Metaamfetamina

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Metaamfetamina

przez Labradorek 07 kwi 2015, 23:55
Psychoanalepsja_SS, tylko ja nawet nie wiem co to jest RC. Nie chce zostać cpunem, czy lekomanem. Chciałbym tylko poczuć się dobrze, byc szczesliwym.

Metaamfetamina

przez Boleslav 08 kwi 2015, 22:47
Labradorek napisał(a):Psychoanalepsja_SS, tylko ja nawet nie wiem co to jest RC. Nie chce zostać cpunem, czy lekomanem. Chciałbym tylko poczuć się dobrze, byc szczesliwym.

Wszyscy chcemy szczęścia, ale czy za wszelką cenę ?
Bóg tak brutalnie stworzył ten świat, że tutaj nie da się
bezstratnie wziąć cudownej tabletki, która ułatwi nam życie
a jednocześnie nam nie zaszkodzi. Bo tego oczekujesz,
ja też marzę o takiej tabletce, niestety ona nie istnieje
i raczej stworzenie jej to na razie sci-fi.

Metaamfetamina

przez Labradorek 08 kwi 2015, 23:31
Czy to zle że chce się normalnie, dobrze czuć ? Nie chce byc ciagle na haju i żyć w jakimś wyimaginowanym "raju" ale bez depresji, ciągłego pochmurnego nieba, wkurwienia, złości i frustracji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Metaamfetamina

przez carmen.s 09 kwi 2015, 15:00
jeeej... Labradorek, przecież nikt Ci tu nie mówi, że to źle, że chcesz sie dobrze czuć. Ale Boleslav dobrze to ujął, nie ma pigułki szczęścia niestety, ani meta ani żadne "cukierki" nią nie są i po kilku użyciach niszczą zamiast pomagać.
Yeah, blowfishing this up.

Metaamfetamina

przez JużTuByłem 09 kwi 2015, 15:18
Labradorek W tych RC to też kij wie co jest ,różne sorty mają.
Jakbym był w twojej sytuacji ,to wybrałbym alprox jest prospołeczna,znosi super lęk a zarazem bardzo uzależniający ,ale na pewno robi mniej szkód niż metaamfetamina i takie benzo o wiele łatwiej się kontroluje.
Celuj w coś z RC lub alprox z tego wszystkiego to jest najmniejsze zło :smile:
Tylko nie meta :hide:
Jak chcesz się bawić w leki na które rośnie tolerka ,to musisz się liczyć z tym ,że możesz zostać lekomanem czy ćpunexem.pozdro
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Metaamfetamina

przez Psychoanalepsja_SS 09 kwi 2015, 16:23
Labradorek napisał(a):tylko ja nawet nie wiem co to jest RC.

Research Chemicals - odczynniki chemiczne - legalne substancje psychoaktywne używane (głównie) do pciania.

JTB napisał(a):Celuj w coś z RC lub alprox z tego wszystkiego to jest najmniejsze zło :smile:

Perspektywa benzobrania jest niepokojąca, głównie z uwagi na cuda odstawienne. GABA-ergiki takie jak benzochy, alko czy giebel brane w ciągach skutkują downregulacją (zmniejszeniem się liczby) receptorów GABA-A, gdzie GABA jest głównym neuroprzekaźnikiem hamującym w mózgu. Zalewa nas kwas glutaminowy, główny neuroprzekażnik pobudzający, który, puszczony ze smyczy z powodu deficytu GABA, dosłownie rozpierdala mózg przez ekscytotoksyczność (nadmierne pobudzenie komórek nerwowych prowadzące do ich śmierci). A są to zmiany nieodwracalne.
Z drugiej strony amfetamina i jej podobne (meth w tychże) również są neurotoksyczne.
Jeśli się nie mylę, to ryzyko neurotoksyczności przy stymulantach jest zażegnane przy nieamfetaminach, bez działania wyzwalającego dopaminę (czyli innego od wychwytu zwrotnego dopaminy/noradrenaliny), więc prawdopodobnie np. etylofenidat nie jest lub jest mniej neurotoksyczny od amfetamin.
Zresztą, po co ja się rozpisuję (stymulanty wkręcają w bezsensowne czasem czynności)...
Ja biorę wspomniany już etylofenidat. Trochę czasu już go stosuję, kilka gramów przerobiłem i jest dosyć w porządku. Z pewnością mniej euforyczny niż metamfetamina przy podaniu "ćpuńskim". Prawdopodobnie mniej skuteczny terapeutycznie, ale bezpieczniejszy dla mózgu.

