Uzależnienie od miłości?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od miłości?

przez Gods Top 10 16 cze 2014, 11:07
meczymnieto, myślę, że to coś więcej, niż tylko brak przykładu rodziców. Myślę, że ból spowodowany odejściem ojca był i jest dla Ciebie tak duży, że odtwarzasz tę relację z mężczyznami: Ty z potrzebą bycia kochaną, a oni emocjonalnie odlegli, nieobecni przy Tobie, nieumiejący odpowiedzieć na Twoją potrzebę. :-|
Uwolnienie się od takiego ciężaru, wymaga pomocy terapeutycznej.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Uzależnienie od miłości?

przez meczymnieto 16 cze 2014, 19:04
Dziękuję.

Uzależnienie od miłości?

przez izaa 16 cze 2014, 19:19
Terapia może pozwolić ci na podjęcie radykalnych decyzji, nie tylko w tej płaszczyźnie-związek. Może masz zaniżoną samoocenę i uważasz że ktoś "lepszy" cie zostawi? Terapeuta na terapi poznawczo behawioralnej zada dużo pytań, może ci sie rozjaśni jaki jest problem. Czy to uzależnienie od miłości, seksu, niestabilności, a może strach przed samotnością.
Sama widzisz że ten związek nie ma sensu ale nie umiesz tego zakończyć. Może boisz sie czegoś, pamiętaj że pociąg seksualny to nie jest powód by być z daną osobą. Powodów powinno być więcej.
Dobrych parę lat temu też byłam z facetem, który do świętych nie należał, łudziłam sie ze go zmienię. Tacy ludzie rzadko sie zmieniają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od miłości?

przez Maggda92 17 cze 2014, 10:25
meczymnieto, Można być uzależnionym od miłości.
Ale Ty raczej jesteś uzależniona od facetów, którzy Cię krzywdzą i tym powinnaś się zająć.
Szukasz sobie kogoś, świadomie czy też nie, kto sprawi Ci ból.
Ten facet też nie jest odpowiedni i rozsądny, nogi za pas i uciekaj!
Zrób ze sobą porządek i szukaj normalnego mężczyzny a nie kogoś kto albo szuka worka treningowego albo jest babiarzem albo Bóg wie co jeszcze.
Powodzenia !!!
Maggda92

Uzależnienie od miłości?

przez jansed 17 cze 2014, 21:27
Miłość jest dobra, a to nie jest uzależnienie. Jeżeli spotyka się z byłą to nie jest prawdomówny. Zacząłbym się rozglądać za normalnym facetem. Wszystkiego dobrego życzę!
Niektóre prezentacje tv są banalne.

Uzależnienie od miłości?

przez refren 17 cze 2014, 21:58
Anel92 napisał(a):meczymnieto, Można być uzależnionym od miłości.
Ale Ty raczej jesteś uzależniona od facetów, którzy Cię krzywdzą i tym powinnaś się zająć.

Na tym między innymi polega uzależnienie od miłości, że się tkwi w toksycznych związkach.
Tu jest test na "uzależnienie od miłości", to oczywiście nie jest żadna wyrocznia, ale można zerknąć, jeśli ktoś ma wątpliwości.
http://www.kobieceserca.pl/psychotesty- ... .html.html

Uzależnienie od miłości?

przez meczymnieto 18 cze 2014, 09:14
Dziękuje wam bardzo. Zrobiłam test i wyszło mi że jestem uzależniona. Wiem że muszę z tym skończyć. Umówiłam się już na wizytę do psychologa jestem dobrej myśli :)

Uzależnienie od miłości?

przez rikardinhos 18 cze 2014, 11:43
Od Miłości nie można się uzależnić to jest nie realne

Sortuj wg