alkohol odstawianie

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

alkohol odstawianie

przez Elem1234 26 lis 2015, 01:16
Witam mam powazny problem z alkoholem. Pije kazdego dnia 2 piwa , 5 , 8 roznie niema dnia bez alko. Juz chyba ponad miesiac.Do tego jeszcze uzaleznienie od tabletek nasennych. Gdy rano sie budze mam silnego kaca , kazdego dnia wymiotuje. Te wymioty jakby na tle nerwowym. Nie umie nic zjesc dopoki nie wypije. Jak pije pierwsze drugie piwo to tez mi niedobrze strasznie dopiero po 3 przechodzi. Jak to zwalczyc. Jak nie wypije to jest tragedia zimne rece nogi , dusznosci , drzenie w glowie sie kreci , napady leku , paniki ze umieram tragedia. Do czego to moze do prowadzic i jak najlepiej rzucic alkohol bez jakis lekow i odwyku.

alkohol odstawianie

przez Anke 26 lis 2015, 12:41
Czesc Elem, ja nie mialam problemu z alkoholem ale bylam uzlezniona od proszkow nasennych i wiem jak ciezko jest odstawic cos od czego jestesmy uzaleznieni. Z tego co piszesz to masz duzy problem i chyba nie tylko z alkoholem ale takze proszki na sen. Moim zdaniem nie dasz rady sam rozwiazac tego problemu, mimo wszystko powinienes zglosic sie do specjalisty od uzaleznien. Ja sama zglosilam sie do szpitala, pomoglo. Warto dac sobie pomoc i przecierpiec miesiac badz dwa by byc wolnym. Powodzenia

alkohol odstawianie

przez Kalebx3 26 lis 2015, 16:01
najgorzej jak sie Alkohol dobierze do pary z Nerwicą ,,, marność nad marnościami .
Elem1234, wyrazy współczucia .
Może odwyk by Ci pomógł ,,,
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

alkohol odstawianie

przez patryk_22 26 lis 2015, 22:10
Ja któregoś pięknego wieczoru po przechlaniu wylądowałem na pogotowiu - pomogło. Nie pije już prawie dwa lata. A łączenie tabletek nasennych z alko to bardzo zły pomysł.
patryk_22

alkohol odstawianie

przez Psychoanalepsja_SS 30 lis 2015, 00:57
Hmmm, lekarz? Może np. wypisać długo działającą benzodiazepinę, jak diazepam, którą byś codziennie brał zamiast alkoholu i 'nasennych', powoli schodząc z dawki. Jakie zażywasz tabletki nasenne?

alkohol odstawianie

przez Elem1234 30 lis 2015, 01:39
Biore Zolpic czasami nasen. Od dwoch dni nie pije czuje sie fatalnie. Biore na dobe nawet po 8 tabletek teraz i wdzien tez. Zaczolem brac do tego anafranil SSRI moze pomoze, mam jakies zastepcze leki przepisane tez , ale niewiem jak organizm zareaguje jak to bym odrzucil nagle

alkohol odstawianie

przez Anke 30 lis 2015, 20:19
Elem, ja bralam Zolpic przez ladnych pare lat i tez czasami 6, 8 tabletek dziennie. Wierz mi nie dasz rady sam tego wszystkiego odstawic, z tego co opisujesz to juz za daleko doszedles. Jesli juz teraz potrzebujesz takiej dawki zolpicu i alkoholu to czeka Cie tylko jedno, ktoregos dnia zapomnisz ile wzioles lekow alkoholu i zapasc gotowa. Mnie uratowal moj maz bo moze juz dawno bym byla w innym wymiarze. Przepraszam za drastyczna szczerosc ale takie sa fakty.

alkohol odstawianie

przez Elem1234 01 gru 2015, 01:19
Anke , no ja juz biore prawie 3 lata i zaluje ze wziolem pierwsza tabletke do ust. Postanowilem rzucic alkohol calkowicie , mam nadzieje ze mi sie uda. Pilem caly miesiac dziennie , czasami potrafilem do tego 14 tabletek zjesc. Az strach pomyslec. Teraz biore takie ilosci zeby nie miec tak silnych objawow odstawienia alkoholu po takim czasie i takich mieszankach. Dziennie proboje zmniejszac dawke tego zolpidemu moze z czasem sie uda. A jak ty sobie z tym poradzilas ? W dzien tez bralas czy tyko przed snem

alkohol odstawianie

przez Anke 02 gru 2015, 13:18
Elem, mialam fazy ze bralam i za dnia bo tak bylo latwiej zyc, tak mi sie wtedy wydawalo. Ten okropny zolpic doprowadzil do tego ze tylko myslalam kiedy bedzie pora ze moge siegnac po tabletke, oszukiwalam sama siebie ze daje rade. Pod okiem meza bralam tylko na noc ale i jego oszukiwalam, kiedy nie widzial podkradalam tabletki jak narkomanka, chodzilam po lekarzach prywatnie i zalatwialam sobie recepty, koszmar, kiedy teraz o tym mysle o az ciarki mam na ciele. Stalam sie niewolnikiem Zolpicu. I przyszedl moment ze porozmawialam z mezem i przyznalam sie do wszystkiego. Pod okiem psychiatry staralam sie odstawiac. Z 4 tabletek na noc zeszlam na 1,5 ale dalej nie mialam sily tego przerwac. Mialam leki, ataki paniki itd. Dlatego zdecydowalam sie na odwyk i teraz juz wiem ze byla to bardzo dobra decyzja bo sama bym tego nie przerwala. Cztery tygodnie w klinice, byly noce kiedy chodzilam po scianach i chcialam tylko wyc. Ale dalam rade z pomoca specjalistow. I dlatego napisalam Ci ze sam nie dasz sobie rady i nie dlatego ze jestes slaby lub ze nie masz silnej woli. Wiele juz w zyciu przeszlam i widzialam (w klinice takze) dlatego wlasnie apeluje do Ciebie zglos sie na odwyk, cierpienia moze 4 lub 6 tygodni ale wolnosc do konca zycia. Trzymam za Ciebie kciuki, zawsze mozesz do mnie napisac i jesli tylko moge poradze w ciezkich chwilach.

Sortuj wg