dziwna sprawa

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

dziwna sprawa

przez jetodik 09 sie 2014, 21:01
chciałbym zasięgnąć opinii obeznanych w temacie uzależnień w związku z pewną sytuacją.
mianowicie od czasu do czasu lubiłem sobie wypić, raz na ruski rok coś innego typu dxm czy benzo.
tylko, że jak piłem to na kacu dopadały mnie lęki więc na drugi dzień też piłem, tylko, że mniej niż w pierwszy dzień i w taki sposób stopniowo schodziłem z trybu imprezowego na tryb normalny, tym samym zdarzały się ciągi 2dniowe, rzadziej 3 dniowe, powiedzmy raz na 2tygodnie.
uznałem, ze jest to już objaw uzależnienia, więc odstawiłem całkowicie, nie pije od ponad miesiąca, nawet jak są ku temu okazje w których większość ludzi pije.
i zaskoczyło mnie, że odstawiając nie czułem się ani odrobine źle, i przez cały okres abstynencji żadne substancje nie zaprzątają moich myśli, ostatnio naszła mnie taka refleksja, że może wmówiłem sobie to całe uzależnienie? kiedy rzucałem papierosy to czułem autentycznie, że mi ich brakuje, czułem się po prostu inaczej, odstawienie wywołało jakąś reakcję organizmu, oraz psychiki, nawet bardzo dużą, a tutaj NIC, kompletnie nic.
co o tym myślicie?

-- 10 sie 2014, 17:13 --

hmm, nikt nie odpisuje :bezradny:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

dziwna sprawa

przez barsinister 10 sie 2014, 19:09
odpowiedź jest prosta - nie byłeś uzależniony (alkoholizm rozwija się latami)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

dziwna sprawa

przez Kontrast 10 sie 2014, 19:53
Alkoholizm,, zaoczny'' podobnież bardziej szkodliwy dla mózgów (picie paro dobowe) niż codzienne wieczorne popijanie paru piwek, gdzie jednak istnieje przez pół dnia ten proces trzeźwienia. Też tak pije, 2,3,4 dni potem nawet parę miesięcy przerwy. Ogólnie żaden zdrowy człowiek nie jest w stanie pić parę dni, bo się porzyga, tu już organizm się nie broni, a na kacu się wręcz domaga, leki kołatanie serca itp
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

dziwna sprawa

przez jetodik 10 sie 2014, 22:18
alkoholizm zaoczny, to by pasowało, nawet nie wiedziałem, że jest taka forma uzależnienia...
czy to należy leczyć tak samo jak zwykły alkoholizm czy po prostu należy się trzymać tego, że 1dzień i nie więcej? jednodniowe picie też mi się oczywiście zdarzało, wtedy na drugi dzień dobierałem warunki tak aby unikać sytuacji streso i lękotwórczych.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

dziwna sprawa

przez Kontrast 10 sie 2014, 22:30
Nie mam pojęcia to ukuty prze zemnie na prędze termin;p
Będę to przerabiał na terapii, bo ja to mam coś takiego, że jeden nałóg zastępuje drugim i nie mam takiej typowej genezy żeby się napić, mi to służy do redukcji stresu, wyluzowania się, a po paru dniach do łagodnego zejścia, oczywiste te zejścia bywają różne;d
Ja to ogarniam, wiem ze mi to nie służy, eliminuje, ale ja eliminuje każdy mój nałóg po paru latach.
A ty masz lęki już po jednym dniu picia?

dziwna sprawa

przez jetodik 10 sie 2014, 22:36
Kontrast, jesli mocne picie to już po jednym dniu są lęki.
z tym zamienianiem jednego nałogu na drugi to ja podobnie robie :)
a na jakiej terapii będziesz to leczył, na terapii uzależnień?

dziwna sprawa

przez Kontrast 10 sie 2014, 22:40
To chyba będzie podpięte pod wszystko, bo ja to nie mam z tym jakiegoś ostrego problemu, nie łamie mi to życia, bo ja go praktycznie nie mam.
Miałem spory ze wszystkim i trzeba będzie to przerobić wiadome, ja tego nie neguje, tym bardziej że został jeszcze seksoholizm i hazard;d

dziwna sprawa

przez jetodik 10 sie 2014, 22:44
właściwie to mnie też to życia nie łamało, jednak odstawałem od reszty ludzi, bywało to widoczne na imprezach kilkudniowych, jak pewnie wiesz, prawdziwie czeski film, zaczyna się dopiero po pierwszym dniu ;)

dziwna sprawa

przez Kontrast 10 sie 2014, 22:55
Wiem wiem, jestem wybitnym reżyserem, a moje scenariusze do dziś są owiane legendą;p Ja to działam 2, 3 dni z ludźmi potem kręcę sam, nie lubię się wychylać na fazy taki.

Sortuj wg