Benzo do końca życia?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Benzo do końca życia?

przez andrzej57 19 kwi 2015, 21:50
abrakadabra xx jak wypiłem w m-cu to raz,rzadko było 2 x i na następny dzień miałem straszną teelepkę, myślałem,że to serducho i przez 2-3 dni (na kaca) zwiększałem klona do 4-6mg,a potem wracałem na 2 mg. Ja zażywając przez 20 lat nie miałem zielonego pojęcia,że to jest winien klon,a że to uzależnienie - to nie miałem zielonego pojęcia ani ciut,ciut - oglądałem program w telewizji o benzo i wymieniali nazwy leków i tu się zacząłem zastanawiać, a potem odstawiać(wchodząc tu na forum), myślałem,że odstawię, ale niestety klon mnie sponiewierał w grudniu, nie chciał mnie opuścić :lol: i musiałem "go" przeprosić :bezradny:

platek rozy, nie wiem czy nie będę musiał z czasem zwiększyć klona (alkoholu pewne,że nie łyknę). Na dzień dzisiejszy niejednokrotnie zamiast zażyć 0,5mg rano wezmę tylko 0,375 (zawsze to o 1/4 mniej), a zdarzało się,że po pracy zamiast klona wziąłem hydro 25mg, ale z reguły 2x0,5mg klona. Czas pokaże. Pozdrawiam :papa:
obserwowany

Benzo do końca życia?

przez abrakadabra xx 19 kwi 2015, 22:01
andrzej57, jak zacząłem brać benzo pierwszy raz w życiu, brałem już kilka miesięcy nagle przestałem to brać całkowicie a wtedy nie wiedziałem, że to uzależnia nie miałem pojęcia co mi się stało tak się źle czułem, dopiero po dwóch dniach coś mi zaczęło świtać że to te leki. Poszedłem do innego psychiatry i ten mi wszystko powiedział i przepisał, kolejne leki. Miałem to wtedy odstawić ale odkładałem to wiedząc jak się będę czuł. I tak przez 7 lat do mojego pierwszego odwyku.

Benzo do końca życia?

przez Niutek 19 kwi 2015, 22:05
andrzej57 napisał(a):Niutek a możesz jeździć windą?

windą jeżdżę bez problemu, ale gdyby była malutka, taka jednoosobowa już bym nie wsiadła. Klaustrofobię mam i owszem :evil:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzo do końca życia?

przez NieznanySprawca2.0 19 kwi 2015, 22:07
Dobra kochani, a co z pamięcią przy wieloletnim używaniu bzdz? (jeśli ten wątek się pojawił sorry, nie czytałem wcześniej)

Benzo do końca życia?

przez abrakadabra xx 19 kwi 2015, 22:11
Ja mam pamięć zyebaną niestety. Wszelkie używki, alko, stres, nerwica zrobiły swoje.

Benzo do końca życia?

przez platek rozy 19 kwi 2015, 22:20
andrzej57, hydre to i ja czasami lykam tak na uspokojenie ale cosik slabiusko to dziala. Benzo mam owszem w torebce ale zdarzylo mi sie przez dwa lata wziac chyba ze 3 razy .

W pamieci tez mam dziury a benzo nie lykam ... Nerwica :evil:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Benzo do końca życia?

przez andrzej57 19 kwi 2015, 22:21
Pamięć moja bez zastrzeżeń, brałem klona żeby jedynie się wyciszyć. Cały czas pracuję zawodowo. Hydro najmniej 25 mg, raz wziąłem po pracy 35mg (25 i 10) i szybko usnąłem, także max. mogę wziąść 25 mg i to po południu, bo do południa absolutnie, klon mnie nie otumania, jeżdże autem i normalnie funkcjonuję.
obserwowany

Benzo do końca życia?

przez Niutek 19 kwi 2015, 22:31
NieznanySprawca2.0 napisał(a):Dobra kochani, a co z pamięcią przy wieloletnim używaniu bzdz? (jeśli ten wątek się pojawił sorry, nie czytałem wcześniej)

A ja muszę powiedzieć-napisać, że moja pamięć przestala normalnie funkcjonować, mam niepamięć epizodyczną, nie pamiętam zdarzeń, wypowiedzi, komunikatów innych ludzi, bliskich, to takie małe luki, ale jednak dokuczają. Pracę straciłam, brak koncentracji, skupienia, doprowadziła do dramatu. Tylko ciągle się zastanawiam, czy to wynik moich zaburzeń, czy też efekt brania leków, kto mi odpowie na to pytanie??? Lekarz nie dał jednoznacznej odpowiedzi, w zasadzie to On mało mówi :evil:

Benzo do końca życia?

przez konwali@ 19 kwi 2015, 22:32
andrzej57 napisał(a):Pamięć moja bez zastrzeżeń, nigdy nie brałem klona żeby się otumanić a jedynie wyciszyć. Cały czas pracuję zawodowo.

