Cukier & słodycze ( moja walka z uzależnieniem i odstawką )

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Arasha 11 lut 2015, 18:04
andrzej57 napisał(a):Arasha, a co mnie tam biskup..... :?: :?: Ci biskupi lepiej wyglądają jak my i za nasze...... :!: :!: (ale nie moje :nono: ) :!:

A no prawda ... nie da się ukryć :bezradny:

andrzej57 napisał(a):Ja ciągnę 2-dniówkę, ale dziś zjadłem tylko 4 pączusie z nadzieniem malinowym, co za pychota :lol: Smacznego :yeah:

Już myślałam, że 2-dniową głodówkę :roll: ... to mnie uspokoiłeś. Ja tam wolę z nadzieniem porzeczkowym :hide: ( na szczęście nie mam dostępu i nie wolno mi pączków )
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez andrzej57 11 lut 2015, 18:16
Żadnej głodówki :nono: Pojutrze ZERO pączusiów :!:
obserwowany

przez joaszka 11 lut 2015, 18:51
Ja na szczęście nie przepadam za pączkami. :D ale po imprezie została u mnie w mieszkaniu masa nie zdrowego żarcia i nie umiem się opanować.
joaszka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez andrzej57 11 lut 2015, 18:59
joaszy, zamień słowo "niezdrowe" na "smaczne" :lol: Ja jako cukrzyk mam kubki smakowe wyostrzone na smaczne żarełko.
obserwowany

przez Yvaine 11 lut 2015, 19:46
Pączki pączkami, jutro wiadomo - można. Ale ja mam taki pomysł, może ktoś zechce się przyłączyć, żeby przez cały Wielki Post nie tknąć nic słodkiego. Wiem, że będzie ciężko, ale postanowienie powzięłam już jakiś czas temu i zrobię wszystko, żeby w nim wytrwać. Tak sobie myślę, że nie ważne, czy ktoś jest wierzący czy nie i jaki ma stosunek do Postu lub do Kościoła. To po prostu dobra okazja jest do zawalczenia o siebie ze swoją słabością. Wchodzi ktoś?:)

przez andrzej57 12 lut 2015, 17:32
Yvaine, popieram :!: Od jutra słodycze zamieniam na owoce :!: Koniec ze słabostkami :lol:
obserwowany

przez Arasha 12 lut 2015, 18:08
andrzej57, taa ... już to widzę :lol: Co na początek ? Może kiwi :lol:
Ty nam się lepiej przyznaj, ile pączusiów dzisiaj wszamałeś ( ale dopiero na minutę przed północą ! bo podejrzewam, że może jeszcze jakaś wycieczka do cukierni Ci się dzisiaj przydarzy ... no chyba, że się zaopatrzyłeś na cały dzień hurtowo, to :uklon: )

-- 12 lut 2015, 17:12 --

Yvaine, mnie się raz udało cały Wielki Post nie zjeść nic słodkiego :shock: , ale to było sto lat temu, jak jeszcze nie byłam tak uzależniona i generalnie mniej zaburzona :? I co najważniejsze miałam bardzo dobry odciągacz uwagi i zamiennik ... szkołę :105:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez milena.ana 12 lut 2015, 19:39
Udało się ograniczyć wam słodkości dzisiaj??

Ja zjadłam 4 pączki i kawałek sernika O.o Powoli pęka mi psycha pod wieczór - kiedyś zjadłam tyle kalorii co dzisiaj przez tydzień.
Teraz patrzę w lustro i mam brzuch jakbym w ciąży była ;/. Boję się stawać jutro na wagę :( Że sobaczę 2 kg więcej (mnie się szybciuteńko wszystko odkłada) :( :( Chce mi się płakać :(

Nie wiem czy to jest temat do poruszenia na psychoterapii czy sobie go darować :D

-- 12 lut 2015, 18:40 --

andrzej57 napisał(a):Yvaine, popieram :!: Od jutra słodycze zamieniam na owoce :!: Koniec ze słabostkami :lol:

No to piąteczka :D Ja zamieniam na ogórki kiszone!
Ludzie o szerszym intelekcie wiedzą, że nie ma ostrej granicy między tym co realne i nierealne.

przez Arasha 12 lut 2015, 20:10
milena.ana, myślę, że warto poruszyć na psychoterapii każdą sprawę, która Cię niepokoi czy nie daje spokoju. Im prędzej się z pewnymi rzeczami uporasz, tym lepiej ;) A dla terapeuty nie powinno to być nic dziwnego !

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Yvaine 12 lut 2015, 20:12
Arasha napisał(a): mnie się raz udało cały Wielki Post nie zjeść nic słodkiego :shock: , ale to było sto lat temu, jak jeszcze nie byłam tak uzależniona i generalnie mniej zaburzona :? I co najważniejsze miałam bardzo dobry odciągacz uwagi i zamiennik ... szkołę :105:

Ja nawet nigdy nie próbowałam podjąć takiego długiego wyzwania, więc szacun! Masz jakieś przydatne rady? Bo wszelkie zamienniki typu szkoła zawsze u mnie zawodziły. A nawet potęgowały pragnienie słodkiego, np. teraz w czasie sesji to jakaś masakra była. Ale ostatnio mam wstręt do jedzenia, więc może w końcu się uda. Musi się udać.

[b]andrzej57,milena.ana, jest nasz już trójka, a wiadomo, że w kupie raźniej!XD

przez andrzej57 12 lut 2015, 22:31
Arasha Przysięgam :!: - 1 pączek dziś - rzecz niebywała i cukry mam na poziomie 120-135mg% - super :!: Mam załadowaną lodówkę kiwi, kaki, mango. Sam sobie obiecałem jako cukrzyk STOP :!: TO JEST NAPRAWDĘ NAŁÓG[i][/i] - pomijam osoby,które mają umiar - ja tego nie miałem do dziś, a od dziś MAM :lol:
Ostatnio edytowano 12 lut 2015, 22:34 przez andrzej57, łącznie edytowano 1 raz
obserwowany

przez Arasha 12 lut 2015, 22:33
andrzej57, ale przecież nic do Ciebie do tej pory nie docierało :roll: Cóż takiego się stało ? Jaja sobie z nas robisz ? Podmienili Cię ? Ktoś Ci się na konto włamał ? ( to trzeba zaraz administracji zgłosić ! )

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez dar 12 lut 2015, 22:38
od jakiegoś czasu nie słodzę herbaty :D taka moja walka z cukrem Obrazek
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

przez Arasha 12 lut 2015, 22:39
Yvaine, wtedy, kiedy udało mi się dokonać tego przedsięwzięcia, to ja byłam jeszcze w miarę normalna :lol: , poza tym byłam tak uzależniona od nauki ( kujoństwo chroniczne ), że dla mnie nic innego mogło wtedy nie istnieć :pirate: Ale trzeba przyznać, że miałam wtedy silną wolę i w ogóle jak sobie coś postanowiłam, to nie było zmiłuj :nono: Jedno zadanie potrafiłam rozwiązywać cały dzień, aż mi wyszło :D A jak raz mi się udało rozwiązać innym sposobem, to nawet moja chemiczka była zdziwiona :shock: Przypadek beznadziejny :mrgreen:

-- 12 lut 2015, 21:41 --

dar, i Ty tutaj ... zapraszamy :angel: Towarzystwo wypowiedziało walkę słodyczom, a to przecież ja założyłam temat :why: Ale bardzo się cieszę i wszystkim kibicuję :great:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg