Uzależnienie emocjonalne od kobiety

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Ḍryāgan 02 gru 2015, 18:24
Jak w temacie. Nie potrafię się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Ona nie chce ze mną być a ja nie potrafię już być sam. Uzależniłem się od niej jak od powietrza. Boję się, że jak się wyprowadzę, przestanę oddychać. Ja wiem, że rozstania zawsze są bolesne, ale to nie tylko o rozstanie chodzi. Nie wiem czy odnajdę jeszcze jakiś powód mojego życia.

przez khaleesi 02 gru 2015, 19:20
Ḍryāgan, Serio tylko to czy jesteś w związku trzyma Cię przy życiu? Przecież to uzależnienie jak od alkoholu/narkotyków. Masz problem masz kompleksy, zaniżone poczucie własnej wartości i swoją wartość chcesz widzieć w czyiś oczach. Tak być nie może. Sam jako Ty musisz się dobrze czuć ze sobą bo potem właśnie ludzie uzależnieni piszą na tym forum bez niej/niego umieram. Po związku przechodzi sie okres żałoby jak w przypadku śmierci nie unikniesz takich rozkmin ale uważaj by ten stan nie trwał za długo.Swoją drogą chyba zbyt wspaniale nie było wiec nie idealizuj jej teraz.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Eteryczna 02 gru 2015, 19:47
Ḍryāgan napisał(a):Jak w temacie. Nie potrafię się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Ona nie chce ze mną być a ja nie potrafię już być sam. Uzależniłem się od niej jak od powietrza. Boję się, że jak się wyprowadzę, przestanę oddychać. Ja wiem, że rozstania zawsze są bolesne, ale to nie tylko o rozstanie chodzi. Nie wiem czy odnajdę jeszcze jakiś powód mojego życia.
Daj sobie czas by się z tym zmierzyć ,mimo bólu tak naprawdę druga osoba nie może stać się naszym wyznacznikiem szczęścia i samooceny.Tak wygląda że ta relacja wasza była toksyczna jednak.Tutaj musisz się skupić na podbudowaniu własnej samooceny.Każdy koniec oznacza jakiś początek,doceń to co masz w sobie dobrego. Nie jesteś bez niej bezradny chociaż pewnie się tak czujesz bo boli w środku
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ḍryāgan 02 gru 2015, 19:53
Wiem, że z mojej strony nie była to zdrowa relacja. Tylko co innego wiedzieć a co innego czuć. Chciałem, żeby mnie ktoś kochał i akceptował. Tego każdy potrzebuje. Jak inaczej mam odnaleźć swoje poczucie wartości? Skoro nie zasługuję na niczyją miłość? Nawet od rodziców jej nie otrzymałem.
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez Eteryczna 02 gru 2015, 20:04
Ḍryāgan napisał(a):Wiem, że z mojej strony nie była to zdrowa relacja. Tylko co innego wiedzieć a co innego czuć. Chciałem, żeby mnie ktoś kochał i akceptował. Tego każdy potrzebuje. Jak inaczej mam odnaleźć swoje poczucie wartości? Skoro nie zasługuję na niczyją miłość? Nawet od rodziców jej nie otrzymałem.
Zasługujesz wiesz o tym dobrze tylko nikt Ci jej nie okazał stąd ten deficyt w uczuciach i uzaleznienie od drugiej osoby strach że odejdzie porzuci bo to oznacza koniec świata .Wiesz od czego powinieneś zacząć?od pokochania ,zaakceptowania samego siebie.Miłośc polega na akceptacji drugiej osoby ,ale obie osoby przy tym muszą zachować własną autonomie.
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.

przez Ḍryāgan 02 gru 2015, 20:41
Eteryczna, ale ja właśnie siebie nie lubię. Jak mam siebie akceptować jak cały czas słyszę, że jestem nie taki jak trzeba, zachowuję się nie tak jak trzeba i jeszcze mam tę cholerną chorobę. A jak zaczynam uważać, że jestem świetny we wszystkim i jak młody bóg to zaraz się okazuje, że to tylko mania i z rzeczywistością nie ma nic wspólnego.

przez Eteryczna 02 gru 2015, 20:54
Ḍryāgan napisał(a):Eteryczna, ale ja właśnie siebie nie lubię. Jak mam siebie akceptować jak cały czas słyszę, że jestem nie taki jak trzeba, zachowuję się nie tak jak trzeba i jeszcze mam tę cholerną chorobę. A jak zaczynam uważać, że jestem świetny we wszystkim i jak młody bóg to zaraz się okazuje, że to tylko mania i z rzeczywistością nie ma nic wspólnego.
Nie znam Twojej sytuacji,ale nie da się odciąć od takich ludzi toksycznych?którzy Cię ściągają w dół?Wiem chad robi swoje bez dwóch zdań warto by obracać się wsród takich ludzi którzy Cię ciągna w góre mimo wszystko..Szukaj w sobie dobrych rzeczy stanów myśli mimo że teraz to takie trudne,skup się na tym co lubisz co daje Ci jakąś satysfakcje pomimo całej sytuacji sam sobie możesz najwięcej pomóc .

