uzależnienie od stilnoxu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

uzależnienie od stilnoxu

przez bacek513@ 15 mar 2015, 09:36
Witam,

Od co najmniej 2 lat biorę stilnox wieczorem. Zakonotowałem sobie w głowie słowa jednej pani doktór z przychodni:"brać spokojnie, nie uzależnia tak bardzo, nawet po dwie tabletki przed snem". I tak robiłem. Niecały rok temu na wakacjach brałem 1,5 tabletki. W chwili obecnej biorę 3,5.
Najzabawniejsze jest to, że tu nie chodzi o problemy z zasypianiem, tylko o uzależnienie stricte psychiczne. Po prostu fajnie mnie otumaniał przed snem.
Kładłem się do łóżka, wrzucałem jakiś film, 3 stilnoxy i czekałem aż odpłynę. Problemy z tym były następujące: kompletnie nie pamiętam filmu a w nocy lunatykuję do lodówki i się obżeram.

Od kilku dni postanowiłem z tym zawalczyć. Stopniowo zjechałem do 1,5 tabletki. Kładę się, żadnych filmów, zażywam stilnox i zamykam oczy. Budzę się rano i jest ok. Stopniowo zamierzam całkowicie odstawić ten lek.
Od czasu do czasu posiłkuję się lorafenem, ale ostrożnie, bo wiem jak się w to można wkręcić i że odstawienie jest masakryczne.

pozdrawiam wszystkich,

Bacek

uzależnienie od stilnoxu

przez Wehmut 15 mar 2015, 15:35
Nie powinieneś robić takich rzeczy na własną rękę. Dobrze, że jeszcze działa prawidłowo.
Wehmut

uzależnienie od stilnoxu

przez Artemizja 09 maja 2015, 06:34
bacek513@, jak Ci idzie schodzenie z leku? Nadal w toku, czy zrezygnowałeś?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

uzależnienie od stilnoxu

przez bacek513@ 22 maja 2015, 09:44
Artemizja napisał(a):bacek513@, jak Ci idzie schodzenie z leku? Nadal w toku, czy zrezygnowałeś?

To bywa różnie. W zasadzie jestem w stanie to odstawić (biorę już jedną tabletkę zamiast 3,5). Problem jest w psychice - ciągnie do tego jak diabli. Mimo że minęły już pozytywne aspekty zażywania stilnoxu, to cały czas jak kładę się wieczorem to mam ochotę zarzucić 3 tabletki zamiast jednej.

Jak odstawic zolpidem tj nasen zolpic leki nasenne

przez Elem1234 26 maja 2015, 23:41
Biore zolpic juz ponad pol roku , dziennie po 3-4 tabletki 10mg jedna. Da sie to odstawic bez odwyku? Dodam ze lubie sobie popic , nawet jak jestem pijany to biore 1 czy 2 , czuje sie potym swietnie wyluzowany taki relaks euforia nie umiem tego przerwac. Chce z tym skonczyc co powinieniem zrobic na domwe sposoby

przez Arasha 27 maja 2015, 00:01
Nie liczyłabym na domowe sposoby po kliku miesiącach brania po kilka tabsów codziennie :? Każdą odstawkę trzeba robić stopniowo, często zastępując brany dotychczas lek innym, o dłuższym okresie półtrwania. Miałeś w ogóle recki na zolpi od lekarza, czy załatwiałeś na lewo? Pytam, bo myślę, że sensowny psychiatra byłby Cię w stanie z tego wyciągnąć. I drugie pytanie - czy brałeś to wyłącznie w celach nasennych czy także rekreacyjnych?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Powietrzny Kowal 27 maja 2015, 00:09
Elem1234 napisał(a):Biore zolpic juz ponad pol roku , dziennie po 3-4 tabletki 10mg jedna. Da sie to odstawic bez odwyku? Dodam ze lubie sobie popic , nawet jak jestem pijany to biore 1 czy 2 , czuje sie potym swietnie wyluzowany taki relaks euforia nie umiem tego przerwac. Chce z tym skonczyc co powinieniem zrobic na domwe sposoby

W zasadzie to już nie masz zastawek w sercu - ale spoko! - będzie luz! Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Elem1234 27 maja 2015, 00:25
Sorka poltorej roku. No jeden lekarz by mi tyle nie przepisywal, przez rodzine itd zaltwiaja mi , od paru lekarzy tez. W celach relaksacyjnych na spanie tez. Mam jakies zastepcze ale nie bralem jeszcze. Moze stopniowo odstawiac? Na serce i wogule badania wporzadku sa w miare. Najgorzej z alkoholem bo ostatnio dlugi ciag mialem ale to bralem po 1 albo pol tabletki. Bezradny jestem szczerze mowiac

uzależnienie od stilnoxu

przez Artemizja 31 maja 2015, 21:05
Elem1234, jeśli brałeś w takich dawkach zolpidem, to szczerze współczuję odstawiania. Wiem, co mówię. Polecałabym konsultację z lekarzem, żeby poradził Ci, w jaki sposób "bezpiecznie" z tego zejść. O ile, jeszcze możesz to zrobić samodzielnie. Przez jakiś czas również brałam takie dawki Stilnoxu i bardzo ciężko było je zredukować. Robiłam to stopniowo, co tydzień biorąc o pół tabletki mniej. Niemniej jednak, to był mój sposób i mimo wszystko, bez konsultacji z lekarzem nie radzę Ci próbowac schodzić z takich dawek. Dobrze by było, żebyś schodząc z wysokich dawek włączył coś zastępczego, żeby nie było aż takiego szoku.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg