Uzależnienie od telefonu, komputera, telewizji

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez mito 19 lis 2015, 04:26
Cześć

Jestem Marek, mam 16 lat i chciałbym się z wami podzielić moim problem. Cała podstawówkę dobrze się uczyłem, rodzicie(głównie mama) pchali mnie do nauki. Zawsze gdy tylko wychodziła z pokoju zaczynałem kombinować, kiedyś mnie pytała i wiedziałem ze muszę się i tak nauczyć. Problem zaczął się mnie więcej w gimnazjum gdzie już nie bylem kontrolowany, przeleciałem je na ściąganiu z wyjątkiem kilku przedmiotów które lubiłem np matematyka, angielski. Teraz jestem w pierwszej liceum, test o dziwo nie poszedł tak źle bo jestem w jednym z najlepszych liceów, na profilu mat fiz. Nie umiem się kompletnie skupić do nauki, gdy tylko siądę do książek odrazu myślę o telefonie lub komputerze. Bardzo często zawalam przez to oceny, bo wole pograć z kolegami. Chciałbym się normalnie uczyć i dostać się na mój wymarzony kierunek studiów. Już kilka razy myślałem żeby pójść do psychologa lecz po pewnym czasie myślałem, ze to się po prostu zmieni. Okłamuje bardzo często moją mamę a tego nie chce. Sytuacje się skomplikowała jeszcze bardziej ponieważ rok temu umarł mój tata przez co mama nie ma już dla mnie tyle czasu co kiedyś.. Miewałem już myśli samobójcze, nie umiem se z tym wszystkim poradzić. Zaniedbuje moje obowiązki domowe przez telefon, komputer czy nawet telewizje. Mam znajomych i jeżeli mam wybierać pomiędzy życiem wirtualnym i rzeczywistym to zawsze wybieram to realne lecz w domu nie umiem nic innego robić. Mam na dodatek strasznie słabą wole, często sam próbuje się usprawiedliwić jeżeli czegoś nie zrobiłem a powinienem. Jednym plusem internetu jest to, że odnalazłem na nim swoją pasje - programowanie.

Proszę pomóżcie mi bo ja naprawdę nie wiem co mam robić ze sobą.

przez mito 21 lis 2015, 21:28
Pomoże mi ktoś?

przez kominekrzym 23 lis 2015, 19:21
Nie wiem jak ci pomoc, ale moge powiedziec jak bylo w moim przypadku. Zawsze olewalem szkole, bo wolalem siedziec przed komputerem i grac w pewna gre mmorpg, razem z tym przyszlo programowanie zeby sobie zautomatyczowac pewne czynnosci, gra sie znudzila, programowanie zostalo. Dzis mam 24 lata i dochod pasywny kilku krotnie przekraczajacy srednia krajowa, majac wyksztalcenie podstawowe. Nie chce cie zniechecac do edukacji, ale jak lubisz programowac i wiesz ze jestes w tym dobry to postaraj sie ograniczyc czas spedzany przed komputerem tylko do programowania.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alone05 24 lis 2015, 01:17
ja nie widzę w tym nic złego, tym bardziej jak się nie ma czym wypełnić wolnego czasu to tylko komputer i telewizja

przez wiejskifilozof 24 lis 2015, 10:49
Zwłaszcza,że w komputerze szukają pomocy,ci którzy od komputera są uzależnieni.

przez mito 24 lis 2015, 21:41
Ale to chodzi o to że przez to ja sie nie ucze.

przez wiejskifilozof 25 lis 2015, 14:19
Ja też się nie uczyłem.Przez oglądanie filmów na Video.Ktoś wie,co to było.I nie zdałem i nawet matury nie mam.

przez mito 02 gru 2015, 18:30
W czym mi pomoże to co napisałeś/aś?

przez wiejskifilozof 08 gru 2015, 14:20
Może pomóc w tym,że pomylisz.Nie chcę skończyć jak on.

Sortuj wg