Czy to już alkoholizm?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Czy to już alkoholizm?

przez Doberman 26 paź 2014, 17:25
Witam. Zastanawiam się, czy nie popadam powoli w alkoholizm. Potrafię wydać ostatnie pieniądze na alkohol, oraz pić przez kilka dni bez przerwy i umiaru. Dodam, że nigdy nie mam kaca, nawet gdy się upiję do nieprzytomności. Piję, żeby poczuć się lepiej, żeby się rozluźnić. Potrafię pić zarówno w towarzystwie, jak i sam, co często mi się zdarza. Zrobiłem taki test w internecie i wyszło że mogę być uzależniony od alkoholu. Co o tym sądzicie?
Doberman

Czy to już alkoholizm?

przez Stakatela 26 paź 2014, 17:30
Witam
mysle ze mozesz byc uzalezniony od alkoholu. Sproboj przez jakis czas np. tydzien nie pic wcale. Jesli spraw Ci to trudnosc to znak ze masz problemy z alkoholem.

Czy to już alkoholizm?

przez Doberman 26 paź 2014, 17:32
Stakatela napisał(a):Witam
mysle ze mozesz byc uzalezniony od alkoholu. Sproboj przez jakis czas np. tydzien nie pic wcale. Jesli spraw Ci to trudnosc to znak ze masz problemy z alkoholem.

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Na razie nie piję dwa dni i czuję że dłużej nie wytrzymam. :(

-- 26 paź 2014, 17:37 --

Jeśli mam być szczery, to nie piję dwa dni tylko dlatego że nie mam kasy na alkohol.

-- 26 paź 2014, 17:43 --

Dodam jeszcze, że piję najtańsze wino z Biedronki, które kiedyś mi nie smakowało i bałbym się że uszkodzi mi organy. A teraz mi smakuje.

-- 26 paź 2014, 17:46 --

Aha i jeszcze poproszę pewną osobę, żeby darowała sobie złośliwość i hejty, bo jak zobaczy ten temat, to na pewno się zacznie czepiać.
Doberman

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to już alkoholizm?

przez Kontrast 26 paź 2014, 17:48
Jesteś alkoholikiem, tygodniowe czy nawet 4 miesięczne przerwy to gówno znaczy, jeśli to co piszesz jest prawdą.
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

Czy to już alkoholizm?

przez JużTuByłem 29 paź 2014, 10:53
Spróbuj samemu odstawić ,jak będziesz wracał do cugów idz na odwyk.Nie pozwalaj sobie na 1 piwo ,bo wiesz ,że i tak się skonczy na 20.Jak jabcoki pijesz to rozumiem ,że już kaski brakuje na normalne alko,takze spożycie poszło w górę.Łatwiej będzie teraz odstawić niż za rok a jeszcze gorzej za 2 itd.Idz do paradni dla uzaleznionych.Jeśli piszesz na tym forum rozumiem ,że możesz mieć 2 diagnozy alkoholizm i zaburzenie psychiczne.Takim jest trudniej rzucić niż tym którzy mają tylko jedną diagnozę.Pomoc psychologa,terapeuty byłaby wskazana.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Czy to już alkoholizm?

przez Patryk29 31 paź 2014, 19:28
Doberman, siema tak jestes uzalezniony a te wkrety nie pil przez tydzien nie zadzialaja, alkoholik na dupo scisku wytrzyma i miesiac ale co z tego jak 1 nastepnego miesiaca sie napije :pirate:

-- 31 paź 2014, 19:30 --

JużTuByłem, a tam trudniej latwiej bo masz jeszcze wiecej do stracenia niz ci nie uzaleznieni :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Czy to już alkoholizm?

przez Pieprz 31 paź 2014, 23:57
Doberman napisał(a):Witam. Zastanawiam się, czy nie popadam powoli w alkoholizm. Potrafię wydać ostatnie pieniądze na alkohol, oraz pić przez kilka dni bez przerwy i umiaru. Dodam, że nigdy nie mam kaca, nawet gdy się upiję do nieprzytomności. Piję, żeby poczuć się lepiej, żeby się rozluźnić. Potrafię pić zarówno w towarzystwie, jak i sam, co często mi się zdarza. Zrobiłem taki test w internecie i wyszło że mogę być uzależniony od alkoholu. Co o tym sądzicie?

