Czy to już alkoholizm?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Czy to już alkoholizm?

przez Doberman 26 paź 2014, 17:25
Witam. Zastanawiam się, czy nie popadam powoli w alkoholizm. Potrafię wydać ostatnie pieniądze na alkohol, oraz pić przez kilka dni bez przerwy i umiaru. Dodam, że nigdy nie mam kaca, nawet gdy się upiję do nieprzytomności. Piję, żeby poczuć się lepiej, żeby się rozluźnić. Potrafię pić zarówno w towarzystwie, jak i sam, co często mi się zdarza. Zrobiłem taki test w internecie i wyszło że mogę być uzależniony od alkoholu. Co o tym sądzicie?
Doberman

Czy to już alkoholizm?

przez Stakatela 26 paź 2014, 17:30
Witam
mysle ze mozesz byc uzalezniony od alkoholu. Sproboj przez jakis czas np. tydzien nie pic wcale. Jesli spraw Ci to trudnosc to znak ze masz problemy z alkoholem.

Czy to już alkoholizm?

przez Doberman 26 paź 2014, 17:32
Stakatela napisał(a):Witam
mysle ze mozesz byc uzalezniony od alkoholu. Sproboj przez jakis czas np. tydzien nie pic wcale. Jesli spraw Ci to trudnosc to znak ze masz problemy z alkoholem.

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Na razie nie piję dwa dni i czuję że dłużej nie wytrzymam. :(

-- 26 paź 2014, 17:37 --

Jeśli mam być szczery, to nie piję dwa dni tylko dlatego że nie mam kasy na alkohol.

-- 26 paź 2014, 17:43 --

Dodam jeszcze, że piję najtańsze wino z Biedronki, które kiedyś mi nie smakowało i bałbym się że uszkodzi mi organy. A teraz mi smakuje.

-- 26 paź 2014, 17:46 --

Aha i jeszcze poproszę pewną osobę, żeby darowała sobie złośliwość i hejty, bo jak zobaczy ten temat, to na pewno się zacznie czepiać.
Doberman

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to już alkoholizm?

przez Kontrast 26 paź 2014, 17:48
Jesteś alkoholikiem, tygodniowe czy nawet 4 miesięczne przerwy to gówno znaczy, jeśli to co piszesz jest prawdą.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Czy to już alkoholizm?

przez JużTuByłem 29 paź 2014, 10:53
Spróbuj samemu odstawić ,jak będziesz wracał do cugów idz na odwyk.Nie pozwalaj sobie na 1 piwo ,bo wiesz ,że i tak się skonczy na 20.Jak jabcoki pijesz to rozumiem ,że już kaski brakuje na normalne alko,takze spożycie poszło w górę.Łatwiej będzie teraz odstawić niż za rok a jeszcze gorzej za 2 itd.Idz do paradni dla uzaleznionych.Jeśli piszesz na tym forum rozumiem ,że możesz mieć 2 diagnozy alkoholizm i zaburzenie psychiczne.Takim jest trudniej rzucić niż tym którzy mają tylko jedną diagnozę.Pomoc psychologa,terapeuty byłaby wskazana.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Czy to już alkoholizm?

przez Patryk29 31 paź 2014, 19:28
Doberman, siema tak jestes uzalezniony a te wkrety nie pil przez tydzien nie zadzialaja, alkoholik na dupo scisku wytrzyma i miesiac ale co z tego jak 1 nastepnego miesiaca sie napije :pirate:

-- 31 paź 2014, 19:30 --

JużTuByłem, a tam trudniej latwiej bo masz jeszcze wiecej do stracenia niz ci nie uzaleznieni :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Czy to już alkoholizm?

przez Pieprz 31 paź 2014, 23:57
Doberman napisał(a):Witam. Zastanawiam się, czy nie popadam powoli w alkoholizm. Potrafię wydać ostatnie pieniądze na alkohol, oraz pić przez kilka dni bez przerwy i umiaru. Dodam, że nigdy nie mam kaca, nawet gdy się upiję do nieprzytomności. Piję, żeby poczuć się lepiej, żeby się rozluźnić. Potrafię pić zarówno w towarzystwie, jak i sam, co często mi się zdarza. Zrobiłem taki test w internecie i wyszło że mogę być uzależniony od alkoholu. Co o tym sądzicie?

