Czy to już alkoholizm?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Czy to już alkoholizm?

przez Doberman 02 lis 2014, 17:48
Ferdynand k napisał(a):
Doberman napisał(a):
Stakatela napisał(a):Witam
mysle ze mozesz byc uzalezniony od alkoholu. Sproboj przez jakis czas np. tydzien nie pic wcale. Jesli spraw Ci to trudnosc to znak ze masz problemy z alkoholem.

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Na razie nie piję dwa dni i czuję że dłużej nie wytrzymam. :(

-- 26 paź 2014, 17:37 --

Jeśli mam być szczery, to nie piję dwa dni tylko dlatego że nie mam kasy na alkohol.

-- 26 paź 2014, 17:43 --

Dodam jeszcze, że piję najtańsze wino z Biedronki, które kiedyś mi nie smakowało i bałbym się że uszkodzi mi organy. A teraz mi smakuje.

-- 26 paź 2014, 17:46 --

Aha i jeszcze poproszę pewną osobę, żeby darowała sobie złośliwość i hejty, bo jak zobaczy ten temat, to na pewno się zacznie czepiać
.

chodzi Ci o mnie?

Nieeee, chodzi mi o kogoś zupełne innego, nie o Ciebie. Ty nie jesteś złośliwcem jak ta osoba która mam na myśli.
Doberman

Czy to już alkoholizm?

przez MonikaSzymanska 12 lis 2014, 01:02
Zgłoś się do poradni uzależnień lub znajdź psychologa, który zajmuje się uzależnieniami. Uważam, że możesz być uzależniony. Jeżeli czujesz silną potrzebę lub przymus picia alkoholu, trudności w kontrolowaniu rozpoczęcia/zakończenia picia lub ilości wypijanego alkoholu, zaniedbywanie innych przyjemności lub zainteresowań to jest wysoce prawdopodobne, że popadłeś w nałóg.

Czy to już alkoholizm?

przez tahela 12 lis 2014, 02:27
Czasem jest fajnie poimprezowac sobie, nawet tak na maksa ,ale z innymi ludźmi i tylko czasem9 ja tak mam ,ze czasem tylko),
za czesto szkodzi to jednak a jeszcze jak sie pije w samotnosci i jakies tanie swiństwa i nie mozna przestac to migiem na odwyk powinienes sie udac , bo to juz przekracza granice.

-- 12 lis 2014, 02:18 --

wzystko jest dola ludzi,ale przeginac nie ejst dobrze bo musi na całe zycie starczyć:
moj ukochany jonasz Kofta;
Kiedy codzienność zmęczy ci oczy
A skrzydeł nie masz, by odfrunąć
Narasta w tobie chęć, by się stoczyć
Wypoczynkowo obsunąć
Nie ma powodu się niepokoić
Gdy sens tej zasady uchwycicie
Staczać się trzeba powoli
Żeby starczyło na całe życie

Być wzorem dla samego siebie
Modelem opiewanym w pieśniach
Bardzo chwalebne, ale sam nie wiesz
Kiedy sam siebie zaczniesz przedrzeźniać
Życie to nie jest jeszcze życiorys
Życie powstaje w brudnopisie
Tylko staczać się trzeba powoli

Kiedy już wlazłeś pod górę
Nerwy ci drgają napiętą struną
Czas spuścić z tonu, trochę się stoczyć
Wypoczynkowo obsunąć
Pora balladkę w morał ustroić
Więc - chociaż bywa rozmaicie
Staczać się trzeba powoli
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to już alkoholizm?

przez Doberman 12 lis 2014, 19:08
Jak jakiś czas nie piję, to mi się ręce trzęsą.
Doberman

Czy to już alkoholizm?

przez Arasha 12 lis 2014, 20:20
Doberman napisał(a):Jak jakiś czas nie piję, to mi się ręce trzęsą.

Bo to jest delirka ... najlepszy dowód na to, że masz problem z alko :idea:
Podobnie jest z uzależnieniem od leków ( wiem coś o tym :roll: )
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Czy to już alkoholizm?

przez Kontrast 12 lis 2014, 20:40
Masz problem. Głód alkoholowy będzie ci towarzyszył do końca życia. Co najlepsze przez cały czas, może to być ta sama intensywność. Objawy odstawienia alkoholu to chyba do 180 dni.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Czy to już alkoholizm?

przez tahela 14 lis 2014, 00:07
Kontrast,
niestety przez całe zycie i nie da sie z tego wleczyc, zeby nie wpasc w ciag to nie mozna nawet cukierka z alkoholem zjesc bo mozn apopłynąc i skończyc na detoksie po tygodniowym ciagu albo zapic sie na smierc a jak Doberman nie przestanie pic to tez w końcu wpadnie w taki ciag ,ze nie bedzie w stanie odstawic i bedzie pił az padnie i bedzie detoks albo smierc , wiec radze wziaśc sie w garsc i w.......lć na odwyk przed ciagiem i białymi myszkami
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Czy to już alkoholizm?

