Uzależnienie od miłości?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od miłości?

przez meczymnieto 14 cze 2014, 19:35
Cześć :smile:

muszę komuś opowiedzieć moja sytuacje. Sama nie wiem co mam robić albo ciężko mi zdecydować.
dwa lata temu byłam w toksycznym związku (znęcał się psychicznie i fizycznie nade mną 3lata) i wtedy poznałam jego nazwijmy go K. Taki wspaniały czuły troskliwy przystojny itp no ideał (też był w związku). przez rok czasu spotykaliśmy się jak ja ustaliłam na seks. po roku ja się rozstałam z moim partnerem. po moim rozstaniu on również zostawił swoja dziewczynę. Dalej się spotykaliśmy. od wspólnego przyjaciela dowiedziałam się ze on by chciał związku ze mną. Ja przez strach po byłym związku twierdziłam ze mi jest dobrze jak jest i nie chce się wiązać. On po paru miesiącach stwierdził ze nie chce tylko seksu bez uczuć (twierdził ze nie okazuje uczuć a ja porostu boje się zranienia). Postanowiłam ze zostaniemy przyjaciółmi bez seksu tym razem. nie udało się jak tylko się spotykaliśmy i tak był seks. Tak jest do teraz. Problem w tym ze ja chyba go kocham albo to jest uzależnienie. Cały czas myślę o nim patrze na telefon i czekam aż napisze albo zadzwoni. mój humor jest uzależniony od niego. jak napisze zadzwoni i jest miła rozmowa ja się ciesze jak napisze bez żadnych czułości ja się smucę. Wiem ze nie odpowiada mi charakterem (babiarz bierze czasem narkotyki nie jest szczera osoba nie umie podejmować decyzji) ale nie potrafię o nim zapomnieć. Z jednej strony chciałabym go mieć a z drugiej wiem ze to jest nierozsądne.Wiem ze od jakiegoś czasu spotyka się z była nie wiem jak te spotkania wyglądają ale strasznie mnie to denerwuje. Pisze mi SMS-y dające do zrozumienia ze coś do mnie czuje. Nie wiem co mam z tym zrobić. Nie chce z nim żyć ale coś mnie bardzo mocno ciągnie do niego. :(

Uzależnienie od miłości?

przez khaleesi 14 cze 2014, 19:45
meczymnieto, dziewczyno znajdz kogoś sobie normalnego.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Uzależnienie od miłości?

przez Davin 14 cze 2014, 19:49
Co ci ludzie wyrabiają. :hide:

meczymnieto, ty chcesz być w związku czy się pieprzyć?

-- 14 cze 2014, 19:52 --

Jeszcze ciekawi mnie czy tylko ciebie bzyka bo pewnie są jeszcze inne. :mrgreen:
Davin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od miłości?

przez nieboszczyk 14 cze 2014, 20:59
kolejny debilny wątek.każdy potrzebuje miłości do rozwoju.następnym razem wklejcie wątek pt."uzależnienie od pieniędzy"
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Uzależnienie od miłości?

przez Bukowski 14 cze 2014, 21:08
meczymnieto, oj głupiutka i naiwna jesteś...
Bukowski

Uzależnienie od miłości?

przez meczymnieto 14 cze 2014, 22:12
ale ja nie chce go wiem ze jest nie wart mnie ale nie potrafie przestac o nim myslec czy to jest uzaleznienie od miłosci czy co? ja mam z tym problem a wy mnie wysmiweacie ... :( myslałam ze ktos zrozumie

Uzależnienie od miłości?

przez Aranjani 14 cze 2014, 22:18
meczymnieto, ze kurfa bzykasz sie z zajetym facetem sama będąc w związku... wybacz ale mało kto to potrafi zrozumiec
Aranjani

Uzależnienie od miłości?

przez meczymnieto 14 cze 2014, 22:24
Przepraszam. Widzę ze nie rozumiecie. Jak można to proszę o skasowanie wątku ponieważ nic nie wnosi do forum. Pozdrawiam.

Uzależnienie od miłości?

przez refren 15 cze 2014, 09:41
Miłość kojarzy Ci się z uzależnieniem po poprzednim toksycznym związku, być może jeszcze nie wykształciłaś w sobie sposobu kochania tak, żeby to nie było w jakimś stopniu uzależnieniem, ale to moim zdaniem nie jest powód, żeby nie kochać, myślę, że teraz każde uczucie do kogokolwiek będzie budzić Twój lęk i rezygnacja ze wszystkich, jak leci, nie jest rozwiązaniem.

wiem ze jest nie wart mnie

Czemu?

-- 15 cze 2014, 09:49 --

Wiem ze nie odpowiada mi charakterem (babiarz bierze czasem narkotyki nie jest szczera osoba nie umie podejmować decyzji

Aha, jakoś mi to umknęło, rzeczywiście nie za dobrze.

-- 15 cze 2014, 10:03 --

Moim zdaniem są dwa rozwiązania, albo zrywasz zupełnie, odcinasz się albo wchodzisz w związek z całym dobrodziejstwem inwentarza, licząc się z tym, że jeśli znów będzie toksyczny, to odczujesz to na własnej skórze i znów trzeba będzie zaczynać od nowa. Przyjaźń czy umawianie się na sam seks nie mają według mnie sensu.

Uzależnienie od miłości?

przez khaleesi 15 cze 2014, 15:55
Spaidermessiah, Davin, :brawo:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Uzależnienie od miłości?

przez meczymnieto 15 cze 2014, 20:23
refren , dziękuje o taka odpowiedz mi chodziło.

Uzależnienie od miłości?

przez Gods Top 10 15 cze 2014, 21:55
meczymnieto, napisałaś, że wcześniej byłaś w toksycznym związku. Dalej napisałaś, ze facet z którym się obecnie spotykasz jest czuły i troskliwy, a jednocześnie babiarz, nieszczery nieumiejący podejmować decyzji...
meczymnieto napisał(a):Nie chce z nim żyć ale coś mnie bardzo mocno ciągnie do niego. :(
Może nie tyle on Cię pociąga, co ta huśtawka emocjonalna, która tej relacji towarzyszy? :roll:
Wg mnie dobrze by było, gdybyś zadbała o terapię dla siebie, bo najprawdopodobniej poszukujesz mężczyzn, który będą Cię ranili. :roll:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Uzależnienie od miłości?

przez bittersweet 15 cze 2014, 22:04
Wg mnie dobrze by było, gdybyś zadbała o terapię dla siebie, bo najprawdopodobniej poszukujesz mężczyzn, który będą Cię ranili. :roll:
+1
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Uzależnienie od miłości?

przez meczymnieto 16 cze 2014, 10:01
Macie racje muszę się zwrócić do specjalisty. Myślicie że to też może wynikać z tego że moi rodzice nigdy nie dali mi przykładu poprawnego związku ( nigdy nie widziałam żeby się przytulali, spali w osobnych pokojach itp) jak miałam 13 lat rozwiedli się tata się wyprowadził i nie utrzymuje kontaktu ze mną od ich rozwodu.

Sortuj wg