Uzależniony od seksu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależniony od seksu

przez Arasha 22 gru 2014, 23:11
hank.m, :great: Trzymam kciuki za Ciebie, żeby z każdym dniem było choć ciut łatwiej ! Nie załamuj się pojedynczymi niepowodzeniami, one się zdarzają, ważne żebyś miał motywację i chęci do zmian ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Uzależniony od seksu

przez veni_vidi_vici_80 23 gru 2014, 10:07
hank.m, na początek zajrzyj na forum onanizm.pl. Jest tam wielu ludzi, którzy zmagają się z podobnymi problemami. Znajdziesz tam wsparcie, odnośniki do fachowej lektury. Dowiesz się jak z nałogiem erotomanii radzą sobie inni. Bez odpowiedniej terapii się nie obejdzie, jeśli rzeczywiście chcesz z tym zerwać. Uwolnienie jak najbardziej jest możliwe.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

Uzależniony od seksu

przez rikuhod 23 gru 2014, 10:59
hank.m,

Staram się mniej myśleć, choć nawet czytając przychodzą brudne myśli. Nagle przychodzi chęć masturbacji lub poszukania sobie partnerki do zrobienia tego razem, jednak z każdym przeczytanym zdaniem, mówię sobie w myślach "muszę doczytać do końca i dopiero",

to czasem nie jest łatwe ale spróbuj zobojętnieć jak pisałem zamiast zwalczać na siłe,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależniony od seksu

przez Ermeline 23 gru 2014, 15:40
Dodałabym do tego co pisze rikuhod, jeszcze kilka strategii, które działają terapeutycznie:

- odszukanie swojej pasji, zainteresowań, hobby, czegoś co będzie bardziej pochłaniać uwagę niż impulsy z ciała lub pojawiające się fantazje,

- regularne, rekreacyjne, przebywanie na świeżym powietrzu, oczywiście z dala od miejsc pokusy, raczej bieganie, spacery, rower,

- wyszukiwanie okazji do tego, by czuć się potrzebnym i mieć z tego satysfakcję, np.ponieść ciężką torbę sąsiadce, pomóc staruszkowi wejść do tramwaju, zgłosić się do schroniska dla zwierząt jako wolontariusz lub przygarnąć bezdomnego kota/psa.

Oczywiście są to tylko sugestie do rozważenia - Pozdrawiam :smile:

Uzależniony od seksu

przez khaleesi 23 gru 2014, 19:52
Współczuje partnerom osób uzależnionych od seksu. Przecież to bardziej niż pewne, że będą zdradzać.
Nie można brać jakiś leków na osłabienie libido?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Uzależniony od seksu

przez veni_vidi_vici_80 23 gru 2014, 21:22
khaleesi, problem w tym, że uzależnienie od seksu nie ma nic wspólnego z libido. Można mieć niskie libido i być erotomanem.
Tu prędzej zdadzą egzamin leki na obniżenie napięcia psychicznego, natręctw myślowych, antydepresanty czy neuroleptyki albo leki pomocne przy odstawieniu alkoholu, narkotyków. Mechanizm uzależnienia jest podobny.
Jednak leki to tylko wspomagacze, brane na początku terapii. Tutaj potrzeba terapii prowadzonej przez specjalistę od leczenia uzależnień, seksuologa.
Wyleczony erotoman, to jak wyleczony alkoholik, może stać się przykładnym mężem.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

Uzależniony od seksu

przez hank.m 24 gru 2014, 12:50
Niestety mam złe wiadomości. Wczoraj znów upadłem, jeszcze niżej niż mogłem.
Nie ma sensu dalej żyć.

Blog: http://hankm.blox.pl

Uzależniony od seksu

przez khaleesi 24 gru 2014, 17:22
hank.m, a tego się nie da kontrolować?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Uzależniony od seksu

przez hank.m 27 gru 2014, 20:44
khaleesi, Gdyby się dało to nie pisałbym o tym. Jest to silniejsze ode mnie.
Nie ma sensu dalej żyć.

Blog: http://hankm.blox.pl

Uzależniony od seksu

przez nebraskas 27 gru 2014, 22:02
witajcie... :)
jestem tu nowa... mam za sobą leczenie z uzależnienia od seksu... właściwie to odkryłam to w czasach, kiedy nfz nie refundował i nie uznawał uzależnienia os seksu, wiec sama musiałam sobie radzić... :/ bardzo wtedy pomogły mi wspólnoty samopomocowe, dobrzy ludzie i terapeuci... właściwie to chciałam wam napisać, ze i z tego da się wyjść :) dla mnie było to trudne - ale teraz cieszę się zdrową seksualnością w trwałym związku opartym na bliskości i Miłości... :) a czasem traciłam już nadzieję.. odwagi!
"- Profesorze, czy to się dzieje w mojej głowie, czy naprawdę?
- Oczywiście, że w twojej głowie. Ale czy to znaczy, ze nie dzieje się naprawdę?"

("Harry Potter i insygnia śmierci")

Uzależniony od seksu

przez hashim 27 gru 2014, 22:06
pieprzenie takie, wszystko można modulować biologicznie

gdy byłem po zabiegu przez 8 tygodni(!!!) zero seksu z partnerką i żadnej masturbacji nawet, a wiesz dzięki czemu-środek nazywa sie donezepil (lek na pamięć),czemu to tak działa nie wiem, ale miałem kontrole nad wszystkim

teraz po mirtazapinie to tez czasem aż dziewczyna włazi na mnie bo nie mam ochoty

ewentualnie spróbuj jakieś ssri

na sucho nie dasz rady

przy paleniu fajek tez miałem mniejsze potrzeby

ziółka uspokajające

możliwości jest wiele, rusz dupe!!! i przestań się użalac nad sobą

leki modulują psychike, powtórze sie na sucho nic nie ugrasz

Uzależniony od seksu

przez Reiben 27 gru 2014, 22:12
no już sobie nie pochlebiaj, że uprawiasz seks i jeszcze jesteś uzależniony, i tak nikt Ci nie wierzy
Reiben

Uzależniony od seksu

przez Kontrast 27 gru 2014, 22:30
A to nie Ty kiedys pisales Tu z dziewczynami o uzaleznieniu od seksu, oferujac ,,pomoc''? A potem uderzales na priwa oferujac seks? Przypadkiem to nie kolejne rozeznanie za latwa zwierzyna ?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Uzależniony od seksu

przez nebraskas 27 gru 2014, 22:33
qrcze, myślałam, że tu forum dla tych, co chcą wyjść z uzależnienia... i że piszą dorośli... właściwie nie wiadomo, kto komu odpisuje... :shock:
"- Profesorze, czy to się dzieje w mojej głowie, czy naprawdę?
- Oczywiście, że w twojej głowie. Ale czy to znaczy, ze nie dzieje się naprawdę?"

("Harry Potter i insygnia śmierci")

Sortuj wg