Uzależnienie od gier komputerowych

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez raichu 22 lut 2016, 19:50
Mam taki problem że jestem uzależniony od gier typu Pokemon - może to przez to że po skończeniu studiów 4 lata temu nie mam pracy a może chcę zagłuszyć mojego doła. Otóż ogólnie jestem uzależniony od komputera i internetu - wstaję koło 9-10 włączam laptopa i siedzę do 1 w nocy. A to się film obejrzy, czegoś posłucha, popisze na fb itp. Jak chodziłem na studia to się jeszcze szukało czegoś do referatów itp albo wcześniej w szkole. Moje uzależnienie trwa od 2000 roku kiedy pokemony zawitały do Polski. Zbierałem pokemon tazo z chipsów, naklejki z rogalików danonków itp. Oglądałem odcinki na Polsacie. Kupiłem sobie Gameboy Color z grą Pokemon Silver i grałem. Od tamtej pory chciałem "złapać je wszystkie" i przechodziłem kolejne generacje gier. Teraz gram w X Y oraz Omega Ruby i Alpha Sapphire na 3DSie, który dostałem za obronę magistra. Na studiach grałem na DSie zwykłym na magisterce a na Gameboy na licencjacie i przez to sobie przechlapałem studia - zdałem obroniłem ale nic z nich nie umiem i teraz nie mam pracy. Wiedzy ogólnej z liceum także nie posiadam zwłaszcza humanistycznej nie znam dat podstawowych z historii ani nie wiem kto napisał jaką lekturę. Za to wiem dużo o pokemonach, ich typach, ewolucjach itp. I tylko siedzę i szukam shiny pokemonów albo trenuję je do walk wifi bo wszystkie gry już przeszedłem. Przechodzę także odnowa pokemony starszych generacji z sentymentu. Tylko siedzę przed kompem/konsolą jak jestem w domu i gram od rana do wieczora. Wychodzę oczywiście na zakupy, do parku, na jakiś koncert czy do kina. Znajomych nie mam. Tylko tak siedzę sam. Co poradzić?

przez Natla_Miness 22 lut 2016, 21:00
Trochę trollem zapachniało, ale jeśli już to udanym. W środowisku szkolnym głównym bossem jest Mickiewicz, a w pokemonach legendarne pokemony. W szkole straszakiem jest woźna, a w Pokemon brygada RR. Życie w komputerze to też życie, kto powiedział, że gorsze. Może przydałaby ci się szkoła życia, w szkole tego nie uczą. Typu jak gotować, jak zarządzać pieniędzmi, no i najważniejsze skąd brać kasę. Jak będziesz jej miał sporo, to nawet na konwenty pokemon można dojeżdżać Taxi i pić najdroższego szampana.

Podsumowując, komputer to taka sama część natury jak kanion, miasto, czy przepompownia. Ogarnij tylko sprawy bytowe i graj. Nikt cię chyba nie będzie rozliczał, z tego jaki IQ (czyt. level) osiągnąłeś w życiu.

:pirate:
Wcześniej monk.2000

przez SortoF 23 lut 2016, 21:30
Mam podobnie do ciebie! Wstaje rano, komputer lodówka, łózko. Brak znajomych i do tego bez pracy. Dokładnie to rozumiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bedzielepiej 23 lut 2016, 22:45
Stwórz sobie przyjaciela pokemona i z nim rozmawiaj.

przez raichu 26 lut 2016, 11:36
Tylko jak go stworzyć? Mam pluszowe pokemony nawet interaktywne na baterie ale one tylko pika pika wołają itp. Albo wyobrażam sobie że z nim gadam itp z resztą i tak pojawia mi się jako omam pokemon ale namawia mnie do złych rzeczy (może dobrych?) że jak popełnię samobójstwo to mnie weźmie do świata pokemon gdzie nie będę miał problemów itp.

przez Ewa3 01 mar 2016, 06:33
Znajdź przyjaciół, którzy tak jak Ty kochają pokemony ;) To chyba najlepsze rozwiązanie

przez NN4V 01 mar 2016, 07:25
Zatrudnij sie w firmie od pokemonów. Kreuj ich nowy świat. W końcu na tym się znasz najlepiej i to lubisz. To idealny stan - robić co się lubi.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez raichu 01 mar 2016, 09:15
Niestety u nas nie ma czegoś takiego. Miałem znajomego co ma większą kolekcję pokemon ale wyjechał do UK. A ja siedzę w tym swoim syfie. W Japonii są takie sklepy wielkości biedronki z pluszakami, figurkami, kartami, grami i różnymi gadżetami pokemon ale ja tam nie wyjadę.

przez Natla_Miness 03 mar 2016, 11:46
Wejdź w społeczność Pokemon. Jakieś forum, spotkania, wymiana fan-artów. Będziesz tam kimś. Nie możesz pokonać wroga to go pokochaj.
Wcześniej monk.2000

przez raichu 03 mar 2016, 16:11
Na forum siedzę ale narobię zwykle dymu i jest problem . A spotkać się nie ma z kim. Nie będę wyjeżdżał na konwenty itp bo ja nawet studiowałem na miejscu bo się bałem itp.

przez raichu 15 mar 2016, 20:54
Ostatnio przeszedłem samego siebie. Otóż wyszły ostatnio zapowiedzi gier pokemon sun i moon na wakacje tego roku: http://www.pokemon.com/us/pokemon-video ... emon-moon/ i na forum pokemon dali cynk o preorderach za 169zł każda: http://www.ultima.pl/ct/nintendo-3ds/gr ... kemon-moon http://www.ultima.pl/ct/nintendo-3ds/gr ... okemon-sun no to zamówiłem i zrobiłem przelew bo potem może być drożej. Ale mniejsza o tym. Na 20lecie pokemon pojawiły się cyfrowe wersje pierwszych gier z gameboya http://www.pokemon.com/us/pokemon-news/ ... -to-kanto/ . Miałem tego nie kupować bo gram w nie od 15 lat na różnych telefonach emulatorach itp. I szkoda mi było 40zł na każdą z nich. Ale jak zobaczyłem w kolporterze w galerii zakurzone kupony 120zł do nintendo eshopu to mnie zamurowało. Miałem te 120zł na upatrzone buty i miałem problem co wybrać. Ale wygrały pokemony kupiłem ten kuponik i szukałem wifi żeby doładować konto i pobrać gry zupełnie jak deliryk.

przez Natla_Miness 16 mar 2016, 09:21
A jakie osiągnięcia czekają poza grami? Dyplom wygranej w szachy, Oskar, Nobel?
Prawdziwe życie jest przereklamowane, zamieniłem kiedyś gry komputerowe na strony o przemyśle i technice. Nic to nie zmieniło.
Wcześniej monk.2000

przez wiejskifilozof 18 mar 2016, 11:28
Ja podziwiam tych,co potrafią grać.Ja próbowałem i mi nie wychodzi.

przez Natla_Miness 19 mar 2016, 09:48
Monk, na prawdę? Miły wgląd. Ja zawsze myślałem, że gry są dla przegranych co nie mają tzw. prawdziwego życia.
Ale to fakt, mam w sobie umysł gracza. :pirate:
Wcześniej monk.2000

Sortuj wg