Komputer

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Komputer

przez vifi 17 kwi 2013, 22:16
Ja poświęcam na granie ok. pół godziny dziennie. W zasadzie nie mam innych przyjemności (poza ew. jedzeniem). Chętnie bym je czymś zastąpił.

Komputer

przez Lux24 17 kwi 2013, 22:58
Nie mam problemu z komputerem, choć ostatnio spędzam przed monitorem za dużo czasu. Jednak gdy mam inną możliwość spędzenia tego czasu, zawszę wybiorę tę możliwość, nigdy komputer, to chyba dobrze.

Tak czy inaczej uważam, że dobrą metodą na zerwanie z nałogiem jest po prostu odłączenie internetu lub komputera, kiedy tego nie mamy, a się nudzimy, znajdujemy sobie inne zajęcie np. czytamy książkę.
Kilka dni może być trudnych, ale znam kogoś, kto tak zrobił i pomogło, przynajmniej na jakiś czas, bo w tej chwili nie wiem, czy ta osoba do tego wróciła, czy nie. Osobiście skorzystałabym z tej metody.

Komputer

przez Anna Maria 28 kwi 2013, 22:58
Teraz to już katastrofa.Od wstania do godz.5 nad ranem w necie.Bez przerwy :hide:
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Komputer

przez mark123 29 kwi 2013, 00:14
Najwięcej przed komputerem w internecie przesiedziałem jakieś niecałe 15 godzin. W wolnym czasie internet głównie służy mi do prowadzenia i czytania rozmów.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Komputer

przez Anna Maria 29 kwi 2013, 20:32
Mi się kilka razy zdarzyło po 24 a nawet i ponad.
Teraz siedzę od wczoraj od 14-stej. Przez całą noc. Na wyjazd do lekarza wzięłam tableta to też zaglądałam. Wróciłam to od razu zasiadłam do kompa.

Muszę oddać kompa do wyczyszczenia bo przy takim używaniu to mi się spali niedługo :zonk:

-- 29 kwi 2013, 20:33 --

Jak byłam ostatnio w szpitalu to się połapali, że mam bzika choć kłamałam jak najęta dlatego, żeby mi kompa oddali.
Anna Maria

Komputer

przez albenka 09 maja 2013, 15:47
Ja chyba też jestem uzależniony .Ciekawe w jakim stopniu.

Komputer

przez ekspert_abcZdrowie 09 maja 2013, 22:29
albenka, jeżeli podejrzewasz u siebie uzależnienie od komputera, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą w poradni leczenia uzależnień. Pod linkiem: portal.abczdrowie.pl/czy-jestes-uzalezniony-od-komputera możesz zrobić sobie test przesiewowy, który pozwoli Ci orientacyjnie dowiedzieć się, na ile masz problem z kontrolą czasu spędzanego przed monitorem komputera. Nie jest to oczywiście żaden test diagnostyczny, ale myślę, że może dać Ci ważne informacje zwrotne. Pozdrawiam!
Psycholog

Komputer

przez Anna Maria 10 maja 2013, 22:15
Według tego testu zdobyłam 15 punktów.Nie wciągają mnie tylko gry komputerowe.
Anna Maria

Komputer

przez szczypiorek86 11 maja 2013, 12:18
Wydaje mi sie zawsze,że nie wytrzymam bez neta,laptopa,ale jak już naprawde mi go zabraknie na jakis czas to problem jest tylko przez dzień później idzie wytrzymac.Oczywiscie najwikszy problem jest w kontaktach gadu itp. Reszta okazuje sie wcale nie aż tak wciągająca...
szczypiorek86

Komputer

przez Lux24 12 maja 2013, 14:07
szczypiorek86, czyli Ty nie jesteś uzależniony jako tako od komputera tylko bardziej od ludzi.. Odpowiednie towarzystwo w realnym świecie i nie miałbyś tego problemu ;)

Komputer

przez zmienny 12 maja 2013, 14:17
Lux24, dokładnie ja tak samo :)

dopóki moje życie towarzyskie nie ruszy pełną gębą, to ta godzinka neta dziennie musi być.
zmienny

Komputer

przez Przemek_44 30 sty 2015, 16:06
Zamieściłem na swoim blogu fachowy materiał o uzależnieniu od internetu - netoholizmie (dla zainteresowanych tym tematem)

tu link:

Uzależnienie od internetu (netoholizm) - materiały.

Polecam, zapraszam też do komentowania na blogu

pozdr
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

Komputer

przez devnull 30 sty 2015, 19:26
A nie sądzicie, że tego typu uzależnienia (behawioralne) wynikają z biedy materialnej ?
Bo do kur*y nędzy co ma zrobić człowiek, któremu komputer zastępuje kino, które kosztuje,
mp3/flac/wav zastepuje mu koncerty, które też kosztują. Wyjście ze znajomymi do knajpy,
też kosztuje, dlatego pisze się wirtualnie.
Niestety komputer zastępuje wiele drogich rzeczy, które zebrane razem dają pokaźne sumy
w skali miesiąca.

Zaś Internet to taki eter dla "żebraków", którzy nie mają prawa głosu w rzeczywistości,
ze względu na swoją pozycję społeczną (w tym materialną), tzn. wykluczeni społecznie.

Problem jest głębszy niż Nam się wydaje.

Jeśli chcesz mi pomóc w walce z uzależnieniem od komputera, to zaproś
mnie do MC' donalds i kup mi coś do jedzenia, weź mnie na basen i go opłać,
postaw mi piwo w pubie, kup mi karnet na siłownię, załatw mi zajęcia terapeutyczne,
daj mi kasę na drobne zakupy, choć ze mną na rower a przede wszystkim
nie zniewalaj mnie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Komputer

przez fatymid 29 maja 2015, 16:49
Od około 6 lat grałem całymi dniami w gry komputerowe niczym się nie przejmując, po prostu poświęcałem grom każdą wolną chwilę. Grałem raczej w gry multiplayer, w których po pewnym okresie praktyki osiągałem znakomity poziom, była to jednocześnie forma pokazania światu (i sobie), że mogę być w czymś dobry. Zaznaczam, że granie w żaden sposób nie wpłynęło na moje życie osobiste, edukację, ani nic innego.

Najpierw zrezygnowałem z grania w Soldat, na której to grze spędziłem ze 2 lata, mając drużynę grającą w ligach polskich i zagranicznych. Było mi trudno, jakoś się zaangażowałem emocjonalnie, ale w końcu zapomniałem. Potem 3 lata spędziłem na League of Legends - znów osiągnąłem znakomity poziom, ale zdecydowałem się porzucić grę. Ostatni rok grałem w Counter Strike: GO, ale ponownie zdecydowałem się zaniechać dalszego spędzania czasu przy grach.

Obecnie nie gram w nic, ale z jakiegoś powodu mój umysł podzielił się na część racjonalną i "tą drugą". Racjonalna zajmuje się życiem, nauką i egzaminami, z kolei ta druga powoduje stres na samą myśl o graniu w dawne gry, w których byłem dobry. Myślę, że chodzi tu właśnie o moje osiągnięcia w ww tytułach, których drugiej części szkoda. Ale jak powiedziałem, nie gram i racjonalnie nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Jedynie uczucie stresu pozostaje i nie wiem co z nim zrobić. Ktoś pomoże?

Sortuj wg