Nalmefen (Selincro)

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Nalmefen (Selincro)

przez tiktalk 07 cze 2013, 11:30
Podczas ostatniej wizyty u sajko lekarz mówił ociekawym nowym specyfiku nazwa handlowa Selincro. Lek jest stosowany w terapii uzależnień od alkoholu. Zasada stosowania polega na braniu tabletki około godzinę przed piciem alkoholu w celu zmniejszenia ilości wypitego alkoholu.

Działanie nalmefenu oparte jest na blokowaniu receptorów opiatowych w Centralnym Systemie Nerwowym. W toku badań klinicznych dobrze udowodniono związek między aktywnością receptorów opiatowych i układem nagrody, który w dużej mierze odpowiada również za zależności w tym alkoholową. Alkoholik w trakcie picia doznaje przyjemnych, euforycznych doznań, jednocześnie pozostała część układu opiatowego aktywowana z opóźnieniem wywołuje u niego nieprzyjemne uczucia, drażliwość, dysforie, co pcha go do kontynuowania spożywania alkoholu. Nalmefen ma blokować te układy, zapobiega pozytywnym wzmocnieniom u osoby uzależnionej i jednocześnie likwiduje przykre doznania, zapobiegając anhedonii.

Niestety cena zabija, jest to około 20-30 zł za jedną tabletkę.
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Nalmefen (Selincro)

przez Siding Spring 07 cze 2013, 11:46
To nie to samo co naltrexone?

-- 07 cze 2013, 10:47 --

To nie to samo co naltrexone?

Nalmefen (Selincro)

przez tiktalk 07 cze 2013, 19:22
lubudubu, rzeczywiście to ten sam mechanizm działania, róznica z naltreksonem to dłuższy okres półtrwania większa biodostępność i mniejsza toksyczność na wątrobę. Za niedługo będę miał próbkę chociaż nie mam większych problemów z alko, przy następnej wizycie dostanę do testów weekendowych :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nalmefen (Selincro)

przez Siding Spring 07 cze 2013, 19:27
a ile w probce bedzie tabletek? Przyjemna probka jak tabletka kosztuje 20-30 zl. Ja z pewnego zrodla otrzymalem naltrexone ale jeszcze nie bralem:) Mam 2 tabletki ktora podobna wystarcza na miesiac kuracjii.

-- 07 cze 2013, 18:29 --

Licze na ukojenie dla mojego poszarpanego natectwami, lękami mózgu;)

Nalmefen (Selincro)

przez tiktalk 07 cze 2013, 19:32
dwa tabsy na miesiąc?
nie wiem ile w próbce pewnie mi wytnie kawałek z blistra :)

Nalmefen (Selincro)

przez Siding Spring 07 cze 2013, 19:33
odkraja sie kawaleczki. tabs to 25 mg a dziennie bierze sie ze 3 mg i podobno dziala. Zobaczymy czy to cos dziala.

Nalmefen (Selincro)

przez tiktalk 07 cze 2013, 19:37
nie wiem jak dokładnie jest z naltreksonem ale z tego co mówił sajko selincro bierze się przed samym piciem alkoholu

Nalmefen (Selincro)

przez Siding Spring 07 cze 2013, 19:39
tutaj chyba bez roznicy..ciekawe czy ma jakis wplyw na anhedonie ale nie poalkoholowa;P

Sortuj wg