Uzależnienie od autoagresji?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez niosaca_radosc 27 lis 2012, 14:49
A właściwie dlaczego autoagresja jest zła? Dlaczego odmawiać sobie czegoś, co sprawia przyjemność i pozwala przeżyć?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Artemizja 27 lis 2012, 15:01
nienormalna21, zobacz,co się z Tobą dzieje,jakie to ma skutki dla Ciebie i Twoich bliskich,a potem zadaj sobie pytanie,dlaczego autoagresja jest zła.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez sleepwalker 27 lis 2012, 15:06
Po prostu... jest zła.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niosaca_radosc 27 lis 2012, 15:31
Lilith, ze mną się nic nie dzieje. Z bliskimi już gorzej, dlatego wcześniej napisałam, że istnieje jeden powód, dla którego zastanawiam się, dlaczego to robię. Ale i tak nie umiem całkowicie z tym skończyć, bo najwidoczniej jestem cholerną egoistką i myślę tylko o sobie.
Moderator

przez Artemizja 27 lis 2012, 15:57
ze mną się nic nie dzieje
Poza tym,że się ranisz,zadajesz ból,krzywdzisz,włazisz uparcie w rolę kata,obwiniasz się,że ranisz bliskich,doprowadza Cię to często na skraj.To jest nic?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez niosaca_radosc 27 lis 2012, 16:12
Lilith, sądzę, że mogę mieć klapki na oczach, bo nie dostrzegam tego. Dla mnie krzywdzenie siebie nie jest niczym złym
Moderator

przez L.E. 27 lis 2012, 16:49
nienormalna21 napisał(a):
nienormalna21, na pewno jest więcej niż jeden powód, żeby nie robić.
L.E., na przykład jaki?

1. Ślady - nie wiem na ile Ci to robi w tej chwili, ale kiedyś pojawią się sytuacje w których wolałabyś ich nie mieć. Nie wiem, gdzie się uszkadzasz, ale zawsze są sytuacje, kiedy ktoś może to zobaczyć. Bonusowa sama będziesz się kiedyś z tym źle czuła patrząc w lustro.
2. Mała efektywność - to nie jest tak, że raz zrobisz i Ci przejdzie, tylko chcesz to zrobić znowu.
3. Ryzyko zakażenie - tego chyba nie muszę tłumaczyć.
4. Uczucie niechęci po zrobieniu tego - jakby to było takie fajne i super nie zastanawiałabyś się nad tym, czy to uzależnienie i nie musiałabyś się tłumaczyć z tego, sama przed sobą.

Na pewno by się więcej znalazło, ale musiałabym jeszcze pomyśleć.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Artemizja 28 lis 2012, 02:57
nienormalna21, już z nazwy:krzywdzenie siebie"jest czymś złym.Ranisz siebie,zadajesz ból.Jak to może być czymś dobrym?Ale jak w przypadku każdego uzależnienia,o tym,że jest to tak naprawdę niekorzystne,dochodzi się dopiero po czasie... :(

Administrator

przez niosaca_radosc 29 lis 2012, 20:52
L.E. napisał(a):
nienormalna21 napisał(a):
nienormalna21, na pewno jest więcej niż jeden powód, żeby nie robić.
L.E., na przykład jaki?

1. Ślady - nie wiem na ile Ci to robi w tej chwili, ale kiedyś pojawią się sytuacje w których wolałabyś ich nie mieć. Nie wiem, gdzie się uszkadzasz, ale zawsze są sytuacje, kiedy ktoś może to zobaczyć. Bonusowa sama będziesz się kiedyś z tym źle czuła patrząc w lustro.
2. Mała efektywność - to nie jest tak, że raz zrobisz i Ci przejdzie, tylko chcesz to zrobić znowu.
3. Ryzyko zakażenie - tego chyba nie muszę tłumaczyć.
4. Uczucie niechęci po zrobieniu tego - jakby to było takie fajne i super nie zastanawiałabyś się nad tym, czy to uzależnienie i nie musiałabyś się tłumaczyć z tego, sama przed sobą.

Na pewno by się więcej znalazło, ale musiałabym jeszcze pomyśleć.

nienormalna21, już z nazwy:krzywdzenie siebie"jest czymś złym.Ranisz siebie,zadajesz ból.Jak to może być czymś dobrym?Ale jak w przypadku każdego uzależnienia,o tym,że jest to tak naprawdę niekorzystne,dochodzi się dopiero po czasie... :(

Mimo tego wszystkiego ja i tak się uzależniłam... Przykre to, ale wcale nie chcę z tym kończyć i w ten sposób moja terapia staje pod znakiem zapytania...
Moderator

przez Artemizja 29 lis 2012, 21:23
nienormalna21, myślę,że na wszystko potrzeba czasu...na to,żeby dojrzeć do rezygnacji z autoagresji-również...

Administrator

przez zannia 30 lis 2012, 14:29
nienormalna21, robisz to na rękach tak? Co z bliznami? Nie jest ci choć trochę wstyd w lato z odsłoniętymi rękawami? Ja pocięłam się raz a porządnie i to był najgorszy moment w moim życiu. Do dzisiaj chodzę z wielką obrzydliwą blizną na lewej ręce. Nikt nawet o to nie pyta bo to wygląda jak ewidentnie pocięte żyletką. W lato czy w szkole na wf czuje jakby ta ręka ważyła 100 kg i cały czas myślę o tym, że ją wszyscy widzą. Nigdy w życiu nie zrobiłabym tego ponownie.
zannia

przez niosaca_radosc 30 lis 2012, 16:03
zannia, ja robię różne rzeczy, nie tylko się tnę i na każde uszkodzenie ciała mam wiarygodną historyjkę. A jak się cięłam, to ciągle w jednym miejscu, żeby nikt nie domyślił się, że to specjalnie. Robię to z premedytacją. Najpierw myślę co mogę sobie zrobić i gdzie, a potem to robię. Robię, bo lubię, bo czuję po tym euforię, bo to jedyny moment, kiedy czuję się naprawdę dobrze...
Moderator

przez zannia 30 lis 2012, 16:32
Mogę zapytać ile masz lat? :)
zannia

przez niosaca_radosc 30 lis 2012, 17:01
zannia, 24. A dlaczego pytasz?
Moderator

Sortuj wg