Czy pracoholizm nprawdę istnieje?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Milenna 02 gru 2013, 12:19
Czy wiecie coś o pracoholizmie? Nikt z lekarzy nie bierze tego na poważnie, a ja czuję niekiedy, że już nie mogę. Mam niekończące się wyrzuty sumienia kiedy odpoczywam. Nie da się tego wytrzymać już.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia!

przez Atalanta 02 gru 2013, 17:02
Przyczyną moich problemów, można po części uznać pracoholizm. Miałam kiedyś pracę bardzo nieprzewidywalną- nigdy ie wiedziałam kiedy skończę - czasami siedziałam w pracy po 12 godzin, nigdy też nie wiedziałam kiedy będę miała wolne - zazwyczaj dowiadywałam się dzień naprzód. No i stres. Zycia prywatnego nie miałam. Pracowałam w tej firmie prawie trzy lata. W pewnym momencie organizm zaczął się buntować -zaczęłam odczuwać różne czasem dziwne objawy a lekarze bezradnie rozkładali ręce. W końcu postanowiłam odejść i znalazłam sobie coś "normalnego" - w sensie 8h godzin i do domu, regularne wolne itp. I wtedy się zaczęło - zaczęły wyłazić skutki wcześniejszego pracoholizmu- w czasie wolnym nie miałam siły na nic, miałam wrażenie, że zaraz zdechnę, tak byłam zmęczona. Póki pracowałam było dobrze. Pojawiły się problemy ze snem i wiele innych. Póżniej było już tylko gorzej.

A próbowałaś pójść do psychoterapeuty? Zastanawiałaś się skąd się to w Tobie bierze? Np. matka pedantyczka zawsze od Ciebie wymagała by było perfekcyjnie?

Moja siostra ma coś podobnego - ciągle musi sprzątać a jak mnie widzi, że od tak po prostu siedzę ciągle ma do mnie pretensje. Budziła w tym we mnie poczucie winy. Ale już nauczyłam sobie z tym radzić :D Po prostu ją lekceważę tłumaczę sobie, że ile można sprzątać, że tylko nudna kobieta ma prządek w domu, że trzeba też mieć coś z życia itp.

przez Pieprz 02 gru 2013, 17:03
Nikt z lekarzy nie bierze tego na poważnie

jakich lekarzy? bo ci od ciała czasem nie biorą na poważnie żadnych zaburzeń umysłowych
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 02 gru 2013, 17:15
"Pracoholizm" nie istnieje, ponieważ nie istnieje substancja pracohol; jak już to prędzej istnieje pracomania.
Najbardziej nielubiane przez społeczeństwo są osoby, u których prawie wszystkie cechy psychiki, to cechy będące poza "normami społecznymi"

Zjawiska nadprzyrodzone istnieją, gdy doświadczysz, uwierzysz.

przez Po prostu maciek 02 gru 2013, 17:37
Dzisiaj nie ma pracocholizmu bo nikt go nie potrzebuje. Nie trzeba byc sameu pracocholikiem bo do bycia nim zmusza cie pracodawca, życie i elastyczny czas pracy. Dzisiaj pracodawca uwaza ze za twoja wypłate wykupił sobie człowieka na własnosc i ze moze pracownika wykorzystywac kiedy chce jak chce i po co chce. A jak nie pasuje to moze se wymienic na innego bialego murzyna. Pózniej zapłaci ci wypłate której i tak ci dac załuje bo wg pracodawcy to pracownik powinien mu doplacic za to ze w ogóle pozwala mu przyjsc do pracy i dac sie wykorzystywac. Chory system w chorym kraju.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez Pieprz 02 gru 2013, 17:42
Po prostu maciek, coś w tym jest, na szczęście nie wszyscy pracodawcy tacy są.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today.
Król Balu

Sortuj wg