Uzależnienie krzyżowe i zaburzenia psychiczne

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez depas 27 kwi 2013, 16:41
Bianka78, mam w sobie wroga, który co jakiś czas popycha mnie w stronę autodestrukcji, niszczenia wszystkiego co dobre i zdrowe. Dziesiątki razy już to przerabiałem, po każdym epizodzie zdrowienia, poprawy samopoczucia, lepszej kondycji, robiłem coś bardzo głupiego żeby to zepsuć. Tak jakbym nie był w stanie zaakceptować tego, że może być dobrze i normalnie. Jakbym nie dawał sobie prawa do szczęścia. Przerabiałem to na terapii i wychodzi na to, że mam w sobie ogromne, ukryte poczucie winy za pewne rzeczy, które właśnie objawia się tym pędem do autodestrukcji. Dlatego wcale nie byłem zaskoczony że kiedy udało mi się z lekarzem znaleźć fajnie działający miks, musiałem zrobić coś naprawdę głupiego żeby to zniwelować. Czy to piciem, czy ponownym nachodzeniem aptek po legalne używki, nieważne, byle się zniszczyć. Niby z biegiem lat jest lepiej, kiedyś ciąłem się, między innymi, już tak skrajnych rzeczy nie robię. A jednak, co jakiś czas załącza się tryb self-destruct i płynę.

kaja123, co mogę powiedzieć, znów masz rację. Tylko jak wielokrotnie uzmysławiał mi terapeuta, ja boję się i uciekam od terpii, boję się zmian na lepsze i tego że może być normalnie. Mimo to zapewnia mnie że jeśli się przyłożę, mam szansę na normalne życie w przyszłości, bez autodestrukcji i całego tego bagna.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez kaja123 27 kwi 2013, 16:50
depas, aaa to ze sie boisz to żadna rewelacja. Myślisz że ja sie nie bałam i większość z nas? Zapewniam że STRACH ma wielkie oczy :shock: ;)

Sortuj wg