Zespół uzależnienia

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 10 lis 2013, 22:03
PJT, :lol:

Zapisałam numer do poradni. We wtorek będę dzwonić i umówię się na wizytę

-- 10 lis 2013, 21:04 --

Poza tym jestem współuzależniona więc konsultacja mi się przyda
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez Adela 10 lis 2013, 23:17
No i super, odpowiedzi masz wyczerpujące, ważne że już robisz krok do przodu :smile: . Trzymam kciuki, pzdr

Zespół uzależnienia

przez vifi 11 lis 2013, 00:56
kasiątko, super :great:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 11 lis 2013, 23:27
Jaram bo czegoś mi brakowało.
Dno :why: To wszystko przez stres z pracą i Ahmą
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez ekspert_abcZdrowie 12 lis 2013, 14:35
kasiątko, odpisuję na Twoją wiadomość PW, jak prosiłaś, chociaż widzę, że już dostałaś rozsądne sugestie od innych forumowiczów. Cieszę się, że poczyniłaś już kroki i wybierasz się do poradni. Alkohol, pseudoefka, zioło, łykanie tabletek to niezły miks, którym zrobisz sobie poważny bajzel w organizmie, jeśli nie przestaniesz. Słusznie ktoś napisał, że wizyta w poradni może być niewystarczająca. Trochę orientuje się w Twojej historii i wiem, że duży wpływ na Twoje samopoczucie/zachowanie ma sytuacja w domu, relacje z mamą, która też jest uzależniona, stres wynikający z choroby brata, wcześniejsze Twoje tendencje w kierunku autoagresji, nałogów. Teraz doszedł jeszcze stres związany z pracą. Tyle tylko, że substancje psychoaktywne to naprawdę słaby sposób, by radzić sobie ze stresem. W każdym razie życzę udanej wizyty w poradni. Najważniejsze, że masz świadomość, że coś się z Tobą dzieje niedobrego i że szukasz pomocy.

PS. Więcej dystansu do prób pomocy ludziom na forum (m.in. Ahmie). Kasiu, pamiętaj, że nie uzdrowisz wszystkich i nie zbawisz świata. Pomyśl o sobie!

Pozdrawiam!
Psycholog

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 12 lis 2013, 14:43
ekspert_abcZdrowie, dziękuję za odpowiedź. W piątek mam wizytę u psychologa w poradni więc niedługo.

Ahmę bardzo lubię i jest mi bliska, więc naturalne mi się wydaje, że się o Nią martwię.

-- 13 lis 2013, 20:12 --

Ma Pani racje. To wszystko przez forum. Poprzednim razem gdy się mocno zaangażowałam też tak było po czym paliłam zioło i się upiłam. Na następny dzień zgłosiłam się na oddział będzie bo mi już nie źle odbijało. Takie sytuacje były ze 4 razy. Moim głównym problemem jest uzależnienie od forum. Odcięta nie mogę sobie miejsca znaleźć,jestem drażliwa,wybuchowa,popadam w przygnębienie i wiszę na telefonie.
Jest mi dziś potwornie źle. Nie radzę sobie kompletnie. Wczorajszego dnia się mocno zjarałam i dziś mi kompletnie odbija.
Praca dziennikarki tylko mi pomaga w uzależnieniach bo pisarz musi palić,pić i łykać prochy,taki mam obraz dobrego pisarza.
Może to ktoś przeczyta i skrobnie. Byłam bym wdzięczna chociaż za jakiś ślad w postaci emotikony.
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez PJT 13 lis 2013, 23:03
Kasiątko, ja mialem 3 tygodnie wolnego od szkoły, w piatek mam zjazd i nic nie umiem.
Zaraz poleci efedryna, afobam, stilnox doslownie cały arsenał.
3 tygodnie spedziłem w wirtualnym świecie bądź na telefonie. Telefon uzależnia jeszcze bardziej.

aha przesyłam :*
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 13 lis 2013, 23:07
Ja robię odpoczynek :( Wyłączyłam czat na fejsie i zablokowałam prywatne wiadomości na forum. Tylko na jakiś czas. Po prostu muszę odpocząć. Grzecznie dziś idę spać bez niczego tylko zalecane lekarstwa.
Odbija mi. Mam jakieś schizy. Terapii odwykowej potrzebuję jak wody.
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez rafzap 13 lis 2013, 23:23
Skłonności do uzależnień masz niewątpliwie i wizyta w poradni uzależnień to najlepsze co może zrobić.
Przerabiałem to, chlałem do upadłego przez dłuższy czas swojego życia, ćpałem fetę, łykałem benzosy garściami.
Chwilowa ulga i znieczulenie, a problemy przecież nie znikają, często się nawarstwiając. Nie wspominając o spustoszeniu w organizmie, co tyczy się też głowy. Ja jak miałem kaca po ciągu picia, zejście po maratonie amfetaminowym czy odstawiałem benzo to miałem takie jazdy i lęki, że nie pytaj. Droga donikąd. Ze względu na swoje praktyczne doświadczenia mam zamiar zostać terapeutą uzależnień. Pozdrawiam :)
evil boy 4 life

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 15 lis 2013, 09:00
Nie jadę na konsultacje. Nie będę się ośmieszać. Nie jestem uzależniona,a komputer sama zaczne ograniczać bo potrafie to zrobić.Siedzę przy kompie bo lubię a nie że muszę. Moja poprzednia terapeutka nie uważała bym miała problem z uzależnieniem od Internetu.
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez kokos7 15 lis 2013, 09:15
kasiątko, przeciez bylas umowiona na dzisiaj?

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 15 lis 2013, 09:26
kokos84, no i co z tego :P Pogadam sobie z lekarką na wizycie 5.12. i zobaczę co powie. Przecież mi chodziło bardziej o konsultacje.
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez MalaMi1001 15 lis 2013, 10:10
kasiątko a byłam przekonana, że Ty jesteś taką odpowiedzialną osóbką :105: , a tu proszę zioło, pseudoefka, alkohol z neuroleptykami? Ja bym się bała, że zejdę przez taki mix :roll: Od czasu kiedy się leczę moim najbardziej ryzykownym wyskokiem było zażycie xanaxu po 2 piwach :roll:

Zespół uzależnienia

przez halenore 16 lis 2013, 12:13
PJT napisał(a):w piatek mam zjazd i nic nie umiem.
Zaraz poleci efedryna, afobam, stilnox doslownie cały arsenał.

W takim razie mój arsenał jest słaby lub inaczej: nie mam arsenału ;)
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Sortuj wg