dlugie przebywanie na nerwica.com

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez jolantka 04 cze 2014, 03:23
Ja chyba usuwam konto, bo to przybrało już jakąś formę, eee, uzależnienia. Trzeba się wyałtować z interesu, zanim sobie ściągnę aplikację na telefon.
jolantka

przez lucy1979 04 cze 2014, 05:19
Aplikacja na telefon...hm, kusząca wizja.. :mrgreen:
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez woowoo 06 cze 2014, 17:09
Byłam już tutaj i zniknęłam jak się polepszyło.

Może nie uzależnienie, a bardziej zagrożenie. Na forum są różne przypadki i niekiedy informację są błędne i wprowadzają ludzi w niepotrzebną panikę. Poza tym z choroby trzeba wyjść a nie ją przeżywać, wsłuchiwać się w organizm, skakać po lekach i dawkach. W końcu odchodzi do tego że depresja i nerwica staje się naszym stylem życia, metodą na przyjaciół (bo wielu tu wspaniałych ludzi), metodą by w niej pozostać.

Więc co tutaj robię? Jak mam pogorszenie. Tak jak teraz, potrzebuję świadomości, że nie tylko ja jestem naznaczona przez to cywilizacyjne piekło. No i jak już ustabilizuję swój stan, zniknę. Chciałabym tu zostać, jeżeli wiedzialabym, że to mi pomoże. Jednak jeśli każdego dnia wstajesz i wpisujesz w google nerwica, później czytasz o tym jak działa dany lek na innych, dzielisz się dniem lepszym i gorszym, zaczynasz żyć już życiem JA=choroba. Nie pozwalasz jej odejść, bo jest Twoim sposobem na życie.

Życzę wszystkim zdrowia, efektywnych psychoterapii i działających leków

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez KalekaŻyciowa 06 cze 2014, 18:48
Jednak jeśli każdego dnia wstajesz i wpisujesz w google nerwica, później czytasz o tym jak działa dany lek na innych, dzielisz się dniem lepszym i gorszym, zaczynasz żyć już życiem JA=choroba. Nie pozwalasz jej odejść, bo jest Twoim sposobem na życie.

U mnie stan psychiczny znacznie się polepszył, kiedy właśnie przestałem czytać o tych wszystkich lekach, różnorakich zaburzeniach, czytać tutejsze tematy o dysfunkcjach. Czynienie takich rzeczy właśnie jeszcze bardziej nasila obecne zaburzenia, generuje nowe i sprawia, że każde "objawy" się wyolbrzymia i nadaje im się status zaburzenia.

Do mnie np. mocno pasowała osobowość schizoidalna, wręcz książkowy przypadek. Trafiłem do wspaniałego psychologa i zaczęło się okazywać, że te i inne "objawy" nagle zaczęły zanikać. Jestem odludkiem i to nie wynika z zab. osobowości, a po prostu z tego, że nie potrafię nawiązać kontaktu z moją kategorią wiekową, jestem nieśmiały i mam niską samoocenę. Ja się do stanu odludka przyzwyczaiłem, że zanikła potrzeba kontaktu z ludźmi.

Kiedy trafiłem do tego psychologa, to zaczęła się u mnie pojawiać potrzeba kontaktów z ludźmi, a nawet potrzeba posiadania bliskiej sercu osoby. Jednak nic nie robię w tym kierunku, bo... mi się nie chce.

Okazało się również, że nie jestem nudziarzem, osobą z IQ pantofelka, szkaradą, niedojdą itd. itd. Po prostu musicie trafić na odpowiednie osoby. U mnie wiele problemów rozwiązało się samo właśnie przez kontakt z psychologiem.

Jestem po prostu introwertykiem z cechami ekstrawertyka, które pojawiają gdy kogoś polubię, a nie schizoidem, schizotypem, paranoikiem, aspergerem czy osobą z rozdwojeniem jaźni.

przez wieslawpas 06 cze 2014, 22:21
KalekaŻyciowa, a ten psycholog to z Warszawy?

przez KalekaŻyciowa 06 cze 2014, 22:35
Nie.

Konkretnie wspaniałość tego psychologa polega na tym, że bardzo dobrą osobowość, która do mnie trafia. Ona jest otwartą osobą, nie drąży tematu na siłę, jest szczera, ma poczucie humoru, nie wywyższa się.

Nigdy innemu człowiekowi nie zaufałem jak jej i niezwykle szybko robię postępy, chociaż ostatnio jest zastój.

przez Arhol 04 lip 2014, 08:27
Już nawet pal licho z przebywaniem za długim tutaj,co jest oczywiste,tylko sam nie wiem po co tu siedzę w sumie (jako user,nie upjerdliwy funkcyjny),2 lata temu rejestrując się tu,idea,cel i bytność była krystalicznie czysta i oczywista - Marudzenie,weltschmerz,support innych załamańców i maruderów,tudzież szukanie info o pastylach itd.
Obecnie,odkąd mój "stan" się względnie ustabilizował,jest to miejsce na "pogaduchy" w tematach offtopowych,tudzież o zainteresowaniach.. od święta coś socjologii,psychologii i innych działach,nie wiem czy taka powinna być "idea" przebywania tu,czy powód.
Równie dobrze mógłbym ograniczyć się do sprzątania i pilnowania porządku...nie zaś pisania pierdół.
Z 2 strony,to jedyne miejsce,gdzie załapałem znajomości,i mam jakiś "sensowniejszy" kontakt z ludziami D:...
Refleksja o niczym,ale whatever.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez wiejskifilozof 04 lip 2014, 10:12
Ja lubię Forum,ale nie czuję się uzależniony.

przez jetodik 04 lip 2014, 11:26
KalekaŻyciowa, a ładna? ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez wiejskifilozof 04 lip 2014, 18:31
No właśnie ;) bo moja ekstra laska :mrgreen:

przez mark123 10 lip 2014, 00:50
Ja obecnie siedzę tu w celu spędzenia czasu oraz w celu oczekiwania, czy pojawi się ktoś podobny do mnie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Chada 10 lip 2014, 01:06
Ja tutaj siedzę bo jak mam deprechę to zamykam się na świat i nie piszę z nikim nie gadam przez fona izoluję się od wszystkiego.Wtedy mój mózg bardzo mało trybi oprócz interesowania się wtedy leczeniem,lekami,czymś co może pomóc reszta mnie mało interere.Wtedy jakby się integruję z ludźmi co mają podobne problemy do moich.Takie osoby więcej rozumują znają to po sobie i wiedzą jak jest ciężko i chyba potrzebuję po prostu zrozumienia.Zawsze jak choruję czytam o lekach ich działaniu itp. Więc tutaj jestem w odpowiednim miejscu do tego przynajmniej mogę wyrazić swoje zdanie i może nawet do czegoś przydać.Bez urazy ale mam nadzieję że jak najszybciej przestanę się tutaj udzielać i czytać bo to będzie oznaczać że jest ze mną dobrze i zdrowieje i wracam do tego prawdziwego życia.Lecz na pewno się tutaj jeszcze nie raz pojawię. :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez depresja24h 10 lip 2014, 07:57
Chada, podpisuje się pod tym w 100%.

-- 10 lip 2014, 08:00 --

plus żeruje na tych co mają wiedzę większą niż ja :smile:

przez tosia_j 10 lip 2014, 09:18
jestem na tym forum aby pogadac z ludzmi ktorzy przez ten czas stali sie znajomymi ;)
outsider

Sortuj wg