Masochizm- Uzależnieni od bólu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez rikuhod 20 gru 2014, 21:05
LIGHTING CRASHES, nie mogę powiedzieć że wszystkie problemy odeszły bo dużo ich sobie nagromadziłem : P
ale znacznie lepiej niż kiedykolwiek się czuje: D tak czy siak chyba nic nie zaszkodzi spróbować

przez nieboszczyk 20 gru 2014, 21:58
LIGHTING CRASHES napisał(a): a sami dla siebie naszym ciałem jesteśmy zniewoleniem, czuję to za kazdym razem gdy organizm odcina mnie od świata poprzez zemdlenie- bdzę sie na podłudze w łazience z potłuczoną głową i nic nie pamiętam- ciało nas zniewala i na to nie mamy wpływu
natomiast mózg jest jeszcze bardziej wyrafinowanym władcą- ponieważ wytrąca nasze Ja poza jakiekolwiek ramy jestestwa
rządzi , a jaki mamy na niego wpływ??? panuuje chwila,potrzeba,id
nas nie ma,jestesmy szarą masą , sumą intencjonalnych skladnikow pełną ułudy
ab ovo
ab ovo
ab ovo

bo urośliśmy jako żywe maszyny zbudowane z pokarmu(mięsa) i zasilane nim.jesteśmy jadalni i smaczni dlatego zdrowie jest tak kruche.jak to się dzieje że białe robale,wirusy,bakterie,nowotwory,grzyby itp. nie zżerają starych kół zębatych,łańcuchów?jak to się dzieje że taką zębatkę można przetopić i odlać z niej nowy roboci manipulator/obiektyw kamery?a z chorej kończyny nic nie zostaje i pozostaje chybanie gdybanie nad komórkami macierzystymi z nosa,terapia genowa,biodrukarka,bla bla bla,?taka wolnośc też była by możliwa gdybyśmy byli zmiennokształtni i w razie ustawienia nas nagich pod ścianą do odstrzału nagle byśmy sie pozamieniali w komary i uciekli ratując naszą osobowość.a co do mózgu to jest bardzo perwersyjnym władcą bo jak się dostanie kulke w łeb nieważne z której strony to całe ciało umiera jednocześnie w tym samym czasie.chińczycy to wykorzystywali w perwersyjny sposób.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez LIGHTING CRASHES 20 gru 2014, 22:18
w takim razie ku czemu zdążamy bezwiednie przeżuwając tę materię szarzyzny????
w imię czego i dlaczego?

nieboszczyk napisał(a):
LIGHTING CRASHES napisał(a): a sami dla siebie naszym ciałem jesteśmy zniewoleniem, czuję to za kazdym razem gdy organizm odcina mnie od świata poprzez zemdlenie- bdzę sie na podłudze w łazience z potłuczoną głową i nic nie pamiętam- ciało nas zniewala i na to nie mamy wpływu
natomiast mózg jest jeszcze bardziej wyrafinowanym władcą- ponieważ wytrąca nasze Ja poza jakiekolwiek ramy jestestwa
rządzi , a jaki mamy na niego wpływ??? panuuje chwila,potrzeba,id
nas nie ma,jestesmy szarą masą , sumą intencjonalnych skladnikow pełną ułudy
ab ovo
ab ovo
ab ovo

bo urośliśmy jako żywe maszyny zbudowane z pokarmu(mięsa) i zasilane nim.jesteśmy jadalni i smaczni dlatego zdrowie jest tak kruche.jak to się dzieje że białe robale,wirusy,bakterie,nowotwory,grzyby itp. nie zżerają starych kół zębatych,łańcuchów?jak to się dzieje że taką zębatkę można przetopić i odlać z niej nowy roboci manipulator/obiektyw kamery?a z chorej kończyny nic nie zostaje i pozostaje chybanie gdybanie nad komórkami macierzystymi z nosa,terapia genowa,biodrukarka,bla bla bla,?taka wolnośc też była by możliwa gdybyśmy byli zmiennokształtni i w razie ustawienia nas nagich pod ścianą do odstrzału nagle byśmy sie pozamieniali w komary i uciekli ratując naszą osobowość.a co do mózgu to jest bardzo perwersyjnym władcą bo jak się dostanie kulke w łeb nieważne z której strony to całe ciało umiera jednocześnie w tym samym czasie.chińczycy to wykorzystywali w perwersyjny sposób.
Czas robi swoje, a Ty?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nieboszczyk 20 gru 2014, 22:24
w imię błędnego koła biologicznego bo jesteśmy tylko kolejnym gatunkiem zwierzątek.po śmierci toczą nas robale a im lepiej śmierdzimy tym bujniejsze zielsko na nas wyrośnie po śmierci.zielsko zeżre jakaśtam krowa czy koń.ciało należy oddać ziemi jak jest się kupą gnijącego mięsa.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez LIGHTING CRASHES 20 gru 2014, 22:28
zatem dlaczegóż z tym zwlekamy?
Czas robi swoje, a Ty?