Uspokoję Cię, nie popadasz w alkoholizm.
Minusem jest to że już dawno jesteś alkoholikiem.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Czy to już alkoholizm?

przez Davin 31 paź 2014, 23:59
Pieprz napisał(a):Uspokoję Cię, nie popadasz w alkoholizm.

Jebłem. :mrgreen:
Davin

Czy to już alkoholizm?

przez JużTuByłem 01 lis 2014, 09:53
Patryk29 Jak się choruje na lęki,depresję ,brak radości z życia,człowiek ma wtedy wszytko w dupie i najlepszym pomysłem na życie są używki.
Czemu nie pić,nie ćpać jak i tak na trzezwo jest straszna chu.ujnia potęgowana przez skutki odstawienne.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Czy to już alkoholizm?

przez sanczezrodrigez 01 lis 2014, 10:13
"KRZYŻ to PLUS dla człowieka choć składa się z dwóch minusów BÓL i PONIŻENIA."
Miłość

Czy to już alkoholizm?

przez carlosbueno 01 lis 2014, 16:39

Doberman jest zaciekłym wrogiem katolicyzmu wręcz wątpię by pomogło :mrgreen:
A tak swoją drogą to skąd autor wątku ma pieniądze( chwilowo nie ma) na alkohol skoro nie pracuje, no ale większość meneli spod sklepu nie pracuje a na alko ma także jakoś się da. :mrgreen:

A to że ja nie jestem jeszcze alkoholikiem zakrawa na cud bo nie moje życie nie ma żadnego sensu ani celu a jakoś je ciągnę w miarę na trzeźwo sam nie wiem po co.
Największy Forumowy Maruda

Czy to już alkoholizm?

przez Heikko 01 lis 2014, 18:06
sanczezrodrigez napisał(a):A to że ja nie jestem jeszcze alkoholikiem zakrawa na cud bo nie moje życie nie ma żadnego sensu ani celu a jakoś je ciągnę w miarę na trzeźwo sam nie wiem po co.
[/quote]

Może masz podobnie jak ja: jeśli wszystko jest bez sensu, to także picie i inne zmieniacze samopoczucia. Poza tym, skutki uboczne są tak wku******ce i bez sensu, że naprawdę lepiej po prostu zająć się oglądaniem seriali :bezradny:
Heikko

Czy to już alkoholizm?

przez Ferdynand k 01 lis 2014, 18:45
Doberman napisał(a):
Stakatela napisał(a):Witam

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Na razie nie piję dwa dni i czuję że dłużej nie wytrzymam. :(

-- 26 paź 2014, 17:37 --

Jeśli mam być szczery, to nie piję dwa dni tylko dlatego że nie mam kasy na alkohol.

-- 26 paź 2014, 17:43 --

Dodam jeszcze, że piję najtańsze wino z Biedronki, które kiedyś mi nie smakowało i bałbym się że uszkodzi mi organy. A teraz mi smakuje.

-- 26 paź 2014, 17:46 --

Aha i jeszcze poproszę pewną osobę, żeby darowała sobie złośliwość i hejty, bo jak zobaczy ten temat, to na pewno się zacznie czepiać
.

chodzi Ci o mnie?
Naczelny Użyszkodnik

Czy to już alkoholizm?

przez Arasha 01 lis 2014, 20:00
Davin napisał(a):
Pieprz napisał(a):Uspokoję Cię, nie popadasz w alkoholizm.

Jebłem. :mrgreen:

No ja w sumie też :roll:

Ale śmieszne to nie jest !
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg