farmakologia w leczeniu uzależnienia

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez dushychka 24 cze 2013, 18:43
Od 2 lat leczę się na nerwice z przerwami, jestem DDA życie trochę dało mi w kości niby się nie skrzę i nie tłumacze. Ostatnio doszło do mnie, że muszę leczyć uzależnienie od alkoholu. Gdy znowu byłam pijana z wyrzutów sumienia chciałam się powieść.... Dostałam pomoc farmakologiczną i Tu moje pytanie czy ktoś się opierał na tym leku : ANEPTINEX ??

przez Kalebx3 24 cze 2013, 18:49
aneptinex to tianeptyna . Słabo to widzę , nie jestem zwolennikiem tego leku . Słaby i w ogóle jakiś dziwny. na nałogi są stokroć lepsze rzeczy i bardziej skuteczniejsze ,,,ale co taki zwykły psychiatra może wiedziec jak się leczy nałogi, wypisuje recepty jak w fabryce.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Martin81 11 sty 2014, 20:59
Lecznie uzaleznienia od alkoholu nie jest leczeniem farmakologicznym.Oczywiscie stosuje sie nieraz rozne leki ktore pomagaja w leczeniu np.hydroksyzyna pomaga lepiej znosic glod alkoholowy,leki antydepresyjne dla pacjentow z podwojna diagnoza,wtedy leczy sie zarowno uzaleznienie od alkoholu i depresje,ktora moze byc zarowno przyczyna uzaleznienia jak i jego skutkiem.Z innymi zaburzeniami psychicznymi jest podobnie.Najwazniejsza w wyjsciu z nalogu alkoholu jest terapia uzaleznien.Terapia ma na celu zdiagnozowanie przyczyn i mechanizmow ktore sklaniaja czlowieka do tego ze uzaleznia sie od alkoholu nastepnie z pomoca terapeuty pracuje sie nad tymi czynnikami i nie tylko.Czlowiek uczy sie nowego zycia bez alkoholu jak radzic sobie z glodem alkoholowym,jak rozpoznawac nawrot i jak z nim sobie radzic,trening asertywnosci itp Terapia uzaleznien wymaga cierpliwosci i ogromnej samodyscypliny,ale warto sie starac zeby móc na nowo życ bedac wolnym od nalogu i cieszyc sie zyciem na trzezwo :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg