zadajesz pytanie

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

Re: zadajesz pytanie

przez Joaśka 13 maja 2010, 10:15
zdecydowanie tak. :? jestem wrażliwa na najmniejszą zmianę pogody - i psychicznie, i fizycznie.

Jaką pogodę najbardziej lubisz? ;)
Joaśka

przez Zenonek 13 maja 2010, 10:19
Najbardziej lubie pogode taka jaka jest teraz w KR tzn. srednio chlodno i troche deszczowo, takie fajne luzne powietrze.

Jaki film mozecie polecic?

przez linka 13 maja 2010, 10:22
Zenonek, z ostatnich "Wyspa tajemnic" Martina Scorsese - świetny film z bardzo ciekawym zakończeniem...a ze starszych to już byśmy musieli się dogadać w innym temacie bo za dużo by pisać ;)

Do jakiego filmu wracasz w złych chwilach, kiedy jest ci smutno itd ?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez yans 13 maja 2010, 10:23
Całą masę. Ostatnio przykuł moją uwagę "Don't Look Back" z Sophie Marceau i Monicą Belluci. Polecam.

Lubisz wracać do ulubionych filmów czy każdy film oglądasz tylko raz?
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez wovacuum 13 maja 2010, 10:28
tak. Mam taki ulubiony:jest to "Sens zycia wg Monthy Phytona"-oglàdam srednio raz na dwa miesiàce,na poprawè humoru.

Jaki gatunek filmowy lubisz najbardziej?
wovacuum

przez yans 13 maja 2010, 10:31
Uwielbiam fantastykę. Ostatnio odkrywam horror. Te o szarej rzeczywistości też przykuwają moją uwagę. Ciężko mi wybrać gatunek, który by miał zdecydowaną przewagę nad innymi.

Gdy istnieje książka i jej filmowa adaptacja - po co sięgasz pierwsze?
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez wovacuum 13 maja 2010, 10:35
yans, po ksiàzke zawsze.Np "Wiedzmin" Sapkowskiego-ksiàzki rewelacja,siègam po nie bardzo czèsto,natomiast film-uwazam ,ze to byla porazka na calej linii..a szkoda. ;)

Co oglàdales ostatnio z fantastyki?
wovacuum

przez linka 13 maja 2010, 10:37
Stardust - przepiękna "baśń" dla dorosłych - fantastyka .....no i "Iluzjonista" - kolejna przepiękna fantastyczna opowieść.

(Zawsze książka :D ( studiuję fil. polską - zboczenie "zawodowe") - choć do trylogii Sienkiewicza w życiu się nie przekonam i oglądałam tylko filmy.)

Czy istnieje (według ciebie) adaptacja filmowa która jest lepsza od pierwowzoru książkowego? Jeśli tak, uzasadnij.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez yans 13 maja 2010, 10:52
"Łowca Androidów" Ridleya Scotta na podstawie "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" Philipa K. Dicka. Nie jestem fanem Dicka - moim zdaniem ten odurzony prochami pisarz niczego wielkiego nie napisał, za pewne miewał doskonałe pomysły, ale w większości marnował je. Książkowy pierwowzór nudzi, dłuży się niepomiernie, a fabuła kręci się wokół spraw mało znaczących i przyziemnych, jak m.in. te tytułowe mechaniczne owce (serio!). Ridley Scott stworzył film - arcydzieło. Film detektywistyczny, w starym, dobrym Chandlerowskim stylu (którego nie uświadczysz w książce) którego akcja dzieje się w przyszłości (oryginalne połączenie!). A przy tym sensacyjna, kryminalna fabuła szybko przenosi swój ciężar na sprawy istoty człowieczeństwa, szacunku dla odmienności, by wreszcie zakończyć film jedną z najsłynniejszych scen w dziejach kina. Ze słowami Roya batty'ego, które - co ciekawe - wymyślił na planie i dodał do scenariusza sam Rutger Hauer: "(...) all those moments, will by lost, in time, like tears in rain".

Łoj, ale się napisałem, no ale musiałem uzasadnić ;)

Jaką ksiażkę chciałbyś/chciałabyś zobaczyć w ekranizacji, i któremu reżyserowi powierzył/ła byś jej zrealizowanie?
Frederic Bastiat

przez Zenonek 13 maja 2010, 10:59
Chcialbym zobaczyc ekranizacje "Stukostrachy", "Dzieci Kukurydzy" (Stephen King) w rezyserii Jamesa Camerona albo Ridleya Scotta.

Jaki dobry, trzymajacy w napieciu horror/thriller (ksiazke) moze byc z watkami nadprzyrodzonymi polecacie ?
Ostatnio edytowano 13 maja 2010, 11:01 przez Zenonek, łącznie edytowano 1 raz

przez wovacuum 13 maja 2010, 10:59
"Miasto i psy"Mario Vargas LLosa, a rezysera, ktorego widzè przy tworzeniu tego filmu to Pedro Almodoware.

Jakià literaturè preferujesz?

[Dodane po edycji:]

spoznilam siè eeh.... :P
wovacuum

przez linka 13 maja 2010, 11:05
Zenonek ostatnio oglądałam "paranormal Activity" - tylko trzeba go oglądać po ciemku, w skupieniu, najlepiej na dobrym sprzęcie - świetny jest, "Egzorcyzmy Emily Rose" - film fajny ale ja radziłabym do tego poszukać dokumentu o Annelise Michels - dziewczynie która niejako była pierwowzorem Emily - są taśmy z nagrań jej prawdziwych egzorcyzmów - to jest dopiero czaaad :twisted:

No a preferuję literaturę fantasy oczywiście :mrgreen:

Najlepsza polska komedia, to?
Przyjaciel forum

przez Zenonek 13 maja 2010, 11:16
Polska komedia hmmm ja lubie "Seksmisje".

Linka nie wiem czy ogladalas, ale polecam ekranizacje "Sztorm stulecia" (akcja nie toczy sie na lodzi, nie o to tutah chodzi) - film naprawde mocny, 3majacy w napieciu z oscarowa rola - mistrzoswka gra "tego" kolesia. Jest na zalukaj.

Polecam tez film Misery - tez oscarowa rola.

Jakiego rezysera filmowego najbardziej cenicie?

przez yans 13 maja 2010, 11:18
Kilku - Clinta Eastwooda, Terreygo Gilliama, Jana Pierre'a Jenueta...

najpiękniejsza aktorka świata to...? ;)
Frederic Bastiat

Sortuj wg