Metaamfetamina

przez NieznanySprawca2.0 09 kwi 2015, 16:36
"Leczenie" amotywacji metamfetaminą wydaje mi się jeszcze bardziej szalone, niż leczenie heroiną przewlekłego kaszlu (tak, Bayern wypuścił herę właśnie jako lek przeciwkaszlowny). :pirate: A ja jak już miałbym płynąć, to wolę w here, bo jej toksyczność jest o wiele, wiele mniejsza od tego mózgojebnego ścierwa, które uszkadza receptory DA, kosi milionami komórki nerwowe przez stres oksydacyjny, rozwala nerki, wątrobę, serce, zęby + w gratisie zawsze występują po jakimś czasie paranoje i psychozy w przypadku nadużywania. Obłęd.

-- 09 kwi 2015, 16:44 --

Zalewa nas kwas glutaminowy, główny neuroprzekażnik pobudzający, który, puszczony ze smyczy z powodu deficytu GABA, dosłownie rozpierdala mózg przez ekscytotoksyczność (nadmierne pobudzenie komórek nerwowych prowadzące do ich śmierci). A są to zmiany nieodwracalne.

Przerabiałem. To uczucie, jakby ktoś wsadził mózg do mikrofalówki przy 1000W na 50h. Rozkoszne uczucie, że twój mózg się pali, które dodatkowo potęguje urocze skwierczenie w uszach. :105: Jakby ktoś nalał pod kopułę wrzącego oleju. Do tego drgawki a'la padaczka, serce wali jak szalone, nie da się spać ze 3 dni, skrajny jadłowstręt, dzwiękowstręt, światłowstręt, paranoje, psychozy, lęki. No zabawa na 102.

Metaamfetamina

przez Psychoanalepsja_SS 09 kwi 2015, 16:44
Cóż. W przeciwieństwie do heroiny, metamfetamina jest dopuszczona do obrotu farmaceutycznego.

Metaamfetamina

przez NieznanySprawca2.0 09 kwi 2015, 16:45
Herka również. W UK są ampułki bodaj.

Metaamfetamina

przez Psychoanalepsja_SS 09 kwi 2015, 16:47
Faktycznie, Diagesil. Tylko czy stosuje się ją również w leczeniu bólu? Bo w paru krajach jest stosowana w terapii heroinistów.

Metaamfetamina

przez NieznanySprawca2.0 09 kwi 2015, 16:48
Tak, w beznadziejnych przypadkach. ;)

Metaamfetamina

przez Psychoanalepsja_SS 09 kwi 2015, 17:01
W Stanach metamfetaminę na ADHD się przepisuje, a w ADHD amotywacja to duży problem. Nie wiem jak opio w kwestii motywacji stoją, z drugiej ręki mam pochwałę motywującego działania hery, sam mam na tym polu zbyt słabe doświadczenie, lecz sądzę, że klasycznych stymulantów nie biją.
Tylko w Polsce amfetamina czy metamfetamina to proszek z ulicy. Ile tam jest pożądanej substancji, a ile szkodliwych wypełniaczy? Import docelowy? Tylko czy MinZdrow zgodzi się na przywóz paczek z (met)amfetaminą do Polski?
Dla mnie ze względu na neurotoksyczność prawdopodobnie występującą również w dawkach terapeutycznych, amfetaminy to są wyjściem niepriorytetowym, żeby nie stwierdzić mocniej, że "ostatnią deską ratunku".

Metaamfetamina

przez NieznanySprawca2.0 09 kwi 2015, 17:12
O helci wspomniałem, bo tu widzę ktoś się do niej odniósł wcześniej, nie miałem na myśli użycia jej do podbijania motywacji. Ma działanie sedatywne, chociaż może "umilac" wykonywanie wielu czynności, trochę jak benzo.

Teoretycznie, jakby mieć "piko" wysokiej czystości i bardzo dokładną wagę, żeby sobie odmierzać np raz dziennie to 10mg, a do tego dobrze się odżywiając, suplementując, śpiąc, to można by tak jechać całkiem długo bez większego porycia, ale ja nie wierzę, że czyjś "układ nagrody" wytrzyma pokusę i nie zwiększy dawek. Pomysł z importem ciekawy. Tylko ciekaw jestem jak z zasypianiem po metfet retard.

Metaamfetamina

przez Psychoanalepsja_SS 09 kwi 2015, 18:01
A jest meth retard :P?
Najdłużej z farmakostimsów to działa... chyba retard lisdeksamfetaminy. Bardzo chyba. Cokolwiek by to nie było, pamiętam liczbę "15"h. Pewnie tym z bezsennością nie przepisują.
Absolutnym mistrzem w tej dziedzinie jest chyba 2-DPMP... Kilka dni stymulacji.

Sortuj wg