Zespół uzależnienia

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 10 lis 2013, 14:05
Od tygodnia lub dwóch, piję alkohol w niewielkich ilościach, pseudoefkę łykam, palę zioło, łykam cloranxen po 2 tabsy. Cały czas muszę być pod wpływem czegoś. Do tego internet wręcz chorobliwie. :-|

-- 10 lis 2013, 13:06 --

Przeżywam ogrąmny stres związany z pracą jako dziennikarka bo co napiszę to szefowi coś nie pasuję.
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez Adela 10 lis 2013, 14:24
Oj leki i alkohol to niefajnie. Mogą potęgować stres i złe samopoczucie. Super że masz taką pracę! A pamiętaj szefowie tacy są, zawsze coś znajdą bo to szef. Apropo stresów to moze idz do lekarza o zmianę leków abyś nabrała dystansu. pozdrawiam,
PS: ja szukam pracy od 2 lat.

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 10 lis 2013, 14:30
Adela, głównie szefowi format nie pasuje a ja nie mam worda tzn. mam obecnie ale ten stary a nie 2007 który wcześniej obsługiwałam.
No nie fajnie
Kiedyś bardzo dużo alkoholu piłam i do tego amfetamina. Podejrzewam, że uzależniłam się w pewnym stopniu od fety i teraz szukam namiastki tego.
Chwilach stresowych często sięgam po alkohol i inne odurzacze.
Nie wiem czy nie iść do poradni uzależnień chociaż by to osądzili na trzeźwo. Jestem jakaś dziwna.
Psycholog do której chodziłam podejrzewała u mnie zespół uzależnienia od środków psychoaktywnych.
Może Pani expert_AbcZdrowie by się wypowiedziała. Byłabym wdzięczna.
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zespół uzależnienia

przez Adela 10 lis 2013, 14:41
Chyba ale nie jestem pewna wellbutrin jest pochodną amfetaminy..ale chyba musiałabyś poczytać.
Byłaś z tym u lekarza albo miałaś terapię? To bardzo ważne. Do lekarza idz ale tak face to face bo abclekarze to...tam jest zawsze 1 odp.idz do lekarza. Takie dają rady, tak jak tu.

Co do worda: ściągnij sobie openoffice i jak piszesz to chyba tam możesz zapisać już w tym nowym wordzie. To darmowy program ten open office.

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 10 lis 2013, 15:05
Adela, mam ten program,a co do psychologa uzależnień to chyba się wybiorę.
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez PJT 10 lis 2013, 15:08
oj Kasia Kasia
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Zespół uzależnienia

przez Arhol 10 lis 2013, 15:13
Masz chyba samoświadomość że w ten sposób przepalasz sobie flaki co może się skończyć za parę lat mało przyjemnymi konsekwencjami?
Chyba warto próbować każdej rzeczy,byle to zmienić...
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Zespół uzależnienia

przez NieznanySprawca 10 lis 2013, 15:14
Chyba ale nie jestem pewna wellbutrin jest pochodną amfetaminy

Nie jest spokrewniony z amfą, ale ma jeden podobny punkt działania: podobija dopaminę (chociaż w żałośnie słaby w porównaniu do A. poziom). Tylko, że Kasiątko bierze pewnie leki hamujące dopaminę, także jedno z drugim się zupełnie nie klei.
pseudoefkę łykam, palę zioło

Nie chcę Cie straszyć, ale częste łykanie pseudoefki może prowadzić do wzmocnienia objawów np. psychotycznych/paranoicznych (co ciekawe, mocniejsza od niej efedryna takiego działania raczej nie wywołuje), ale u fanów stymulantów to właśnie pseudoefka uchodzi za bardziej "schizogenny" środek. Do tego jeszcze piękny miks z lubiącą indukować lęki i różne odchyły maryśką, na długą metę to może Ci strasznie zaszkodzić. Rozumiem, że jakiś neuroleptyk/alko/benzo póki co tłumią te negatywne skutki uboczne, ale po jakimś czasie może zrobić się cholernie nieprzyjemnie.

Twój psychiatra zapewne nie wie o tych wyskokach, nie? Jakie leki bierzesz? Jeśli potrzebujesz speeda, to poczytaj o reboksetynie, ona działa na noradrenalinę, tak, jak pseudoefka, ale bez podbicia dopaminy. To jedyne, co teraz przychodzi mi do głowy.

Taa, psycholog uzależnień jak najbardziej by się przydał.
Ostatnio edytowano 10 lis 2013, 15:25 przez NieznanySprawca, łącznie edytowano 1 raz
NieznanySprawca

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 10 lis 2013, 15:19
NieznanySprawca, :-|

-- 10 lis 2013, 14:20 --

Kestrel, :-|
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez vifi 10 lis 2013, 17:51
Może poradnia uzależnień to dobry pomysł. W każdym razie ktoś kto nauczy Cię lepiej radzić sobie ze stresem. Zwłaszcza że oprócz pracy masz go dużo w domu.

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 10 lis 2013, 19:24
vifi, przejdę się do poradni. Czy ktoś wie czy jest potrzebne skierowanie?
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez halenore 10 lis 2013, 21:31
Za duży stresor w postaci rodziny. Kasia musiałaby wyprowadzić się z domu.
Poza tym Kasiu masz uzależnionych w najbliższej rodzine, więc jesteś na uzależnienia podatna i narażona. 2 w 1. Sama poradnia może nie wystarczyć. Powinnaś rozważyć leczenie w OTU. :bezradny:
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Zespół uzależnienia

przez Anna Maria 10 lis 2013, 21:48
halenore, dzięki za odpowiedź. Przejdę się do poradni póki co
Anna Maria

Zespół uzależnienia

przez PJT 10 lis 2013, 22:02
jja bym powiedzial bardziej ze jestes multitoksykomanem niz osoba uzalezniona
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.