kciuk

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

kciuk

przez abrakadabra xx 13 paź 2015, 10:32
przecicha90, jesteś przeurocza ;) Wyobrażam sobie ciebie z tym smoczkiem i mam uśmiech od ucha do ucha ;)

kciuk

przez abrakadabra xx 13 paź 2015, 10:49
Choć z drugiej strony to nie jest takie śmieszne, bo kryją się za tym twoje problemy.

kciuk

przez bittersweet 13 paź 2015, 11:00
Smoczek to nie jest rozwiazanie problemu ofc tylko jego przekierowanie. Terapia powinna wyjasnic co sie kryje za tym powrotem do zachowan niemowlaka.

Btw ja nigdy nie ssalam smoka, jak tylko sie orientowalam ze nie ma w nim pokarmu, wypluwałam go.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

kciuk

przez ego 13 paź 2015, 11:47
Freud by powiedział, że to fiksacja w stadium oralnym. :)
ego

kciuk

przez warrior11 13 paź 2015, 12:03
To nie jest żadna fiksacja,to jest problem,który trzeba rozwiązać..smoczek może zastąpić ssanie
kciuka,ale lęki prawdopodobnie pozostaną..
Emilia,jesteś odważna,bo piszesz o tym na forum otwartym a tutaj zawsze jest ryzyko "dziwnych"
komentarzy.
Nie radzisz sobie z lękami,ale szukasz rozwiązania problemu i to jest ważne.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

kciuk

przez essprit 13 paź 2015, 13:31
Warrior, ... jakie zastąpić ?

Zwariowaliście - problem jest ten sam: tu ssie palec, a tu smoczek.
To tak jakbyś komuś kto chce rzucić papierosy, polecił palić marihuanę/fajkę.
Nic a nic w takim zachowaniu NIE ZMIENIA. Już nawet nie pisząc, o tych problemach co się kryją pod tym.

kciuk

przez warrior11 13 paź 2015, 13:58
essprit,
Napisałem wyraźnie,że smoczek nie jest rozwiązaniem problemu,bo lęki prawdopodobnie pozostaną

kciuk

przez TruchłoBoga 13 paź 2015, 16:08
To JEST fiksacja, czyli mechanizm obronny, który sam w sobie może być problemem, ale na pewno podrzędnym. Gdyby nie było lęków, nie byłoby i ssania. Może ssać nawet swój własny język, ale nie o to chodzi.

Zakładam, że to nie jest troll, bo dla osób trzecich cały temat jest prawie tak durny, jak użytkownik take.
TruchłoBoga

kciuk

przez przecicha90 13 paź 2015, 16:11
A więc tak...zgadzam się, że smoczek tylko zastępuje kciuk, ale przynajmniej mam wolne ręce, co jest bardzo ok. Co do lęków to przeglądam sobie to forum i czytam jak niektórzy sobie z nimi radzą. Jakby to napisać pozbycie się kciuka sprawiło mi ogtomną ulgę do tego stopnia, że postanowiłam zasnąć dziś po ciemku i uświadomić sobie, że nic złego stać mi się nie może, trochę nabrałam pewności, że może być normalnie. Co do smoczka, to owszem wyglądam idiotycznie, ale czuje,że była to dobra decyzja i na pewno niebawem skontaktuje się z lekarzem.

kciuk

przez TruchłoBoga 13 paź 2015, 16:20
No wiesz, nie twierdzę, że ściemniasz, ale zwłaszcza na tym forum należy zachować do wszystkiego dystans. Jest możliwość, że po x zapisanych stronach na temat ssania kciuka czy smoczka wyskoczysz z caps lockiem: HA, ŻARTOWAŁAM(EM), DEBILE, TYLE POSTÓW O SSANIU! Poza tym dla mnie na przykład wszelkie nerwice są niezrozumiałe, bo sam ich nie miałem. Nawet ludzi w depresji czasem nie rozumiem, nawet, jeśli spędzam w niej większość swojego czasu, to wystarczy, że poczuję się na chwilę lepiej i zmienię swój punkt widzenia, żeby uważać taką chorobę za smętny, irracjonalny płacz. Wiem, że to wynika z mojego postrzegania, więc nie wyśmiewam, ale zostawiam też margines dla zwykłych prowokacji.

Przynajmniej teraz jest ci lepiej i planujesz dalej coś z tym zrobić, chciałem przekierować uwagę całkowicie z ssania na same lęki. No i to jest, kurde, fiksacja, jak napisała ego.
TruchłoBoga

kciuk

przez przecicha90 13 paź 2015, 16:24
Zarejestrowałam się tu by być wśród ludzi mi podobnych, nie wymagam aby każdy mi wierzył. Co do lęków to jest coś czego nie umiem wytłumaczyć, może trudne dzieciństwo, może nieudane relacje z ludźmi, sama nie wiem.
Nikt nic nie może, chociaż mógłby.

kciuk

przez bonsai 13 paź 2015, 16:29
przecicha90, trzymam kciuki! Ssij, śnij i w ogóle niech Ci dobrze będzie. :)
bonsai

kciuk

przez warrior11 13 paź 2015, 16:31
przecicha90,
Czemu od razu zakładasz,że wyglądasz idiotycznie?A może ze smoczkiem jesteś urocza? ;)
Cieszę się,że zrobiłaś krok do przodu i udało Ci się zasnąć po ciemku.

kciuk

przez przecicha90 13 paź 2015, 16:58
warrior11 napisał(a):przecicha90,
Czemu od razu zakładasz,że wyglądasz idiotycznie?A może ze smoczkiem jesteś urocza? ;)
Cieszę się,że zrobiłaś krok do przodu i udało Ci się zasnąć po ciemku.

Dziękuję za miłe słowa, ale zasnę dopiero dziś :)

Sortuj wg