Netoholizm i uzależnienie od komputera

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez jaktobylo 15 maja 2016, 22:22
lulinasky napisał(a):
jaktobylo napisał(a):Ooo stworzono nowy termin "netoholizm".
To może od razu załóżcie temat pod tytułem "ŻYCIOHOLIZM"
jedno /cenzura/ i to samo

@jaktobylo
chciałeś być elokwentny, ale się nie udało. :shock:

Wyczuwam pomyłkę oj bardzo wielką pomyłkę w odczytywaniu tego co chciałem tym przekazać.
Chodzi mi mniej wiec np. o to że internet staje się obecnie coraz to bardziej częścią życia człowieka, jak powietrze jak codzienna toaleta, czymś,... nieodłącznym elementem naszego życia i tak dalej i takie tam.
Ale co tam taki tępak pewnie rocznik czydziesty czy który tam masz, może mieć pojęcie o współczesnym świecie, o tym jakie szybkie w nim zmiany zachodzą.

Po za tym pisząc to co napisałem chcę też zwrócić uwagę, że właśnie tak, ludzie są uzależnieni od życia, są uzależnieni od wpojonych im przez naturę potrzeb.
Żeby zatem ludzi byli wyzwoleni musieli by po prostu nie żyć, musieliby odciąć się od bodźców, które kształtują ich TZW. WOLNĄ WOLĘ DANĄ NAM przecież PRZEZ PANA BOGA co nie ? ; )) I jak tam moherowy czerep? osunęło się coś tam z deczka? :)

I jeszcze jedno nie używam tj. nie znam ów słowka pt "ELOKWENTNY" i wiesz co? niczego mi to nie ujmuje, powiem więcej, jestem z tego DUMNY, bowiem mądrości miarą nie jest zasób słownictwa, lecz jest nią po prostu myślenie, obserwacja tego co nas otacza i dochodzenie na tej podstawie do różnych wniosków ;)
A u ciebie kiepściutko oj kiepściutko z tego rodzaju procesami, co żeś świetnie pokazał nie dostrzegając w mym poście co dostrzec mógłbyś gdyby było inaczej z twą główką makówką ;)

To jak trafiłem mniej więcej z rocznikiem i Twym wyznaniem? Wśród takich jak wy pełno debili więc nie zdziwiłbym się gdybym trafił :))
Ostatnio edytowano 15 maja 2016, 22:29 przez jaktobylo, łącznie edytowano 1 raz

przez lulinasky 15 maja 2016, 22:29
Zluzuj majty człowieku mam 23 lata i takim wywodem nie zaimponujesz tutaj nikomu. Możliwe, że nie zrozumiałam przekazu, ale tylko dlatego, że forma Twojego tekstu była mało czytelna. Pod uśmiechniętymi emotikonami kryje się osoba, która pewnie nie raz została nazwana głupkiem, prawda?

przez jaktobylo 15 maja 2016, 22:45
lulinasky napisał(a):Zluzuj majty
Gdybym wiedział, żeś kobieta zrobiłbym ciut inaczej:p
człowieku mam 23 lata i takim wywodem nie zaimponujesz tutaj nikomu.

oj tak tak wiem przecież, że wiesz wszystko ;)
Możliwe, że nie zrozumiałam przekazu, ale tylko dlatego, że forma Twojego tekstu była mało czytelna.

I tu Ci przyznaję rację, niestety dużą trudność sprawia mi przekształcanie myśli w słowa, a co dopiero zdania i inne takie ....{w wykropkowane miejsce wpisz słowo}(nie wiem jak to nazwać), po za tym mam problemy z pamięcią krótkotrwałą, koncentracją itd... chyba, bo nie wiem czy odpowiednich słow używam na te moje objawy.

Pod uśmiechniętymi emotikonami kryje się osoba, która pewnie nie raz została nazwana głupkiem, prawda?

Uważasz zatem, że teksty moje są aż tak bardzo szlachetnymi perłami rzucanymi przed wieprze? To brzmi prawie jak komplement ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lulinasky 15 maja 2016, 23:02
"Rzucasz perły przed świnie, wolę świnie od pereł" tak mi się skojarzyło.
Świnie kojarzą mi się z najgorszą kategorią ludzi. Jako zwierzęta są spoko. Czasami perełka może wejść pomiędzy pazury i świnia się męczy i perła skalana gnojem. Jesteś ode mnie młodszy, więc powiem tylko, że rozmawiamy nie na temat, a temat jest poważny. Niektórych mogą odstraszyć nasze dygresje. Dobranoc.

przez Wołodi 15 maja 2016, 23:05
Ja uważam że jest to gówno-uzależnienie i że ludzie mają dużo poważniejsze problemy a dzieciak któremu się nudzi? Phi, też mi dramat :D
zbanowany

przez raichu 19 maja 2016, 17:55
@raichu
I podoba Ci sie takie życie?