przez Ḍryāgan 02 gru 2015, 20:59
Musiałbym się odciąć od własnej rodziny a to niemożliwe tak do końca (w pewnym sensie trochę mi się udawało jak mieszkałem u partnerki a nie u siebie, teraz będzie powrót do starych układów raczej). A tak w ogóle to jestem sam. I tak już zostanie. Nie chcę już żadnych związków, żadnych "tzw. przyjaciół", niczego już nie chcę
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez khaleesi 02 gru 2015, 21:04
Ḍryāgan, przede wszystkim nie możesz uznalezniać się od nikogo. Ludzie są a za chwilę ich nie ma. Niestety brutalna prawda.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Ḍryāgan 02 gru 2015, 21:10
khaleesi, jasne "nie możesz się uzależniać". Weź sobie kurna powiedz "Nie możesz chorować, nie możesz mieć nerwicy (czy co tam masz), bo to ci nie służy". Mniej więcej tego ode mnie oczekujesz. Jakbym ja nie wiedział, że to jest niszczące, bo w sytuacji takiej jak teraz zostaje mi tylko wyć z bólu. Na dodatek muszę to przed nią ukrywać, żeby znów nie wyszło, że jestem rozhisteryzowanym chłopczykiem i ją szantażuję emocjonalnie

przez Eteryczna 02 gru 2015, 21:11
Ḍryāgan napisał(a):Musiałbym się odciąć od własnej rodziny a to niemożliwe tak do końca (w pewnym sensie trochę mi się udawało jak mieszkałem u partnerki a nie u siebie, teraz będzie powrót do starych układów raczej). A tak w ogóle to jestem sam. I tak już zostanie. Nie chcę już żadnych związków, żadnych "tzw. przyjaciół", niczego już nie chcę
Rozumiem ,a to kiepsko fakt daj sobie czas na to wszystko nie przekreślaj niczego zwłaszcza siebie ja wiem,że to boli ta pustka samotność poczucie że się zawaliło mimo starań ,sam jednak wiesz że każdy z nas potrzebuje innych ludzi w jakimś stopniu.Wiem że Ci ciężko ważne że dasz radę sie podnieść bo dasz.Z tego co zauważyłam masz sensowne podejscie do życia czytając posty niektóre, jesteś inteligentny dasz radę tylko daj sobie czas i zadbaj o siebie teraz to ważne abyś miał wsparcie w komkolwiek jesli nie realnie to na forum chociaż.I ważna sprawa abyś mogł wywalić z siebie te emocje jakoś gdzieś je ulokować by Ci było lżej.
Ostatnio edytowano 02 gru 2015, 21:16 przez Eteryczna, łącznie edytowano 1 raz

przez Ḍryāgan 02 gru 2015, 21:15
Nie mam wsparcia w nikim. Zresztą boję się bliższych relacji z ludźmi, bo nieraz się zawiodłem. Ale tak - forum mi pomaga, trochę pozwala czymś zająć myśli.

przez khaleesi 02 gru 2015, 21:19
Ḍryāgan napisał(a):khaleesi, jasne "nie możesz się uzależniać". Weź sobie kurna powiedz "Nie możesz chorować, nie możesz mieć nerwicy (czy co tam masz), bo to ci nie służy". Mniej więcej tego ode mnie oczekujesz. Jakbym ja nie wiedział, że to jest niszczące, bo w sytuacji takiej jak teraz zostaje mi tylko wyć z bólu. Na dodatek muszę to przed nią ukrywać, żeby znów nie wyszło, że jestem rozhisteryzowanym chłopczykiem i ją szantażuję emocjonalnie
Z tym, że ja mam mniejszą nerwice natręctw niż miałam jeszcze parę miesięcy temu :D N pozwoliłam by moje lęki rządziły mną.
Mistrz Avatara

przez khaleesi 02 gru 2015, 21:23
Ḍryāgan napisał(a):Nie mam wsparcia w nikim. Zresztą boję się bliższych relacji z ludźmi, bo nieraz się zawiodłem. Ale tak - forum mi pomaga, trochę pozwala czymś zająć myśli.
Nieraz się jeszcze zawiedziesz tak jak teraz grunt to zapracować nad własną osobowością i podbudować trochę swoje ja. Często brzmisz na forum jak zalękniony chłopiec tu jest istota Twojego problemu tak zostałeś zapewne wychowany ale demony z dzieciństwa nie mają prawa działać teraz. Szukasz miłości którą powinni dac Ci rodzice i szukasz jej u drugiej połówki pochłaniając własne ja byle tamta osoba była z Tobą. Tak to odbieram.
Mistrz Avatara

Sortuj wg