Nasze hobby i pasje! :)

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

przez Morgana 14 cze 2013, 11:04
Psychologia, literatura, fotografia, siatkówka, seriale, jazda na rowerze, gotowanie.

przez Soara 28 cze 2013, 17:10
Gry komputerowe, motoryzacja (lubię pomajsterkować z ojcem przy autach) , sport.
A takie małe zboczenie moje to ściąganie i kolekcjonowanie filmów ^^

Wiem, wiem nie typowa dziewczyna :P
Obrazek

przez na_leśnik 03 lip 2013, 13:26
Właściwie to na ten moment czuje się nieco wyzuty z sił życiowych i nie zajmuje się praktycznie niczym tylko spaniem i pracą (od czasu do czasu jedzeniem), więc nie wiem czy wymieniać swoje hobby/pasje, bo po prostu nie mam siły ich rozwijać. A było tego sporo:

Przede wszystkim: fotografia :smile: .

Następnie różne takie "naukowe": szeroko pojęte religioznawstwo (interesował mnie zwłaszcza katolicyzm), socjologia, filozofia nauki, kosmologia, psychologia.

A poza tym: turystyka górska, rekonstrukcja historyczna (mam jeszcze w szafie własnoręcznie zrobioną kolczuge i dwa miecze :D ) , jazda na rowerze, książki, seriale.
To chyba tyle.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 03 lip 2013, 14:52
Książka/film/serial/komiks/gra - wszystko co zawiera jakąś wartościową historię, ciekawą opowieść

Strzelectwo (trzeba być przygotowanym na inwazję islamuchów :D )

Winyle - mój mały "odjazd" na który potrafię czasem impulsywnie przepuścić więcej kasy niż bym chciał :P

Wiedza - szkoły dawno pokończyłem, studiów nie robiłem, ale ciekawy świata jestem więc filmy dokumentalne i wikipedia to u mnie praktycznie stały element dnia

Używki - zawsze gotów jestem spróbowac czegoś nowego jak mnie ktoś poczęstuje, czy mozna uznać to za hobby? :D

A z racji wykonywanego zawodu i dostępności odpowiednich maszyn i oprogramowania - pracuję w poligrafii - od czasu do czasu projektuję, drukuję, sklecam swoje własne "edycje kolekcjonerskie" filmów, gier, czy muzy. Przydatne zwłaszcza w przypadku winyli kupionych w dobrym stanie jeśli chodzi o płytę ale z tragicznie poniszczoną okładką - można powiedzieć że bawię się w renowację dzieł sztuki :D Jak nie zapomnę to wrzucę po pracy fotkę jakiegoś mego "dzieła"
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez na_leśnik 03 lip 2013, 15:17
deader napisał(a):A z racji wykonywanego zawodu i dostępności odpowiednich maszyn i oprogramowania - pracuję w poligrafii - od czasu do czasu projektuję, drukuję, sklecam swoje własne "edycje kolekcjonerskie" filmów, gier, czy muzy.

Deader dawaj dawaj z tymi swoimi dziełami :great: . Jestem ciekaw, bo też mi się ostatnimi czasy marzy zmiana pracy na coś związanego z poligrafią.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez rotten soul 03 lip 2013, 15:19
Moje zainteresowanie choć bardzo wąskie leżą odłogiem od jakiegoś czasu, z wyjątkiem muzyki (tej nigdy mało). Obecnie kieruję swoją uwagę w innym kierunku. Można powiedzieć nawet, że moim nowym "hobby" jest dążenie do zmiany trybu życia ;) . Do starych zajęć jeszcze zdążę wrócić. Nie uciekną.
rotten soul

przez Pieprz 03 lip 2013, 15:29
nie wiem czy to się kwalifikuje ale bieganie :105: wróciłem do tego i od tygodnia czuję się dużo lepiej
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez deader 03 lip 2013, 15:37
na_leśnik napisał(a):Deader dawaj dawaj z tymi swoimi dziełami :great: . Jestem ciekaw, bo też mi się ostatnimi czasy marzy zmiana pracy na coś związanego z poligrafią.