przez nieboszczyk 20 gru 2014, 22:35
bo 90%społeczeństwa to głupki.myślą tylko żeby się nażreć,popieprzyć,i wyspać sie.poco myśleć o przyszłości jak można życ dniem dzisiejszym i chlać piwo pod budką od świtu do kolejnego świtu,oglądać meczyk i pierdzieć w fotel?ten co się wyłamie i jako naukowiec pomyśli nad modyfikacją ciała genetyczną czy cybernetyczną jest uznawany za dziwaka i jego teorie są lekceważone.w naszym społeczeństwie ludzi jest tylko maleńki niecały 1% teoretyków ludzi którzy myślą nad przedłużeniem życia i zwiększeniem jego jakości.reszta kieruję się tylko testosteronem,estrogenem,fenyloetyloaminą i oxytocyną.rozum dawno wysrali z pierwszą smółką w wieku niemowlęcym.

przez LIGHTING CRASHES 20 gru 2014, 22:40
per astra ad astram
nie w naszej woli zmieniać bieg naszego losu z ius naturale
w naszej mocy jedynie rozwój wolincjonalny

najpierw wyłam się mówiąc prawdę o sobie i żyjąc w prawdzie
ikarową ideą o połączeniu ciała z elementami maszynerii się nie wyłamiesz; tj kolejne narcystyczne zapędziarstwo wypaczonego superego
Czas robi swoje, a Ty?

przez nieboszczyk 20 gru 2014, 22:45
pysznego(robalom),biodegradowalnego,kruchego ciała nie szkoda kiedy nagle przestanie istnieć bo los tak akurat chce.szkoda tych osobowości które muszą zniknąć na zawsze razem z tym ciałem a przecież to tyle pomysłów i wiele na tym świecie by zdziałały gdyby miały czym.

przez LIGHTING CRASHES 20 gru 2014, 22:54
gdyby każdy piękny umysł miał pewność iż nieśmiertelność jest w zasięgu ręki czyniłby zupełnie inaczej
autorytaryzm?
dlaczego myślisz, że człowiecza pycha zapakowana w coś niezniszczalnego z metaneuronami przyniosłaby dobro??????

nie ten lewel samoświadomości
Czas robi swoje, a Ty?

przez nieboszczyk 20 gru 2014, 23:05
napewno przerobiła by świat na wygodniejszy i ciekawszy oraz nauczyła by innych tego co samemu odkryła.

przez LIGHTING CRASHES 20 gru 2014, 23:07
wygodniejszy świat - to zaprzecza Tw idealistycznej wizji
wygoda??
jaka
Czas robi swoje, a Ty?

przez nieboszczyk 20 gru 2014, 23:10
łatwiejszy dostęp do informacji i odpowiedzi na każde pytania.i było by tak jak chce tego społeczeństwo które stawia tylko na wydajność.metalowe ciała by nie brały chorobowego.nie było by rent.

przez LIGHTING CRASHES 21 gru 2014, 00:17
odpowiedzi nie możemy dostać-wtedy zbyt wiele by się zmienił
człowiek przestałby być człowiekiem
Czas robi swoje, a Ty?

przez janek159 21 gru 2014, 13:11
Ja trochę bardziej .... nazwijmy to zwyczajnie. Zastanawiałem się nieraz nad tym, że jakby czerpać przyjemność z bólu to byłoby lepiej u dentysty, ale to tak żartem.

Dzisiaj podczas porannej przebieżki, zastanawiałem się nad tym problemem (bo czytałem tę konwersację wczoraj) i zastanawiałem się czy jest coś wspólnego pomiędzy zadawaniem sobie bólu (samemu tego cielesnego) a doznaniami jakie są odczuwane podczas wysiłku fizycznego, np. podczas godzinnego biegu. Bo to też jest zadawanie sobie w pewnym sensie bólu. I to też jest wciągające, a i po tym człowiek ogólnie lepiej się czuje i lepiej wygląda na mordzie (szczuplej). Ciekawe ....

Sortuj wg