przez Kontrast 14 lis 2014, 00:26
tahela, To nie jest dokładnie tak, że każdy się aż tak uzależnia. Ale ludziom którym alkohol wyrwał kawał życia, w zaleceniach pisze coś takiego, aby nie pić z puszki napojów, czy nie słuchać piosenek biesiadnych i takich rzeczy;d

Jesteś młody, zmiany w twoim mózgu są zapewne mało posunięte. Płat czołowy zdolny do nabywania wiedzy i reakcji poznawczych, będziesz musiał jeszcze sporo pić aby się zniszczyć, ale lepiej pójdź teraz. Nie mając życiowych alternatyw picie stanie się twoim życiem. Okres uzależnienia jest(co rzadko kto wie)zaliczany do okresu w którym nie występuje rozwój emocjonalny, więc to co pijesz możesz sobie odliczyć od wieku i wyjdzie na jakim poziomie rozwoju jesteś. To samo jest z lekami i innymi rzeczami.

Czy to już alkoholizm?

przez Arasha 14 lis 2014, 00:44
Przede wszystkim musisz chcieć coś z tym zrobić, musisz czuć, że Ci to na tyle przeszkadza, że masz tego kuźwa dość ( piszę to słuchając pijackich pochrząkiwań sąsiada z góry, któremu najchętniej dałabym po pysku, gdyby się dało ). I bardzo ważne jest, żeby znaleźć w sobie motywację i chęci do zmian, żeby to wszystko miało sens. Powodzenia ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Czy to już alkoholizm?

przez tahela 14 lis 2014, 01:15
Kontrast, poczytaj o uzeleznieniach opracowania naukowe , własnie niestety tak to uzaleznia
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Czy to już alkoholizm?

przez huśtawka 19 lis 2014, 17:04
Kontrast napisał(a):Masz problem. Głód alkoholowy będzie ci towarzyszył do końca życia. Co najlepsze przez cały czas, może to być ta sama intensywność. Objawy odstawienia alkoholu to chyba do 180 dni.

Mnie ostatnio odstawienie alkoholu zajęło znacznie krócej ale nie wyszło na dobre bo...wskoczyłam z dołka w hipomanie :bezradny:

-- 19 lis 2014, 16:08 --

Kontrast napisał(a): Okres uzależnienia jest(co rzadko kto wie)zaliczany do okresu w którym nie występuje rozwój emocjonalny, więc to co pijesz możesz sobie odliczyć od wieku i wyjdzie na jakim poziomie rozwoju jesteś. To samo jest z lekami i innymi rzeczami.

Ej,to ja jeszcze młoda jestem ,a juz myślałam że niebawem uderzą mi cztery dychy ,a tu proszę-życie przede mną,mój rozwój emocjonalny także :105: Chociaż tak na poważnie też gdzieś o tym czytałam w okresie kiedy mocno się psychoedukowałam w uzależnieniach ;)
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Czy to już alkoholizm?

przez Kontrast 19 lis 2014, 18:15
huśtawka napisał(a):Mnie ostatnio odstawienie alkoholu zajęło znacznie krócej ale nie wyszło na dobre bo...wskoczyłam z dołka w hipomanie :bezradny:

Tak ale to objawy odstawienie, takie jak potliwość, bóle, nagłe skoki ciśnienia i takie tam. Nerwowość pojawiająca się znikąd i inne sygnały głodu alkoholowego, trwają do końca życia podobnież i mogą się nasilać z czasem.

-- 19 lis 2014, 16:08 --

huśtawka napisał(a):Ej,to ja jeszcze młoda jestem ,a juz myślałam że niebawem uderzą mi cztery dychy ,a tu proszę-życie przede mną,mój rozwój emocjonalny także :105: Chociaż tak na poważnie też gdzieś o tym czytałam w okresie kiedy mocno się psychoedukowałam w uzależnieniach ;)

Ja się ostatnio edukowałem 2 miesiące po 6 godzin dziennie, a tak to masa lat praktyki cudzej i własnej:) To też zależy od stopnia uzależnienia, od tzw otoczenia, bodźców, czynników biologicznych i tak dalej.

Czy to już alkoholizm?

przez huśtawka 19 lis 2014, 18:58
Kontrast,
Może i te sygnały się pojawiają,ale to po dłuższej przerwie abstynencji.Wtedy to już nawrót nałogu...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Sortuj wg