Spoko, skoro jest zainteresowanie to wrzucę :) Za pół godziny wyłażę z roboty na szczęście :3 A przed poligrafią przestrzegam - straszna branża :D Wszystko zawsze "na wczoraj" :D

-- 03 lip 2013, 17:34 --

Dobra, żeby nie zaśmiecać tematu samochwalstwem, wrzucam trzy najciekawsze moje dzieła, resztę na_leśnik przesyłam ci przez PW a jakby ktokolwiek był zainteresowany to też mogę przesłać - w sumie porobiłem 16 fotek; sorry za marną jakość ale nie dorobiłem się jeszcze niestety pro aparatu :P

"Kolekcjonerskie" wydanie filmu "Iron Sky":

Obrazek

W wersji Deluxe nowego albumu Megadeth jako bonus był dołączony singiel z dwoma dodatkowymi utworami; niestety "firmowo" opakowany jest tylko w kopertę na płytę, postanowiłem dorobić swoją opakówkę korzystając z prac użytkowników polskiego forum Megadeth w konkursie na okładkę singla:

Obrazek

"Moje" wydanie "Autostopem przez galaktykę" - nie filmu z 2005 roku a dużo moim zdaniem lepiej oddającego klimat oryginału angielskiego mii-serialu z 1981 roku:

Obrazek

przez Soara 03 lip 2013, 20:16
Deader, bardzo fajna kolekcja ^^
Obrazek

przez deader 03 lip 2013, 22:34
Soara, dzięx :) ktoś mi kiedyś powiedział że podnoszę piractwo do rangi sztuki :P

przez Soara 03 lip 2013, 22:58
deader, heheh,
Kurcze jak wrócę do domu to zobaczysz co to piractwo ^^
Cała ściana wyłożona filmami ^^
Obrazek

przez na_leśnik 04 lip 2013, 11:58
deader wygląda to faktycznie super! Z ciekawości zapytam - robisz to w Corelu czy na Adobcach?

Apropo piratów i sztuki: ostatnio coś mi się w głowę stało i zdecydowałem się na krok milowy: pozbyć się swoich kolekcji pirackich filmów! Zostawiłem sobie tylko te które faktycznie oglądam a reszta poszła na przemiał :smile: . Zastanawiam się teraz co z tych płyt zrobić, po głowie chodzi mi połamanie ich na małe części i zrobienie z nich mozaiki w kształcie mapy świata na całą ścianę :smile: .

przez rotten soul 04 lip 2013, 12:33
na_leśnik napisał(a): ostatnio coś mi się w głowę stało i zdecydowałem się na krok milowy: pozbyć się swoich kolekcji pirackich filmów!

Skąd taki pomysł? No chyba, że przenosisz wszystko na dyski, to wtedy rozumiem, bo sam powolutku to realizuję.
na_leśnik napisał(a): po głowie chodzi mi połamanie ich na małe części i zrobienie z nich mozaiki

Tylko sobie rąk przy tym nie potnij, tak jak ja kiedyś, gdy odbiłem swoje zdenerwowanie na 3 z kolei płycie, która się nie chciała wypalić. Dłoń sobie wtedy dość ładnie rozorałem.
rotten soul

przez deader 04 lip 2013, 13:04
na_leśnik napisał(a):deader wygląda to faktycznie super! Z ciekawości zapytam - robisz to w Corelu czy na Adobcach?

Głównie w Corelu, aczkolwiek i z Adobe'a z plugunem PitStop zdarza mi się korzystać.

Na żywo wygląda jeszcze lepiej, ten mój tablet z bazaru robi kijowe zdjęcia :P W sumie zapomniałem porobić fotek jeszcze jednej fajnej reprodukcji - podwójnego LP Maidenów "Life After Death", wyszedł mi lepiej od posiadanej oryginalnej :P

Sortuj wg