Uzależnienie od ludzi/od jednej konkretnej osoby

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez HarajukuAino 13 lis 2014, 23:03
Szybko uzależniam się od osoby która poświęci mi uwagę, z którą świetnie mi się rozmawia i z którą dobrze się rozumiem.
Mam ochotę ciągle pisać/rozmawiać z tą osobą a kiedy ta osoba nie poświęca mi uwagi zaczynam być zła i zazdrosna.
To jest dziwne,gdyż pojawia się to odnośnie osób których nawet nie znam.Nie chcę zachowywać się jak psychopatka.
To jest tak jakbym chciała zatrzymać tę osobę tylko dla siebie...i tak okropna ulga by mieć kontakt z tą osobą ciągle...( nie chodzi tutaj o stan zakochania)....
co to może być? Jak mogę sprawić by się to uspokoiło :( ;(

przez Zebrec 13 lis 2014, 23:57
HarajukuAino, moim zdaniem delikatna zazdrość w każdej znajomości jest potrzebna. Myślę, że wynika to z faktu, że czasami trudno nam jest nawiązać kontakt z ludźmi i jeżeli już to się uda z konkretną osobą, bardzo nam na niej zależy i nie chcemy aby się od nas odwróciła. Ja też szybko przywiązuję się do ludzi, ale staram się nad tym panować. ;)
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

przez Bukowski 14 lis 2014, 00:03
Może po prostu poznaj większą ilość ludzi, co z czasem unormuje twoje uzależnienie od jednej osoby.
Bukowski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez HarajukuAino 14 lis 2014, 20:19
Zebrec napisał(a):HarajukuAino, moim zdaniem delikatna zazdrość w każdej znajomości jest potrzebna. Myślę, że wynika to z faktu, że czasami trudno nam jest nawiązać kontakt z ludźmi i jeżeli już to się uda z konkretną osobą, bardzo nam na niej zależy i nie chcemy aby się od nas odwróciła. Ja też szybko przywiązuję się do ludzi, ale staram się nad tym panować. ;)

No właśnie u mnie to nie jest delikatna zazdrość.Każdy detal w życiu tej osoby traktuję jako potencjalne zagrożenie dla mnie: ( to ja muszę być ta najważniejsza, najfajniejsza,najładniejsza blablabla) i nikt inny! coś w tym stylu chyba "/
Jest to przykre uczucie i nie chcę się tak czuć.

-- 14 lis 2014, 19:20 --

Messiah napisał(a):Może po prostu poznaj większą ilość ludzi, co z czasem unormuje twoje uzależnienie od jednej osoby.

Mam realnych znajomych i jeśli o nich chodzi to takie coś również występuje "/

Sortuj wg