Czy ktoś leczył uzależnienie od sexu, prostytutek i masturba

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez gdzie ja jetsem 16 maja 2013, 18:00
Witam
Mam duży problem, o którym jeszcze chyba mocno się wstydzę tego co robię nawet tutaj pisać (chociaż sam temat posty sporo zdradza). Jestem chyba uzależniony od tych rzeczy co wymieniłem w temacie postu. Zdecydowałem się pójść na terapie - psychoterapię. Aktualnie szukam dobrego specjalisty w Warszawie (sugestie mile widziane).

Mój problem polega na tym, że uzależniłem się od takiego a nie innego sposobu na rozładowanie napięcia i stresu (zawodowego głownie). Przez to uzależnienie zaniedbałem a nawet zniszczyłem pewno dobre sfery mojego życia takie jak : związek z partnerką i ukochana pasja. Moje uzależnienie wpędziło mnie w niezłe tarapaty, długi i ogólnie same problemy.
Najgorsze jest to że np. teraz od 2 tygodni nie jestem w stanie nic zrobić, jako że pracuje na własny rachunek to ile zarobie zależy ode mnie. Np. teraz wykonałem jedno zlecenie w którym muszę nanieść malutkie poprawki, normalnie zajęłoby mi to 3-4 godziny i po sprawie dostane pieniądze. A ja nie mogę nic zrobić od ponad 10 dni i uciekam w świat erotyki... .
O mnie: patrząc z boku można pomyśleć, że fajny gościu niby radzi sobie w życiu dość ciekawy itd. , na pierwszy rzut oka wszystko ok człowiek z pasja i chyb dość ciekawy, ale nikt nie we o mojej drugiej stronie tej czarnej, której okropnie się wstydzę, której nienawidzę .

Chodziłem już do terapeuty przez nie cały rok, ale marne efekty i sam zrezygnowałem. Z czasem stwierdzam, że - na pewno mu nie ufałem, nie czułem w nim żadnego autorytetu chyba ze względu na wiek że była to za młoda osoba.

PROSZĘ O RADE NAJLEPIEJ WSKAZANIE DOBREGO PSYCHOTERAPETUY Z WARSZAWY, najlepiej jakby był to mężczyzna nie młody ja mam 20 lat więc niech najlepiej będzie starszy i doświadczony życiowo.

przez Pasman 16 maja 2013, 21:16
Uzależnienie od masturbacji jest dość częste. Niestety poziom terapeutów w tej dziedzinie jest żenujący, przynajmniej w Łodzi. Najlepiej oprócz terapii jeszcze poszukaj dodatkowej pomocy.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Kalebx3 16 maja 2013, 21:29
ja uważam ,że w Twoim przypadku Psychoterapia pomoże Ci niewiele( aczkolwiek pewnie ukierunkuje). Tu potrzeba wjechać z konkretnym leczeniem psychofarmakologicznym. Są lekarstwa , które stłumią Twój nadmierny popęd . Nie wierzę ,że może pomóc Ci lub wyleczyć psychoterapia.Druga sprawa , to weż znajdż dobrego" Frouda" w temacie uzależnienie od seksu.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez siostrawiatru 16 maja 2013, 22:05
A co to jest uzależnienie od seksu? Tzn. że kocha się z kim popadnie, czy chce się kochać tak po prostu? Bo nie bardzo rozumiem. A że tępa jestem to wiem.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Kalebx3 16 maja 2013, 22:12
Tak jak od wódy , nie chcesz , a musisz , a im częsciej tym jeszcze mocniej i bardziej . Błędne koło.Zamiast płynu jest konkretne zachowanie.Kompulsja.

przez gdzie ja jetsem 17 maja 2013, 09:28
Kod: Zaznacz cały
ja uważam ,że w Twoim przypadku Psychoterapia pomoże Ci niewiele( aczkolwiek pewnie ukierunkuje). Tu potrzeba wjechać z konkretnym leczeniem psychofarmakologicznym.

Nie wiem czy jest tutaj potrzebna farmakologia, bo działa to w ten sposób, że nawet jak nie mam tzw. popędu to chodzę tam, nie jest to taki problem że mam taki popęd że nie mogę go powstrzymać, bardziej jest to ucieczka przed stresem i rozładowanie go oraz myślę, że w pewnym sensie ucieczka od rzeczywistości.

to weż znajdż dobrego" Frouda" w temacie uzależnienie od seksu.

Kto to jest "Froud" ?

Generalnie w moje głowie próba wyjścia z tego powinna wyglądać tak: znaleźć dobrego psychoterapeutę, któremu zaufam, zaufać mu i zdać się na niego a ja z siebie dam tyle ile tylko będę mógł żeby z tym walczyć.

przez nieboszczyk 17 maja 2013, 21:15
boże święty. że też ja niemogę nawet zrobić sobie badania nasienia bo nie ma ejakulacji.a tu narzekają na uzależnienie od masturbacji.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Kalebx3 17 maja 2013, 21:32
Kto to jest "Froud" ?

taki jeden , któremu sie trochę pomyliło ,ale że był pierwszy to wszedł do Historii Mysli psychologicznej.Zygmunt.

-- 17 maja 2013, 21:40 --

Zresztą mi też się pomyliło jego żydo austryjackie nazwisko.

Sortuj wg