Metoda SMART RECOVERY / alkoholizm - ktoś zna?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez czarnydiabeł 02 sty 2014, 13:00
Znalazłem coś takiego:

http://odkrywcy.pl/kat,111394,title,Pla ... omosc.html

czy ktoś z Was miał z tym styczność, jakieś opinie?
czarnydiabeł

przez marwil 02 sty 2014, 13:38
Opis metody brzmi ciekawie.
Znalazłem taki poradnik:

http://smartne.org/Worksheets/SMART.pdf
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
baclofen ok. 25mg/24h
Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez czarnydiabeł 02 sty 2014, 13:48
marwil, no właśnie też mnie zaciekawiło jako alternatywa dla AA które jak dla mnie (jestem niewierzący) zbyt mocno jest powiązane z religią.
czarnydiabeł

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 02 sty 2014, 14:06
marwil, no właśnie też mnie zaciekawiło jako alternatywa dla AA które jak dla mnie (jestem niewierzący) zbyt mocno jest powiązane z religią.

nie sądzę by AA było aż tak mocno związane z religią . Bardziej z duchowością , bez względu w co sie wierzy w życiu osobistym . Jest wielu ateistów w AA i jakoś udaje im sie trzeżwieć.
O tej nowej metodzie nie słyszałem ,,, ale jeśli w ogóle do nas dotrze to minie wiele lat , a i kto sie znajdzie finansować nową metodę walki z alkoholizmem . Pewnie Państwo jak zwykle umyje rączki .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez czarnydiabeł 02 sty 2014, 14:17
Kalebx3 napisał(a): nie sądzę by AA było aż tak mocno związane z religią . Bardziej z duchowością

W teorii tak powinno być, ale w praktyce... ja na razie szukam takiej grupy AA gdzie duchowość / religia nie będzie tak mocno eksponowana. Byłem na trzech spotkaniach AA (rożne grupy) i na razie nie znalazłem tego czego szukam...próbuję dalej.

Kalebx3 napisał(a):ale bez względu w co sie wierzy w życiu osobistym . Jest wielu ateistów w AA i jakoś udaje im sie trzeżwieć.

Nie traktuj mojego pytania jako atak, pytam po prostu z ciekawości - znasz takiego kogoś osobiście?

ps. jutro idę na spotkanie z terapeutą i zapytam go o te środki o których mi pisałeś wczoraj (terapeuta chyba nie przepisze mi tego ale może da "coś" do lekarza żeby mi zapisał?)
czarnydiabeł

przez marwil 02 sty 2014, 14:22
Nie ma co nawet porównywać siły uzależnienia od alkoholu a marihuany.
Paliłem marihuanę z nielicznymi przerwami od prawie 20 lat. Niby fizycznie słabo uzależnia ale psychicznie bardzo.
Widząc nawet konsekwencje tego nałogu kopciłem nadal i gdyby nie ostra psychoza schizofrenopodobna dalej bym to ciągnął.
Teraz nawet mimo silnej depresji nie sięgnąłbym i nie sięgnę po jointa zwyczajnie ze strachu.
Minął rok od ostatniego dymka (konkretnie ciastka z THC). Ustąpiło już myślenie o paleniu, żal i tęsknota za tym stanem.
Zdarza mi się często zapalić ale całe szczęście tylko we śnie.
Także w moim przypadku doskonałą metodą zerwania z nałogiem okazał się strach przed zwariowaniem na stałe.
Z tego co zaobserwowałem alkoholicy często nie przejmują się nawet perspektywą szybkiej śmierci w ciągu najbliższych miesięcy.
(chłopak 36 lat. Częte przyjazdy pogotowia do ataków padaczki alk. Ostrzeżenia lekarza "jeszcze rok, dwa i śmierć" - niestety się potwierdziły po roku.)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
baclofen ok. 25mg/24h
Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez czarnydiabeł 02 sty 2014, 14:25
marwil napisał(a):Nie ma co nawet porównywać siły uzależnienia od alkoholu a marihuany.
:?: Generalnie nic o paleniu nie mówiłem :D
czarnydiabeł

przez Kalebx3 02 sty 2014, 14:45

Nie traktuj mojego pytania jako atak, pytam po prostu z ciekawości - znasz takiego kogoś osobiście?

nie traktuję .
Znam jednego wieloletniego AA -owca , który jest ateistą , a dla którego Siłą Wyższą w pomocy w Trzeżwieniu jest Grupa AA. Bardzo się angażuje w Grupę, często uczęszcza na spotkania, i tego typu . Podejrzewam ,że takich ludzi jest więcej , ale wielu z nich jest zamkniętych i woli nie rozmawiać o swoim światopoglądzie.

może da "coś" do lekarza żeby mi zapisał?)

daj znać co dostałes i czy w ogóle dostałeś,,,czasami to stanowi problem.
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez czarnydiabeł 03 sty 2014, 14:59
Kalebx3 napisał(a):daj znać co dostałes i czy w ogóle dostałeś,,,czasami to stanowi problem.

Byłem dzisiaj u psychoterapeuty, ogólnie bardzo jestem zadowolony z tych rozmów. Co do "preparatów" to stwierdził, że on nie widzi przeciwwskazań ale generalnie o ewentualnym przepisaniu czegoś mam rozmawiać z lekarzem (wizyta dopiero 17. 01.2014).

Dodatkowo rozwiązał się problem mojego chodzenia na grupy terapeutyczne, doszliśmy do porozumienia i na razie zamiast na trzy mam chodzić na jedną (informacyjna) a potem zobaczymy co dalej. Bardzo się cieszę, że tak się udało bo mi strasznie zależy na podjęciu terapii. Bałem się, że mi powie won. A tak we wtorek ZACZYNAM TERAPIĘ !!!
czarnydiabeł

Sortuj wg