Czy jestem uzalezniony od alkoholu?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez kaja123 29 sie 2015, 21:15
ktochcesz napisał(a):Ja z rana to ze stresu wymiotywalem,balem sie z domu wychodzic wypilem te dwa piwa i juz moglem.

dopiero pisałeś że pijesz dopiero po 17? :roll: A stany lękowe się leczy a nie zapija.

przez ktochcesz 30 sie 2015, 16:23
Bałem sie wychodzic i wymiotywalem do tej 17 pozniej dwa piwka i normalnie :). Wiec mowisz ze jestem uzalezniony ale jeszcze nie silnie zeby np odczuwac otepienia,delirum,padaczki itp.A te stresy to nie od alko tylko od nerwicy ktorą tylko zapijałem i zamiast leczyc sie u psychiatry to wolalem alkoholem to zapijac przez 4 lata?.Bo glodu alkoholowego tez nie odczuwam ze tzw "cisnie mnie" albo ssa w zoladku ze czegos mi brakuje. Tak nie mam.A teraz wlasciwie jak jesli jestem uzalezniony na moim etapie to nie moge do konca zycia pic alkoholu? A co jesli bede pił np raz na 2 tygodnie i nie zebym znow ciagle codziennie pił itp.Tylko raz na 2 tygodnie i nic wiecej.A dlaczego tak sadze? Mam inne zycie.Jestem młody, chce sie wyszalec jak wszyscy.A nie patrzec ze ktos jest na imprezie i sobie pije piwko a ja nie moge bo jestem uzaleziony.Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba miec umiar.Wiesz o co chodzi to tak jakbys codziennie sie kochał z jakas osoba a pozniej by juz do konca nie moglbys to co bys zrobil.. no moze troche zle to opisalem.Ale mowie nie mam tez zalu ze patrze na osoby ktore pija ze ja nie moge,tylko ze ja chce ale nie popelniac tego bledu zeby leczyc stany lekowe alkoholem i codziennie pic tylko raz na 1/2 tygodnie.JAK INNI :) A ja wlasciwie nie znam osoby ktora nic by w zyciu nie odurzala sie niczym, jedni trenuja na silowni w wekkendy pija i maja efekty zdrowo sie odzywiaja,inni chodza do pracy i w wekkend chca sie tez wyluzowac i o to mi chodzi.Zeby nic sie w zyciu nie zabraniac.I czy jest taka mozliwosc zebym jeszcze pil np raz na 2 tygodnie bo slyszalem ze alkoholik nie moge juz tak.I nie wiem dlaczego ze nie ma picia kontrolowanego a ja jakos umiem to kontrolowac(tak mysle) A co do tych stresów to nie pije jakby 8 miechow a ciagle tak samo sie czuje jak po 6 piwach:) WIec jak widac z alko to nie jest, moze alko troche to wiecej powiekszalo.

