Tanoreksja-uzależnienie od opalania się

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Tanoreksja-uzależnienie od opalania się

przez Meg1985 03 paź 2014, 21:54
Maggda92, hej, też jestem Magda i też to mam. Zaczęło się u mnie w liceum, czyli już będzie z 10 lat. Tyle trwa ten okres, w którym to staram się "nie być blada". Kiedyś się z tego śmiałam. Wydawało mi się, że z solarium korzystają jakieś puste laski, jednym słowem "dziunie", ubrane od stóp do głów na różowo. Ale w pewnym momencie uświadomiłam sobie, że również w to wpadłam. Kiedyś korzystałam z solarium 2, 3 razy w tygodniu. Teraz mam niby zakaz opalania się. Dermatolog stwierdził, że moja skóra ma skłonności do przebarwień i nie mogę ani opalać się na słońcu, ani tym bardziej solarium. I już nie chodzę. Muszę przyznać, że dużo kasy na to kiedyś wydawałam. Nie pozostaje mi nic innego jak stosować jakieś zastępcze środki typu samoopalacze, chusteczki itp. Bardzo nie lubię być blada, bo "bladość" kojarzy mi się z chorobą, a skóra opalona lub przynajmniej lekko złotawa, kojarzy mi się ze osobą pełną zdrowia, wigoru :) Ale od czasu do czasu, jak jestem na wakacjach lub jest słoneczny dzień, wychodzę ukradkiem na balkon, posiedzieć trochę na słońcu, bez filtrów:) Mój organizm uwielbia witaminę D i co ja na to poradzę :bezradny: Ale jeśli chodzi o mężczyzn, nie lubię gdy facet nagminnie uczęszcza do solarium, jakoś mi to nie odpowiada, może dlatego, że w solariach zawsze widywałam wręcz spalonych chłopaków, którzy chodzili tam chyba codziennie. Nie podobało mi się to. Ale jeśli lubią to ok.
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Sortuj wg