Witam, ja również zażywam clonazepam, nie zwiększam dawki od lat, pracuję zawodowo i u mnie on głównie działa na rozluźnienie napięcia mięśniowego, lęków nie mam.
Czy jest to lek na całe życie - nie wiem. Jednak jest to lek i w niskiej kontrolowanej dawce, nie dla przyjemności, tylko leczniczo - uważam, że można go zażywać, oczywiście to moje zdanie.

Benzo do końca życia?

przez andrzej57 19 kwi 2015, 23:12
konwali@, a jakie dawki bierzesz, czego i ile lat? Niestety trzeba samokontrolę stosować przy braniu każdego leku, nawet p.bólowego - to nie cukierki. Dobranoc
obserwowany

Benzo do końca życia?

przez konwali@ 20 kwi 2015, 11:09
andrzej57, od około 10 lat biorę clonazepam w dawce dziennej 0,5 mg.
Fakt ostatnio nie próbowałam odstawić leku, w końcu to lek, po którym ja czuję się dobrze. Normalnie żyję na co dzień. Pracuję, mam rodzinę i jakoś nie czuję uzależnienia. Na pewno zaraz ktoś napisze, że jestem uzależniona od niskiej dawki terapeutycznej, ale ja wolę żyć pełnią życia, cieszyć się z każdego dnia, realizować się, niż cierpieć i źle się czuć. Może to pójście na łatwiznę, niestety życie pisze różne scenariusze i niekiedy trzeba wybrać "lepsze zło".
Pozdrawiam :)

Benzo do końca życia?

przez abrakadabra xx 20 kwi 2015, 15:03
Dobra, idę dzisiaj po xanax, wytrzymałem grubo ponad rok. Czas zakończyć tą męczarnię i poczuć się jak człowiek. Niczego nie zaprzepaszczam, próbowałem na wszelkie sposoby.

Benzo do końca życia?

przez Niutek 20 kwi 2015, 16:28
abrakadabra xx napisał(a):Dobra, idę dzisiaj po xanax, wytrzymałem grubo ponad rok. Czas zakończyć tą męczarnię i poczuć się jak człowiek. Niczego nie zaprzepaszczam, próbowałem na wszelkie sposoby.

A co się dzieje, że musisz wrócić do benzo?

Benzo do końca życia?

przez andrzej57 20 kwi 2015, 16:59
konwali@ musiałem być już śpiący,że wczoraj zadałem pytanie jakie benzo bierzesz,gdzie napisałaś klonazepam. To malutkie dawki bierzesz. Napiszę, tak,że gdybym nie odstawiał przez 2014r. to byłbym cały czas na dawce 2 mg,a tak "zjechałem" do 1 mg klona. Ja od grudnia 2014 mam lęki, jak organizm domagał się leku, więc wówczas chwytam za tabletkę, ale staram się już nie czekać na te objawy i zażyć rano i po pracy 0,5mg. Muszę Ci napisać, że jak popołudnie mam zajęte różnymi sprawami, to i nie wezmę, ale wieczorkiem już nadchodzi myśl, że nie wziąłem klona i po pół godz. organizm się już domaga, a więc to uzależnienie skupia się też wokół naszych myśli. Na pewno jesteś uzależniona,spróbuj nie brać przez tydzień - aczkolwiek nie życzę Ci jednak próbować, po co na własne życzenie masz cierpieć psychicznie i fizycznie. Ja tego doświadczyłem na sobie i nie myślałem,że to aż tak boli.

abrakadabra xx, skoro jesteś czysty ponad rok, to postaraj się nie zaczynać na nowo od dużych dawek. Masz już doświadczenie z tymi benzo i wiesz jak to jest szybko "zaskoczyć" na wysoką dawkę i potem cierpieć. Kontroluj dawkowanie.
Pozdrawiam
obserwowany

Sortuj wg