przez ktochcesz 30 sie 2015, 16:33
A tez chciałbym coś opowiedzieć.Mam tez dobrego kumpla co wlasnie widze ze on jest alkoholikiem.Np ja przez pol roku siedzialem z tymi co pija piwko i nie mialem ochoty sie napic i wgl.A moj kumpel jak widzi ze ktos pije to on sie caly trzesie i poci.Tez jesli wypije dwa piwa to ma takie cisnienie ze idzie do sklepu juz po kolejnych 8 piw pozniej budzi sie w domu nie pamieta nic albo na izbie.Przez 3 dni na kacu ma takie schizy ze nie wie gdzie jest i co sie z nim dzieje.To idzie powiedziec ze juz jest alkoholikiem.On tak serio to nie pije 2-3 tygodnie i pozniej znów jeden dzien tylko.Ale jak nie pije np 2 tygodnie to ciagle rece mu sie trzesa.No i to nie ma umiaru a jest o rok mlodszy ode mnie.Wiec wedlug mnie do niego duzo mi brakuje ja umialem wytrfac z tymi co pija przez pol roku nie pilem nic a jak pilem to sobie lech free bo jestem smakoszem piw lubie ten smak.I nigdy nie pocilem sie jak on i nie trzeslo mna.Rozumiem ze to co pisze to jest tylko zapytania i moje sugestie i wgl a nie zeby z tego wyszla jakas afera :) Bo jestesmy tutaj po to zeby sie razem pomoc.I trzeba o kazdych watpliwosciach pogadac.Bo tutaj tak na serio wy widzicie alkohlizm tylko to ze ja pilem codziennie przez 4 lata tylko to.Nic wiecej.Moje zachowanie,czy w zyciu cos stracilem,zdrowie przez picie itp.A to jest tez bardzo wazne.A ja mowie te 4 lata byly pite poto zeby leczyc leki i bylem glupi zamiast isc do lekarza psychiatry to zwlekalem z tym.I nie wiedzialem nic o alkoholizmie ze to wgl tak dziala myslalem ze to tylko to ze kogos "cisnie" i musi sie napic a nie jakies zespoly abstynecyjne,delirum itp. Mysle rozumiecie mnie pozdro :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zima 30 sie 2015, 20:59
ktochcesz, tez kiedys leczylam piwem stany lękowe. imprezowałam prawie codziennie i lubiłam pic. w tej chwili w ogole mnie do tego nie ciągnie. Ty nie jestes uzalezniony, Ty jestes na etapie szukania przewodnika.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez kaja123 30 sie 2015, 21:05
ktochcesz napisał(a):Bałem sie wychodzic i wymiotywalem do tej 17 pozniej dwa piwka i normalnie :). Wiec mowisz ze jestem uzalezniony ale jeszcze nie silnie zeby np odczuwac otepienia,delirum,padaczki itp.

Jeśli to do mnie to nic takiego nie napisałam. Wymyślasz chłopie bajki nie z tej ziemi. Nikt Ci tu nie napisze czy jesteś alkoholikiem czy nie bo nikt Cię nie zna a z tego co piszesz to nic mądrego nie wynika. Diagnozy stawia lekarz. Po co te zastanawiania? Jeśli jesteś to pójdziesz się leczyć? jeśli nie to będziesz pił dalej? Piszesz tak żeby czytający pożałował Cię że Ty młodziutki musisz się wyszaleć , inni piją więcej, a Ty tylko na lęki, biedak aż wymiotuje to musi oj nie jesteś uzależniony i nie jest tak źle możesz pić. Lęki leczy się u psychiatry i psychoterapeuty, a nie zapija. Twoje życie. Pij ile chcesz, jak chcesz, o której chcesz tylko się nie usprawiedliwiaj i nie porównuj. To do niczego mądrego Cię nie zaprowadzi.

przez byleniesam 30 sie 2015, 21:13
to, że alkohol jest antydepresantem jest jasne, tylko żaden lekarz na lęki Ci go nie zaproponuje.

przez Zupapomidorowa 30 sie 2015, 22:25
"A teraz wlasciwie jak jesli jestem uzalezniony na moim etapie to nie moge do konca zycia pic alkoholu? A co jesli bede pił np raz na 2 tygodnie i nie zebym znow ciagle codziennie pił itp.Tylko raz na 2 tygodnie i nic wiecej.A dlaczego tak sadze? Mam inne zycie.Jestem młody, chce sie wyszalec jak wszyscy.A nie patrzec ze ktos jest na imprezie i sobie pije piwko a ja nie moge bo jestem uzaleziony"

ktochcesz, a słyszałeś o tym, że nie wszystkich przyjemności trzeba w życiu doznawać? Picie codziennie (ty robiłeś to przez 4 lata) to nic innego jak ciąg alkoholowy. Wciąż tłumaczysz swoje zachowanie lękami - a czy wiesz, że zaburzeni ludzie szybciej wpadają we wszelkie nałogi?

