Enneagram

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

Enneagram

przez darkMary 11 lip 2011, 20:50
7w8 :smile:
Fantastyczny jest :D
Świat jest dziwny , więc dlaczego ja mam być normalna?

Enneagram

przez womanofglass 01 wrz 2011, 21:50
robiłam to już kiedyś, i z tego co pamiętam to miałam 4w5. :)

Enneagram

przez Vian 02 wrz 2011, 02:48
Ósemka w skrócie

Ósemki są bezpośrednie, ufne we własne możliwości, odważne, opiekuńcze.

Jak postępować ze mną

* umiej zadbać o siebie i o mnie
* bądź silny i bezpośredni
* nie plotkuj na mój temat i nie zawiedź mojego zaufania
* bądź wrażliwy i dziel się swoimi uczuciami. Dostrzegaj i doceniaj moją wrażliwą stronę
* doceniaj moje poświęcenie i mój wkład w sprawę, ale nie praw mi pochlebstw
* często wyrażam się w sposób asertywny. Nie zakładaj, że jest to osobisty atak na Ciebie
* gdy krzyczę i przeklinam, pamiętaj, że poprostu taka jestem

Co lubię w byciu ósemką

* bycie zależnym tylko od siebie i pewnym własnych możliwości
* umiejętność przejmowania kontroli i sprostywania wytyczonym celom
* bycie odważnym, bezpośrednim i solidnym
* bycie wspomagającym i ochraniającym tych, którzy są blisko mnie
* czerpiącym z życia pełnymi garściami

Co jest trudne w byciu ósemką

* przytłaczanie innych moją bezceremonialnością, odstraszanie ich gdy tego nie zamierzałem
* bycie nerwowym i niecierpliwym z powodu braku kompetencji innych
* nadstawianie karku za innych i nie bycie docenianym za to
* nie zapominanie ran mi zadanych i niesprawiedliwości
* denerwowanie się gdy ludzie nie trzymają się ustalonych zasad lub gdy sprawy nie idą po mojej myśli

Ósemka ze skrzydłem siedem: 8w7 - "Dysydent"

Świadoma ósemka ze skrzydłem siedem jest często bardzo silna i ekspansywna. Towarzyska i chojna, może pokazywać radosne oblicze. Może być dynamiczna, skuteczna, energiczna. Często ma wysokie poczucie humoru i potrafi śmiać się z siebie. Generalnie bardzo ekstrawertyczna, ambitna i materialistyczna. Może mówić bardzo głośno i być w centrum zainteresowania, wieść prym wodzireja na imprezach. Czasem jest wizjonerska, może myśleć znacznie jaśniej niż ósemka ze skrzydłem 9; skrzydło 7 daje jej intelektualne umiejętności. Chętna do podejmowania ryzyka.
Gdy 8w7 jest w stresie, agresja połączona z apetytem, tworzy silną tendencję do uzależnień. Wiele ósemek ze skrzydłem siedem, ma problem z alkoholem lub narkotykami oraz pociąg do każdego innego rodzaju uzależnienia. Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu. Ma tendencję do wzniecania chaosu, napuszania się, zadzierania nosa, myślenia o sobie narcystycznie. Może być beznadziejnie materialistyczna. Może wykorzystywać ludzi, wysysać z nich wszelką energię. Może mieć napady furii, jest skłonna do gwałtownych i agresywnych reakcji.

Zgadza się jak w pysk.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Enneagram

przez Laima 09 paź 2011, 02:50
9w1
Laima

Enneagram

przez somebodyyy 15 lis 2011, 19:20
w teście wychodzi mi 4w5, chociaż myślę, że bliżej mi do 5w4.

Enneagram

przez Melankoliann 18 lis 2011, 22:19
Od kilku lat, niezmiennie - 4w5
Podpisu niet.

