam o sobie mówi. A może powiedzieć wszystko, w zależności od nastroju, pory dnia, stopnia erozji gleby na pobliskich uprawach.

Jeśli jednak komuś to potrzebne do czegokolwiek, to tak jak z wiarą - niech to jest i służy ludziom (o ile niczego nie narzuca się innym).
bonsai

Enneagram

przez TruchłoBoga 01 wrz 2015, 15:38
A wobec mnie i bogowie, i psychologia są gówno warte. Nie zmienia to faktu, że mi takie enneagramy pomogły i choćby z ciekawości mogę sprawdzić.
TruchłoBoga

Enneagram

przez bonsai 01 wrz 2015, 15:45
TruchłoBoga napisał(a):A wobec mnie i bogowie, i psychologia są gówno warte. Nie zmienia to faktu, że mi takie enneagramy pomogły i choćby z ciekawości mogę sprawdzić.

Według mnie również, ale jeśli komuś to pomaga, to nie mam nic przeciwko. Byle tylko nie przerodziło się to w narzucanie innym swojego światopoglądu (głównie chodzi o wiarę).
bonsai

Enneagram

przez elo 01 wrz 2015, 16:55
ja sie zdeka zgadzam z drzewkiem - te testy bazuja na szczatkowym info podobnie jak wrozki ktore z fragmentu zyciorysu przepowiadaja dalsza przyszlosc
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Enneagram

przez HoyaBella 21 mar 2016, 09:23
5w4

Enneagram

przez Stracona100 21 mar 2016, 11:23
Wyszło mi 5w4
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Enneagram

przez 88eldorado 10 kwi 2016, 11:20
Ufff, zmieniłam się! Po latach bycia czwórką, zostałam 6w7.

Sortuj wg