Radzę jak najszybciej odstawić alkohol i przestać oglądać się na to co robią inni (chlanie itp.) o ile zależy Ci na sobie i własnym szczęściu. To co robią wszyscy nie oznacza to z automatu że jest słuszne czy dobre.
Dawniej Luktar

przez ktochcesz 01 wrz 2015, 13:59
Jak napisalem nie pije i nie chce jak narazie, i chce tylko wiedziec czy jestem uzalezniony a poto zeby nie wjebac sie w bagno :)A nie ze np nie jestem uzalezniony i juz bede ciagle pił.Bo zycie jest jedno i robi sie zeby zyc na 100% a nie ogarniczac sie.A ogarniczanie czegos jesli jeszcze mozesz to jest jak wiezienie.

przez ktochcesz 01 wrz 2015, 14:01
Moze to twoje zdanie ze nie wszystkich przyjemnosci ze trzeba doznawac.Ja chce i tyle na ten temat.Ciebie moze interesowac w zyciu tylko dom praca rodzina a mnie co innego jak melanze i latwe pieniadze wiec nie dawaj takich odpowiedzi.Bo kazdy zyje jak sie zyje.I wszystkiego trzeba w zyciu sprobowac .I tez nie obwiniam samego siebie ze pilem bo przez to wiem ze przezylem w zyciu zajebista mlodosc. codziennie melanze i tak mi sie podobalo zycie.

przez ktochcesz 01 wrz 2015, 14:03
Ciag czy ciag dla mnie ciag to ze pijesz budzisz sie w nocy i pijesz wstajesz z rana i pijesz.24h pijesz.A u mnie z rana tych promili juz nie było we krwi.Tylko leki:) A ma ktos z was nerwice? Jesli nie to co ty mozesz wiedziec o stresie.To jest zwykle cierpienie.

przez buraczek58 01 wrz 2015, 15:23
Post przez ktochcesz » dzisiaj, 14:01
Moze to twoje zdanie ze nie wszystkich przyjemnosci ze trzeba doznawac.Ja chce i tyle na ten temat.Ciebie moze interesowac w zyciu tylko dom praca rodzina a mnie co innego jak melanze i latwe pieniadze wiec nie dawaj takich odpowiedzi.Bo kazdy zyje jak sie zyje.I wszystkiego trzeba w zyciu sprobowac .I tez nie obwiniam samego siebie ze pilem bo przez to wiem ze przezylem w zyciu zajebista mlodosc. codziennie melanze i tak mi sie podobalo zycie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O, agresor ci się włącza , he he.No i gitara, pij sobie dalej, tylko nie wiem, po co zawracasz d....... tutaj ludziom, którzy próbują rozświetlić ci beret.
A że jesteś alkoholikiem, masz to w kieszeni. A co zrobisz dalej, mnie to wisi. I ludziom tutaj też zapewne. Pij dalej, melanże będą z pewnością coraz piękniejsze, pofruniesz do dna, który nazywa się piekłem. Zdrówko, kretynie.

przez ktochcesz 01 wrz 2015, 16:56
Umiesz czytac co napisalem ze nie pije.A ty mi ze do dna i ze jestem kretynem.Wyzywasz mnie?

przez ktochcesz 01 wrz 2015, 17:01
Widac po nicku ze jestes burakiem zwyklym.Mi sie agresor nie wlacza bo poco,tylko napisalem co mysle szczerze poto jest te forum.Opisujemy wlasne problemy.I co taka ma byc pomoc na terapi? Ze przyjde z problemiem i jakis alkoholik mi powie ze pij sobie i jestes kretynem to pozdro.I czytaj ze zrozumieniem bo NAPISALEM ZE NIE PIJE.

przez kaja123 01 wrz 2015, 19:53
ktochcesz napisał(a):Jak napisalem nie pije i nie chce jak narazie, i chce tylko wiedziec czy jestem uzalezniony a poto zeby nie wjebac sie w bagno :)A nie ze np nie jestem uzalezniony i juz bede ciagle pił.Bo zycie jest jedno i robi sie zeby zyc na 100% a nie ogarniczac sie.A ogarniczanie czegos jesli jeszcze mozesz to jest jak wiezienie.

Tutaj chcesz się dowiedzieć??? :shock: To dowiaduj się nadal i żyj na 100%. Powodzenia !

Sortuj wg