lorazepan- oklepany temat ale prosze o pomoc

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez topolina79 30 lis 2014, 23:35
Czesc, czy wg Was jestem uzaleniona od lorazepanu? biore wieczorem doslownie 1/9 tabletki 1mg ... jak tego kawaleczka nie wezme to spie bardzo zle i czuje sie dziwnie, jakos tak mi ciezko.. nie wiim jak to opisac. Lek biore od ok 3 lat, nie lecze sie na nerwice bo uwazam ze nie mam ale jestem dosyc nerwowa osoba i kiedys polecila mi to moja znajoma. Niedawno bylam u lekarza z czyms innym i spyatlam go o to a on ze skoro taki kawaleczek mnie uspokaja to moge brac.. ale ja chce to rzucic!
Moze ktoz moze mi polecic cos na uspokojenie zeby brac przed snem?
pozdrawiam serdecznie :papa:
Bea

przez ekspert_abcZdrowie 01 gru 2014, 18:32
Witaj topolina79!

Lorazepam to pochodna benzodiazepiny, a te dość mocno uzależniają. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy jesteś uzależniona, bo dawkę bierzesz niewielką, chociaż lek zażywasz już systematycznie. Zaleca się, by lorazepam stosować krótkoterminowo (do 4 tyg.) w leczeniu objawów lęku towarzyszących zaburzeniom somatycznym czy zaburzeń snu. Pozdrawiam!
Psycholog

przez kaja123 01 gru 2014, 20:13
topolina79 napisał(a): biore wieczorem doslownie 1/9 tabletki 1mg ...
chyba 1/2 ? poczytaj link benzodiazepiny-moja-walka-z-uzale-nieniem-i-odstawieniem-t26141.html

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez topolina79 02 gru 2014, 12:28
Czesc, dzieki za odpowiedz.
Wlasnie 1/9... czyli polowka starcza mi na 3 razy, wiem ze to malo ale chyba jest cos nie tak skoro nie biorac czuje sie dziwnie.. budze sie wiele razy w nocy i mam koszmary jakies, czasem sie poce.
Jak pisze psycholog z Abc zdrowie biore systematycznie to cos musi byc, albo po prostu to efekt placebo, juz sama nie wiem. :?:

przez JużTuByłem 03 gru 2014, 19:44
1/9 to nie połowa :mrgreen: Możesz brać cały czas ,to dawka nie inwazyjna.Pewna osoba bierze 20 lat stałą dawkę z rana.Tak ma przepisane przez lekarza i tak bierze.Nic jej się nie dzieje.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Sortuj wg