Uzależnienie od "miłości"

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Ferdynand k 28 sty 2016, 16:30
New-Tenuis napisał(a):
Ferdynand k napisał(a):taaaa cokolwiek człowiek robi nie fair wobec innych to nałóg biedactwa alkoholik, który całą rodzinę niszczy to też nie on to C2H5OH
ok piszcie teraz to nie członek rodziny was pobił tylko ciecz o T wrzenia 78,37 °C

Nie przypominam sobie, żebym zrobiła cokolwiek nie fair wobec innych. ;) Przynajmniej staram się nigdy innych nie krzywdzić. Sama mam ojca alkoholika i nigdy nie uważałam, żeby to alkohol był winny temu, jak się zachowywał. Jeśli ktoś coś robi nie tak, nigdy nie powinien zwalać winy na jakiekolwiek zaburzenie, tlko sam wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. ;) To nie jest temat o tym.

nie pisałem odnośnie twoich zachowań bo ich nie znam i mnie nie interesują
chodzi mi o wzmiankę o tym że ktoś kto po prostu zdradza mógłby sobie taką jednostkę "chorobową" wmówić by usprawiedliwiać swoje czyny
jak dla mnie ktoś kto krzywdzi inną osobę nie powinien szukać usprawiedliwień jeżeli ktoś robi coś krzywdzącego emocjonalnie inną osobę
bo ma sobie kaprys dla własnej przyjemności nie jest chory tylko jest ch.............. k/............................ itd
Naczelny Użyszkodnik

przez New-Tenuis 28 sty 2016, 18:59
No i się zgadzamy, też tak uważam.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez Ferdynand k 29 sty 2016, 17:30
fakt zgadzamy się a teraz pomyśl o tym że diagnozują to tylko u jednej płci to bzdura nie ma czegoś takiego
to wymówka po prostu tak samo jak mizoandria -diagnozowana jako choroba w ICD-10 a mizogonia już nie
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NN4V 29 sty 2016, 17:40
Osobiście bardziej by mi pasowała nazwa "uzaleznienie od relacji/związku".
Definicja miłosci jest zbyt rozmyta.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez New-Tenuis 29 sty 2016, 20:24
Nie napisałam nigdzie, że to diagnozują u jednej płci, w filmie, który podałam występują też "uzależnieni" faceci. :P
Co do terminu, to się zgadzam, chyba na razie jest roboczy.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez Ana_88 29 sty 2016, 21:11
Wydaje mi sie ze ze 'uzaleznienie od milosci' w duzym stopniu wiaze sie z ogolnym pojeciem "wspoluzaleznienia"
Wedlug mnie mechnizmy tych dwoch przypadlosci sa bardzo podobne.
Mozna nawet powiedziec, ze w wielu przypadkach jedno idzie w parze z drugim.
Tak z wlasnych obserwacji rzeczywistosci wydaje mi sie ze bardzo często z takimi problemami borykaja się kobiety DDA.

przez bittersweet 29 sty 2016, 21:16
Ana_88, tzn kto jest wspóluzalezniony ? partnerzy tych kobiet ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Ana_88 29 sty 2016, 21:32
bittersweet napisał(a):Ana_88, tzn kto jest wspóluzalezniony ? partnerzy tych kobiet ?

Nie.
Chcialam przez to powiedziec, ze czesto kobiety wspoluzaleznione to rowniez te uzaleznione od milosci.
A wlasciwie to ja bym zaklasyfikowala uzaleznienie od milosci wlasnie jako taki węższy zakres, bardziej ogolnego pojęcia jakim jest wspoluzaleznienie.

przez wiejskifilozof 29 sty 2016, 21:43
Lepsze od miłości,niż nienawiści.

przez Ana_88 29 sty 2016, 22:06
Paradoksalnie z miloscia tak naprawde nie ma to nic wspolnego. Ot, po prostu dziecko, ktorego podstawowe potrzeby ( poczucie bezpieczenstwa, akceptacji, wiez emocjonalna itp.) będące warunkiem ukształtowania sie stabilnej, zdrowej tozsamosci, były pernamentnie nie zaspokajane; jako dorosła osoba chodzi i zionie czarna dziura, jak studnia bez dna, szukajac obiektów, które tą dziurę zakleją, ale bez efektow, ponewaz nikt nie jest w stanie tej dziury Ci zakleic oprocz ciebie samej/ samego.
Najpierw trzeba nauczyc kochac sie siebie i byc wartoscia dla siebie samego, bez spelnienia tego warunku nie da sie zbudowac zadnej zdrowej relacji.

przez Ana_88 29 sty 2016, 22:10
Ale ja dziwacznie pisze. Nie bardzo mi wychodzi werbalizowanie swoich mysli. :?

przez Ana_88 29 sty 2016, 22:21
New-Tenuis napisał(a):nie pisałem odnośnie twoich zachowań bo ich nie znam i mnie nie interesują
chodzi mi o wzmiankę o tym że ktoś kto po prostu zdradza mógłby sobie taką jednostkę "chorobową" wmówić by usprawiedliwiać swoje czyny
jak dla mnie ktoś kto krzywdzi inną osobę nie powinien szukać usprawiedliwień jeżeli ktoś robi coś krzywdzącego emocjonalnie inną osobę
bo ma sobie kaprys dla własnej przyjemności nie jest chory tylko jest ch.............. k/............................ itd

Bywa ze zdrada jest podszyta roznymi innymi motywami, niz ten z ktorym powszechnie sie ja utozsamia. Wydaje mi sie, ze warto jest miec tego swiadomosc, chociazby po to aby moc cos zmienic w swoim zachowaniu ( w przypadku kiedy kogos problem ten dotyczy). Co wcale nie musi byc tozsame z usprawiedliwianiem, wrecz przeciwnie.

przez Ana_88 29 sty 2016, 22:43
Taka nuta mi sie skojarzyla z watkiem :) :

https://www.youtube.com/watch?v=FHVuD4IDDk0

przez bittersweet 30 sty 2016, 00:09
mi taka :

kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Sortuj wg