Enneagram

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

Re: Test na osobowość

przez paradoksy 10 mar 2010, 18:26
Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman.

w zasadzie wszystko się zgadza.
paradoksy

przez *Wiola* 10 mar 2010, 21:37
7 w 8 hm...
Moderator

przez VasqueS 05 cze 2010, 09:11
paradoksy napisał(a):Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan,Ingmar Bergman.

w zasadzie wszystko się zgadza.

Też jestem 4w5, moze wcześniej źle rozwiązałem, teraz od kilku testów wychodzi mi to samo...
Myślę, że 4 nie jest dużo w normalnym świecie, tylko maja problemy z psychiką.
VasqueS

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 05 cze 2010, 10:38
4 w 3
Obrazek
Główny Moderator

przez *Monika* 06 cze 2010, 12:20
Dean,

Mamy ten sam typ
Obrazek
Główny Moderator

przez Shadowmere 06 cze 2010, 15:47
jestem czwórką,ale w czym to już nie wiem;)
Shadowmere

przez VasqueS 06 cze 2010, 16:21
Ja ten test rozwiązuje bardzo często i różnie mi wychodzi, zawsze 4 ale rozne skrzydła i raz mi Wyszla czysta bez skrzydeł. Nie wiem, pewnie po terapi bedzie jeszcze inaczej...
VasqueS

przez VasqueS 06 cze 2010, 19:39
Witaj DEAN! dobrze znasz sie na enneagramie? Czy 4 jest najwięcej w naszym społeczeństwie?
VasqueS

przez VasqueS 06 cze 2010, 20:22
A wg. Klasycznej psychologi jakie sa typowe osobowości, znasz strony?
VasqueS

przez galazka_jabloni 16 cze 2010, 20:34
9w1, oj wcale nie jest łatwo być dziewiątką
galazka_jabloni

przez galazka_jabloni 17 cze 2010, 15:33
Nawet nie o to chodzi, że nijacy. Nas nie ma, ale to forma naszej obrony... :( Dziś potwierdziła się cała moja dziewiątkowość na wizycie u psychiatry, o on mi powiedział, że słucha tego z przerażeniem... Mam chodzić na terapię, ale coraz bardziej wątpię, że się z tego "wyleczę", tym bardziej, że pierwsze spotkanie z terapeutą 23 lipca... Chociaż co do opisu, zobacz, że my dziewiątki potrafimy wszystkich i wszystko wytłumaczyć, że my się nauczyliśmy nie mieć własnych potrzeb... To jest chyba zaleta i największe przekleństwo...
galazka_jabloni

przez galazka_jabloni 17 cze 2010, 16:48
ja dziś przez to zmarnowałam swoją wizytę o psychiatry, bo zamiast powiedzieć wprost, że sobie nie radzę, że zawalam studia przez to że się boję chodzić na zajęcia, że nie chce mi się żyć, powiedziałam mu tylko, że non stop jestem podenerwowana i rozstrzęsiona to, kiedy pytał mnie o życiorys, to raczej opowiadałam mu same zdarzenia no i jak wszystkim innym dokoła jest ciężko i w ogóle, że ja jakoś sobie radzę, a on co nieco pewnie zgadł, ale trzy razy pytał, gdzie są moje emocje, moje potrzeby, a ja uznałam to za pytanie retoryczne. No ale w sumie to chyba dobrze, że tak wyszło, bo przynajmniej powiedział, że nie potrzebuję leków. W każdym razie powiedział, że muszę iść na terapię, a termin mam 23 lipca... to jest mistrzostwo świata iść do psychiatry i dawać mu do zrozumienia, że przyszłam tu bo rozumiem wszystkich innych i dlatego jest źle? bez sensu nie ma to jak dziewiątka, śmiać się czy płakać? ale widzisz moim zdaniem z 9 jest tak, że my nie unikamy przykrych uczuć, my się staramy nie pokazywać ich na zewnątrz. a co do związku, pewnie dlatego nie chciałbyś być z drugą 9 bo druga dziewiątka nie potrafiłaby brać tyle ile chcesz jej dać?
galazka_jabloni

przez MOCca 17 cze 2010, 19:19
1w9 jeśli dobrze pamiętam, dostarcza mi to życiowego bólu.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez galazka_jabloni 17 cze 2010, 19:28
Na pewno, ciężko jest być perfekcjonistą, a jeszcze z domieszką 9 <przytul>
galazka_jabloni

Sortuj wg