Enneagram

przez Laima 24 lis 2011, 01:46
9w1
Dziewiątka z tym skrzydłem, ma zachowanie wzorowego dziecka. Instyktownie zachowuje się cnotliwie, uporządkowanie, sprawiając jak najmniejsze kłopoty otoczeniu. Gdy jest szczęśliwa, posiada dużą moralność i jest dobrym liderem z dobrym sercem i uzdolnieniami do pokojowych rozwiązań. Często posiada poczucie misji do spełnienia, prywatnej lub publicznej, misji w której pracuje ciężko mając na celu dobrobyt wszystkich, którzy są w to zaangażowani. Wyraża miłość zgodnie z wszelkimi zasadami poprawności, chce się angażować, czynić jak najmniej przykrości. Dziewiątka z tym skrzydłem może być bardzo lubiana, skromna, czarująca, delikatna. Czasami posiada wielką grację i opanowanie z odruchami spontaniczności i dużej czułości. Elegancka prostota uczuć.
W stresie, ma tendencję do bycia niestaranną. Może stać się pasywna, bierna i działać z wątpliwą moralnością. Ma poczucie spełniania obowiązków, których wykonywać nie powinna. Zachowuje się jak grzeczne dziecko, znika w tłumie, odsuwa w cień gdy poczuje, że jej uczucia są przez kogoś rozpoznane i rozszyfrowane. Pasywna tolerancja i akceptacja w absurdalnych i szkodliwych sytuacjach. Często znajduje się w jednostronnych związkach gdzie zbyt dużo ofiarowuje, dostając mało w zamian. Bagatelizuje problemy i powtarza sobie, że wszystko będzie dobrze. Popada w łagodne odrętwienie. Ma brak tolerancji dla własnych emocji. Powoli tłumi swoją odczucia.

Słynne dziewiątki ze skrzydłem jeden: Dalai Lama, Mahatma Gandhi, Audrey Hepburn, Martin Sheen, Jim Henson, Walt Disney.

to takie ze mnie dobre dziecko :? :oops:
Laima

Enneagram

przez shadow_no 24 lis 2011, 02:39
kiedyś 7w8
Dzisiaj wyszło 8w7:
Świadoma ósemka ze skrzydłem siedem jest często bardzo silna i ekspansywna. Towarzyska i chojna, może pokazywać radosne oblicze. Może być dynamiczna, skuteczna, energiczna. Często ma wysokie poczucie humoru i potrafi śmiać się z siebie. Generalnie bardzo ekstrawertyczna, ambitna i materialistyczna. Może mówić bardzo głośno i być w centrum zainteresowania, wieść prym wodzireja na imprezach. Czasem jest wizjonerska, może myśleć znacznie jaśniej niż ósemka ze skrzydłem 9; skrzydło 7 daje jej intelektualne umiejętności. Chętna do podejmowania ryzyka.
Gdy 8w7 jest w stresie, agresja połączona z apetytem, tworzy silną tendencję do uzależnień. Wiele ósemek ze skrzydłem siedem, ma problem z alkoholem lub narkotykami oraz pociąg do każdego innego rodzaju uzależnienia. Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu. Ma tendencję do wzniecania chaosu, napuszania się, zadzierania nosa, myślenia o sobie narcystycznie. Może być beznadziejnie materialistyczna. Może wykorzystywać ludzi, wysysać z nich wszelką energię. Może mieć napady furii, jest skłonna do gwałtownych i agresywnych reakcji.

Słynne ósemki ze skrzydłem siedem: Donald Trump, Sean Connery, Danny DeVito, Kirk Douglas, Frank Sinatra, Muhammed Ali, Joseph Stalin.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Enneagram

przez Midas 16 sty 2012, 22:39
5w4, ale te testy to jakaś bujda
Padłeś?! Powstań!!

Enneagram

przez idle 18 sty 2012, 09:34
4w5

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Cześć, to ja. :mrgreen: ( 4w5 to np. Edgar Allan Poe 8) )

-- 18 sty 2012, 09:10 --

Trochę to podobne do MBTI, nawet by się zgadzało z moim INTP ;)
idle

Enneagram

przez snaefridur 25 sty 2012, 23:19
3w2 i co ciekawe co jakiś czas robię ten test i wynik od kilku lat taki sam.

Enneagram

przez Abbey 30 sty 2012, 14:59
5w4 :D
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Enneagram

przez Midas 30 sty 2012, 21:44
Vett, pioneczka piątko w 4 :D
Padłeś?! Powstań!!

Enneagram

przez idle 30 sty 2012, 23:20
Jak mam lepszy dzień, to 5w4, a jak gorszy, to 4w5 :roll: a już myślałam, że się zdefiniowałam :(
idle

Sortuj wg