Podoba wolę to niż zapieprzać w biurze w papierkach, na kasie w sklepie, albo na produkcji czy budowie jakiej. Pokemony i net odkładam kiedy chcę. Nikt mnie nie pogania itp. Renta mi wystarcza do życia choć gry drogie. Orzecznik ZUS napisał mi że jestem całkowicie niezdolny do pracy nie na żarty. Po prostu to prawda tak jak pokemon typu ognistego nie nauczy się ataku typu wodnego tak ja nie mogę pracować. I tyle w temacie. W domu szanuję lapka itp a jak byłem na stażu tydzień w urzędzie to monitor dostał z piąchy mimo że to też komputer - ale wolałem rozrywkę niż pracę. To samo drukarka z zaciętym papierem. Byłem nerwowy i grałem w poki zamiast pracować i wychodziłem po 3-4h pracy to mnie wywalili po 5 dniach. Sam się dziwię jak zdałem mgrkę choć jak pisałem pracę i promotorka mi truła to rzucałem fonem a jak mi nie szły tabelki to laptopem aż poszedł dysk i matryca. A grać mogę. Po prostu skończyłem tego mgr i się wypaliłem i teraz jestem jak wypalona jarzeniówka co tylko miga i wkurza tym innych a sama zdycha. Tyle mi zostało - net i gry.

przez ahoj 07 cze 2016, 21:29
[bulwers on]
Z tego ostatniego opisu wnioskuję, że nie jesteś niezdolny do pracy. Jesteś po prostu i zwyczajnie zdemoralizowany a wszelkie przejawy złości, agresji, frustracji to wynik podświadomej świadomości sytuacji w jakiej sam, z własnej woli się znalazłeś.
Powiem więcej. Słyszenie głosów, halucynacje, myśli samobójcze, próby samobójcze to marna wymówka. Mnóstwo ludzi żyje z takim bagażem i pracuje, dba o siebie i stara jakoś polepszyć swoją sytuację. Zawsze jest ciężko, zawsze pod górkę ale trzeba próbować.
Znam kilka osób chorych na schizofrenię, którzy widzą i słyszą jakieś rzeczy "od których włos jeży się na głowie". Mają swoje jazdy ale żadna z tych osób nie doprowadziła się do takiego stanu jak ty. Wszyscy walczą. Lepiej lub gorzej, ale wszyscy przynajmniej próbują.
[/bulwers off]
ahoj

przez raichu 07 cze 2016, 21:43
ahoj napisał(a):[bulwers on]
Z tego ostatniego opisu wnioskuję, że nie jesteś niezdolny do pracy. Jesteś po prostu i zwyczajnie zdemoralizowany a wszelkie przejawy złości, agresji, frustracji to wynik podświadomej świadomości sytuacji w jakiej sam, z własnej woli się znalazłeś.
Powiem więcej. Słyszenie głosów, halucynacje, myśli samobójcze, próby samobójcze to marna wymówka. Mnóstwo ludzi żyje z takim bagażem i pracuje, dba o siebie i stara jakoś polepszyć swoją sytuację. Zawsze jest ciężko, zawsze pod górkę ale trzeba próbować.
Znam kilka osób chorych na schizofrenię, którzy widzą i słyszą jakieś rzeczy "od których włos jeży się na głowie". Mają swoje jazdy ale żadna z tych osób nie doprowadziła się do takiego stanu jak ty. Wszyscy walczą. Lepiej lub gorzej, ale wszyscy przynajmniej próbują.
[/bulwers off]

Mój lekarz też tak twierdzi. Ale on nie wie czy to schizofrenia czy borderline. I mi każe ruszyć tyłek bo ludzie z takimi zaburzeniami jak nawet typowa schizofrenia pracują zarabiają dobrze mają biznes rodziny prowadzą auta itp. I mnie nawet straszy że jak nie będę szukał czegoś to mi nie napisze na rentę wniosku itp i żebym robił cokolwiek składał długopisy, handlował czymś w necie itp. Ale druga pani lekarz z tej samej przychodni twierdzi że po mnie widać schizofrenię tak jak grypę po człowieku co ma gorączkę dreszcze kaszel katar itp i będzie wnioskować o zwiększenie mi grupy mało niezdolny do pracy to jeszcze do samodzielnej egzystencji i dostanę ok 160zł opiekuńczegodo tych 640zł renty. Oraz że jestem trwale niezdolny a nie jak oni orzekli na 3 lata tj. do 10.2017 i po porozumieniu z moim lekarzem prowadzącym (dwoje lekarzy potwierdzi mój stan) wyśle im odpowiedni wniosek pocztą i stanę na ponowną komisję być może wieloosobową.

przez ahoj 07 cze 2016, 21:46
Lekarz też człowiek i może być durniem...
ahoj

przez NoMoreDepression 12 lip 2016, 13:46
Jak w dzisiejszych czasach nie być uzależnionym od komputera i internetu? To trochę tak jak z jedzeniem i piciem...

przez wiejskifilozof 28 sie 2016, 12:14
Można ograniczać.

przez NN4V 29 sie 2016, 08:32
lulinasky napisał(a):
raichu napisał(a):A ja spędzam na net i gry łącznie 10-12h dziennie i co? ....

Skąd masz pieniądze? Ile czasu tak żyjesz?

Przy kompach (rozmaitych) dużo ponad 12h dziennie.
Z tego właśnie są pieniądze.

wiejski filozof napisał(a):Można ograniczać.

Mam sobie zarobki ograniczać? Niedoczekanie Twoje. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez wiejskifilozof 29 sie 2016, 14:00
Płacą Ci za pisanie w necie :D też tak,chce.

przez NoMoreDepression 31 sie 2016, 19:25
Ciężko ograniczać, to tak jakby pod górke i pod wiatr iść. Teraz komputer to nie jest już sposób spędzania czasu, tylko środek do robienia czegokolwiek. Spędzanie przed nim 10h dziennie wg mnie nic dziwnego. I będzie to szło w tym kierunku - wirtualna rzeczywistość, roboty itd.

Sortuj wg