kciuk

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

kciuk

przez słonecznaaaa 09 wrz 2014, 01:54
Hej, jestem tu nowa i mój problem przyprowadził mnie na to forum. Od kilku miesięcy wyrobił mi się nawyk ssania kciuka w nerwowych sytuacjach (studia), nie wiem jak to możliwe, ale odreagowuje w ten właśnie sposób. Oczywiście nikt o tym nic nie wie, ale korzystając z anonimowości proszę o porady, gdyż problem ten robi się krępujący. Może ktoś z Was miał podobny kłopot i sobie poradził?

kciuk

przez Saraid 09 wrz 2014, 08:38
słonecznaaaa napisał(a):Hej, jestem tu nowa i mój problem przyprowadził mnie na to forum. Od kilku miesięcy wyrobił mi się nawyk ssania kciuka w nerwowych sytuacjach (studia), nie wiem jak to możliwe, ale odreagowuje w ten właśnie sposób. Oczywiście nikt o tym nic nie wie, ale korzystając z anonimowości proszę o porady, gdyż problem ten robi się krępujący. Może ktoś z Was miał podobny kłopot i sobie poradził?

Znajdż inny sposób odreagowania ,oddychaj głęboko ,żuj gume :D co tam Ci do głowy przyjdzie.Cwiczenia relaksacyjne byś mogła stosować.
Saraid

kciuk

przez słonecznaaaa 09 wrz 2014, 15:32
Z gumą próbowałam, ale to jest dobre na krótką metę, a stresu mam bardzo dużo ;/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

kciuk

przez Kamiloxi 20 wrz 2014, 21:15
Ten odruch jest spowodowany przez stres i aby szybko wyjsc z wyjsciowej sytuacji powracasz do tego momentu od kiedy twoj kciuk stal sie czym co "ukaja wyjscie z owej sytuacji" aby temu sprostac musisz znalezc inne zainteresowanie jakie bedzie wyjscie z sytuacji stresowej, jedno z najlepszych wyjsc jak napisal wczesniej przedmowca to gleboki wdech w sytuacjach napietych i sklaniajacych cie do czynnosci bezwarunkowej jakim w tym przypadku byc moze Ci pomoze.
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”

Sortuj wg