Dopamina - teoria uzależnień

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Dominik_wot 12 paź 2016, 06:22
część temat o dopaminowej teorii uzależnienia się czyli że za wszystko odpowiada DOPAMINA :)

zapraszam do dyskusji szczególnie "Lord Kapucyn" który strzelił focha z przytupem ale i innych :D

przez Kontrast 12 paź 2016, 20:06
Jest chyba z piec teorii o uzależnieniach. Dopa odgrywa w tym wieksza lub mniejsza role ale nie jedyna.
Wymienię aktualne
-Teoria Robinsona i Berridge’a
- Wersja Di Chiara
- Koncepcja Everitta
- Teoria allostazy Kooba
- Spojrzenie Graya
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Wołodi 12 paź 2016, 21:28
Mam taką teorię na temat swojego uzależnienia od niemco-bicia 8) że podświadomość popchnęła mnie ku temu żeby stłumić moją wielką agresję i chęć napiertalania ludzi (u mnie w domu zawsze był kult spolegliwości). Mam takie przeczucie że jak już rzucę to nie jedna gęba zostanie zdefasonowana :evil: Czy mogło tak być? Dziękuję kontraście za polecenie :)
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ExaeXeexO 13 paź 2016, 15:41
Wołodi napisał(a):orię na temat swojego uzależnienia od niemco-bicia 8) że podświadomość popchnęła mnie ku temu żeby stłumić moją wielką agresję i chęć napiertalania ludzi (u mnie w domu zawsze był kult spolegliwości). Mam takie przeczucie że jak już rzucę to nie jedna gęba zostanie zdefasonowana :evil: Czy mogło tak być? Dziękuję kontraście za polecenie :)
masz stłumioną agresję i chęć napie.rdalania ludzi? A zrobiłeś już komuś krzywdę? Co jeśli trafisz na silniejszego, i to on Cię zmasakruje, że nie będzie co zbierać? Co wtedy?
ExaeXeexO

Sortuj wg