Uzależnienie od dekstrometorfanu [DXM] (Acodin,Tussidex itd.

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez SmutnaTęcza 13 sie 2015, 22:47
Witajcie.

Jakie mogą być skutki brania DXM (te długofalowe)? Czy można się od tego uzależnić? Jak przekonać osobę, która to bierze, że to wcale nie jest dobre i nie pomaga? Osoba ta twierdzi, że jest lekomanem, a nie narkomanem, jednak moim zdaniem branie DXM niczym się od narkomanii nie różni, to tylko inna nazwa na to samo... Przecież przyjmowanie leków w nadmiernych ilościach też wyniszcza, tym bardziej gdy bierze się je w "celach rekreacyjnych". Znana mi osoba bierze psychotropy, które podobno wzmagają działanie DXM. Wszystko zaczęło się podobno od awersji do alkoholu wywołanej właśnie lekami przeciwdepresyjnymi - DXM miał go zastąpić.
Ja wzięłam DXM tylko raz i nie zamierzam więcej tego robić. Nie wiem po co - było to głupie i wcale nie fajne, ale o tę osobę bardzo się martwię i nie wiem, co robić.
Jak ją przekonać? Pomóżcie! :(

przez abstrakcyjna 13 sie 2015, 23:25
Można się uzależnić, jak od wszystkiego. Myślę, że nie ma jakiś skutecznych sposobów na przekonanie jakiejś osoby, żeby tego nie brała. Możesz tłumaczyć, że to złe itd, ale jeśli ktoś będzie chciał to i tak będzie to brać.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez warishell 14 sie 2015, 00:25
DXM nie uzależnia fizycznie, ale psychicznie jak najbardziej. Długotrwałe stosowanie negatywnie wpływa na psychikę (może powodować zaburzenia depresyjne oraz cały wachlarz innych), ponoć może powodować nieodwracalne fizyczne uszkodzenia mózgu u ludzi (niepotwierdzona informacja, dotyczy chyba tylko dużych dawek). Ogółem jako narkotyk jest to bezpieczniejsze niż przykładowo heroina, ale wciąż niebezpieczne dla zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej oraz oczywiście społecznej. Wpieprzanie się w jakiekolwiek psychodeliki to bardzo zły pomysł, ale prostymi, oklepanymi argumentami takiej osoby raczej nie przekonasz - dużo zależy od osobowości.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Limitrophe 29 wrz 2015, 11:17
Jakby ktoś chciał porozmawiać o acodinie to chętnie priv - wieloletni koneser.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

Sortuj wg