Uspokoję Cię, nie popadasz w alkoholizm.
Minusem jest to że już dawno jesteś alkoholikiem.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Czy to już alkoholizm?

przez Davin 31 paź 2014, 23:59
Pieprz napisał(a):Uspokoję Cię, nie popadasz w alkoholizm.

Jebłem. :mrgreen:
Davin

Czy to już alkoholizm?

przez JużTuByłem 01 lis 2014, 09:53
Patryk29 Jak się choruje na lęki,depresję ,brak radości z życia,człowiek ma wtedy wszytko w dupie i najlepszym pomysłem na życie są używki.
Czemu nie pić,nie ćpać jak i tak na trzezwo jest straszna chu.ujnia potęgowana przez skutki odstawienne.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Czy to już alkoholizm?

przez sanczezrodrigez 01 lis 2014, 10:13
"KRZYŻ to PLUS dla człowieka choć składa się z dwóch minusów BÓL i PONIŻENIA."
Miłość

Czy to już alkoholizm?

przez carlosbueno 01 lis 2014, 16:39

Doberman jest zaciekłym wrogiem katolicyzmu wręcz wątpię by pomogło :mrgreen:
A tak swoją drogą to skąd autor wątku ma pieniądze( chwilowo nie ma) na alkohol skoro nie pracuje, no ale większość meneli spod sklepu nie pracuje a na alko ma także jakoś się da. :mrgreen:

A to że ja nie jestem jeszcze alkoholikiem zakrawa na cud bo nie moje życie nie ma żadnego sensu ani celu a jakoś je ciągnę w miarę na trzeźwo sam nie wiem po co.
Największy Forumowy Maruda

Czy to już alkoholizm?

przez Heikko 01 lis 2014, 18:06
sanczezrodrigez napisał(a):A to że ja nie jestem jeszcze alkoholikiem zakrawa na cud bo nie moje życie nie ma żadnego sensu ani celu a jakoś je ciągnę w miarę na trzeźwo sam nie wiem po co.
[/quote]

Może masz podobnie jak ja: jeśli wszystko jest bez sensu, to także picie i inne zmieniacze samopoczucia. Poza tym, skutki uboczne są tak wku******ce i bez sensu, że naprawdę lepiej po prostu zająć się oglądaniem seriali :bezradny:
Heikko

Czy to już alkoholizm?

przez Ferdynand k 01 lis 2014, 18:45
Doberman napisał(a):
Stakatela napisał(a):Witam

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Na razie nie piję dwa dni i czuję że dłużej nie wytrzymam. :(

-- 26 paź 2014, 17:37 --

Jeśli mam być szczery, to nie piję dwa dni tylko dlatego że nie mam kasy na alkohol.

-- 26 paź 2014, 17:43 --

Dodam jeszcze, że piję najtańsze wino z Biedronki, które kiedyś mi nie smakowało i bałbym się że uszkodzi mi organy. A teraz mi smakuje.

-- 26 paź 2014, 17:46 --

Aha i jeszcze poproszę pewną osobę, żeby darowała sobie złośliwość i hejty, bo jak zobaczy ten temat, to na pewno się zacznie czepiać
.

chodzi Ci o mnie?
Naczelny Użyszkodnik

Czy to już alkoholizm?

przez Arasha 01 lis 2014, 20:00
Davin napisał(a):
Pieprz napisał(a):Uspokoję Cię, nie popadasz w alkoholizm.

Jebłem. :mrgreen:

No ja w sumie też :roll:

Ale śmieszne to nie jest !
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg