Kącik samopomocy osób uzależnionych

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Arasha 23 lis 2014, 12:16
Uzależnień jest cała masa, dlatego i wątków na forum dużo. Ale tak sobie pomyślałam, że przecież niecodziennie pojawiają się nowe wpisy na temat danego nałogu, a jakaś konkretna osoba może nie chcieć pisać jednego posta po drugim :? Dlatego wpadłam na pomysł, żeby założyć miejsce, w którym każdy będzie mógł napisać coś o swoim uzależnieniu, o sposobach walki z nim, a także wesprzeć kogoś innego :smile:

Jasne, że najlepsza jest fachowa pomoc typu psychoterapia czy różne mityngi, ale zdaję sobie też sprawę, że nie każdy ma na to możliwości zarówno czasowe, finansowe, jak też logistyczne ( mam na myśli mniejsze miasteczka i wsie ), być może nie czuje się też na siłach, żeby w tym momencie w tego typu spotkaniach uczestniczyć.

I stąd pomysł na ten wątek - takiej naszej codziennej pracy u podstaw, znajdowania w sobie motywacji i sił do walki poprzez wzajemne wsparcie czy dobre słowo, a przede wszystkim świadomość, że nie jesteśmy sami :great:

Nie mam pojęcia, czy pomysł się przyjmie, ale zawsze warto próbować !

Na to, że zawsze jest nadzieja ...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Kalebx3 27 lis 2014, 18:36
Nie mam pojęcia, czy pomysł się przyjmie,

oczywiście ,że się nie przyjmie ,,, mowy nie ma .
Arasha , skąd u Ciebie ( że sobie pozwolę zapytać ) takie "mamusińskie " pomysły ?
Jesteś od czegoś uzależniona ? ( jak nie chcesz , nie musisz odpowiadać )
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Arasha 27 lis 2014, 20:58
Kalebx3 napisał(a):Jesteś od czegoś uzależniona ? ( jak nie chcesz , nie musisz odpowiadać )

Jestem. Inaczej przecież bym nie zakładała :pirate: Ale sama pisać nie będę, bo to nie jest blog !
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg