Komputer

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od komputera

przez Grizmo23 04 kwi 2013, 17:55
Właśnie chodzi tu o umiejętne używanie tego pudła a nie robienie z siebie niewolnika jakiegoś przedmiotu. Chciałbym być w stanie włączyć go zrobić to co miałem zrobić i go wyłączyć, a ja zamiast wyłączyć go robię miliard niepotrzebnych rzeczy na nim i nie potrafię go zamknąć a gdy już to zrobię czuje w sobie ogromną pustkę i nie mogę doczekać się momentu włączenia tej nieszczęśliwej maszyny. kasiątko dziękuje Ci bardzo za rady, mam nadzieje że zbiorę się w końcu w sobie i pójdę do tego specjalisty. Mimo to chciałbym usłyszeć opinie większej ilości użytkowników. Monar, polega to na przejęciu władzy nad maszyną i zrobieniu tego co miało się zamiar zrobić zamiast robienia rzeczy zupełnie niepotrzebnych na które tylko traci się ogrom czasu. Ja czuje że to komputer przejął nade mną władze (jakby to śmiesznie nie brzmiało) i nie chce mnie puścić ze swoich szponów.

przez Monar 05 kwi 2013, 00:30
Monar, polega to na przejęciu władzy nad maszyną i zrobieniu tego co miało się zamiar zrobić zamiast robienia rzeczy zupełnie niepotrzebnych na które tylko traci się ogrom czasu. Ja czuje że to komputer przejął nade mną władze (jakby to śmiesznie nie brzmiało) i nie chce mnie puścić ze swoich szponów.

Dla mnie to niepojęte... Przecież uzależnienie jak uzależnienie, powinno tak samo się to "leczyć". Np. nad alkoholem "nie zapanujesz", nie możesz już do niego nigdy wrócić -> wtedy stajesz się niepijącym alkoholikiem... a jak się jest uzależnionym od komputera, to leczenie polega na... właśnie: na czym? bo skoro po leczeniu można spokojnie usiąść na komputer, to czemu nie jest tak w przypadku alkoholu? magiczne słowa i już nie siedzisz na komputerze całymi dniami, nie myślisz o nim 24h na dobę/ nie myślisz o alkoholu 24h na dobę, znasz umiar, pijesz, a co najważniejsze umiesz robić to z głową...

przez Anna Maria 05 kwi 2013, 11:40
Monar, dlaczego to tak bardzo trudno się leczy.Podobnie jest z problemami odżywiania.Trzeba nauczyć się odnaleźć umiar bo przecież nie można zaprzestać jedzenia tylko nauczyć się zdrowego podejścia.To są jedne z najtrudniejszych do leczenia uzależnień.
Co do alkoholu to niektórzy piją nadal tylko umiarkowanie.Nie jest powiedziane,że każdy alkoholik nie może nigdy w życiu sięgnąć po alkohol tylko tak jak z jedzeniem,musi nauczyć się nad tym panować.
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monar 05 kwi 2013, 11:57
Co do alkoholu to niektórzy piją nadal tylko umiarkowanie.Nie jest powiedziane,że każdy alkoholik nie może nigdy w życiu sięgnąć po alkohol tylko tak jak z jedzeniem,musi nauczyć się nad tym panować.

Coś Ty??! :shock: Serio? To jak wtedy taki "wyleczony" alkoholik się nazywa? Pijący były alkoholik? Przecież alkoholizm to choroba, która jest w chorym do końca jego dni. Kurcze muszę o tym pogadać z T. :shock:

-- 05 kwi 2013, 11:59 --

Znakomita większość uczestników naszej sondy wyraziła opinię, że osoba uzależniona od alkoholu nie może powrócić do kontrolowanego picia alkoholu. Tak jest w rzeczywistości.

Najważniejszy objaw uzależnienia od alkoholu, jakim jest uszkodzenie kontroli nad piciem alkoholu, utrzymuje się do końca życia. Najbardziej rzuca się w oczy uszkodzenie kontroli nad ilością i częstotliwością picia. Uszkodzeniu ulega także kontrola sytuacyjna. Moje, ponad 30 letnie, doświadczenie kliniczne oparte na osobistej obserwacji tysięcy osób uzależnionych od alkoholu, skłania do zdecydowanego opowiedzenia się po stronie tych poglądów, w myśl których odzyskanie kontroli nad piciem, przez osobę uzależnioną od alkoholu, nie jest możliwe.

Znam wprawdzie przypadki wypicia, przez alkoholika, niewielkiej ilości alkoholu bez konsekwencji w postaci "ciągu", ale zawsze był to tylko efekt odroczony. Powtarzanie tego zachowania, wcześniej czy później musiało zakończyć się niekontrolowanym "ciągiem" alkoholowym. Osoba uzależniona powinna wiedzieć, że sięgając po alkohol zawsze ryzykuje tym, że ten pierwszy kieliszek wódki czy pierwszy kufel piwa spowoduje niekontrolowany "ciąg", który może zakończyć się tragicznie.

dr n. med. Bohdan T. Woronowicz

http://alkoholizm.eu/?sel=sondy

przez Anna Maria 05 kwi 2013, 12:12
Monar, też byłam tym zaskoczona,ale wiem to od mojej terapeutki która zajmuję się m.in. leczeniem uzależnień.Dla mnie to jest logiczne i do przyjęcia,tak jak pisałam z leczeniem uzależnień związanych z jedzeniem.
Anna Maria

przez Monar 05 kwi 2013, 12:39
kasiątko, moj T twierdzi, że nie można pić, tak jak w tym artykule, ale jeszcze na wszelki wypadek - dopytam.

przez Sorrow 06 kwi 2013, 04:34
20 minut przerwy co 40 minut komputera, podczas tych 20 minut uczyć się. Na początek ile się da, nawet po minucie po pięć się uczyć aż się wyrobi nawyk.

przez Grizmo23 06 kwi 2013, 17:07
Wiesz co jest to fajny pomysł postaram się go zrealizować tak aby te 40 minut zamienić na 0 i wchodzić tylko w razie potrzeby. Dzięki wielkie :)

przez vifi 06 kwi 2013, 19:59
Są różne zdania na temat picia. W książce "50 mitów psychologii popularnej" autorzy pisali zakaz do końca życia to jest mit i w wielu przypadkach (już nie pamiętam ilu) można (a czasami nawet będzie lepiej) powrócić do umiarkowanego picia. Tylko trzeba się tego nauczyć.
Grizmo23, Musisz znaleźć sobie jakieś inne zajęcia w to miejsce. Powinieneś się uczyć odchodzić od komputera po danym czasie, ale dobrze też zrobić coś innego przyjemnego w to miejsce, np pograć w piłkę, poczytać książkę czy choćby pooglądać telewizję. Żeby to nie był taki wybór typu przyjemne - nie wolno, nieprzyjemne - muszę.
Chyba najłatwiej z tego wyjść przy czyjeś pomocy, np kolegów, albo kogoś kto ci będzie mówił żebyś już odszedł.
Nie masz przejmować władzy nad maszyną tylko nad sobą. Bo przez natarczywe korzystanie z komputera mogą przemawiać twoje deficyty i poczucie niższości.

przez Grizmo23 07 kwi 2013, 12:37
Magiczne słowo koledzy, własnie przez nich powróciłem do grania. Większość 9/10 moich kolegów gra i na każdej możliwej imprezie namawiało mnie do powrotu do gry ponieważ brakowało im członka. Na wsparcie za bardzo nie mogę liczyć i muszę liczyć na siebie co jak do tej pory nie sprawdzało się. Wczoraj znowu zamiast się uczyć przy namowie kumpli zagrałem z nimi. Nie wiem czym mam zastąpić grę na komputerze, nie mam pomysłów co mógłbym robić. Wyjść z kolegami no nie za bardzo bo wszyscy na grze. Nie wiem jak odnaleźć w sobie pasje i nie wiem co chce w życiu robić a komputer jest najlepszą odskocznią od tego ale właśnie przez niego tak sobie marnuje życie.

przez vifi 07 kwi 2013, 13:50
Może postaw sobie najpierw ograniczenie np. do 1.5 h dziennie, np włącz sobie stoper albo budzik i za nic go nie przekraczaj. Przez pozostały czas może po prostu poczytaj sobie jakąś książkę, pójdź na space, posłuchaj muzyki czy coś w tym stylu. Nie przejmuj się że będzie cię ciągnęło z powrotem i że to nie daje takiej przyjemności.
Ja bym się starał jednak nie grać z kolegami bo to ci utrudni odejście od kompa.
Może zapisz się do jakiegoś kółka, trening czy basen.
Nie bój się iść z powrotem do psychologa, niestety nawrót to nic nienormalnego. Po prostu się zdarza.
Rozwiązanie ekstremalne to poprosić rodziców żeby ci przerywali jak grasz za długo, ale nie wiem czy to najlepszy pomysł.

przez boniek 07 kwi 2013, 16:50
Ja spędziłem przy kompie większość życia, nie wychodzę z domu ani z nikim się nie spotykam. W sumie nie przeszkadza mi to może dlatego że nigdy nie zasmakowałem żadnych innych ciekawych rzeczy.
Polska strona gry Neverwinter Online - Znajdziesz u nas poradniki, recenzje oraz szybką pomoc.

przez Mono.o 07 kwi 2013, 16:59
dla mnie komp to jedyne okno na swiat i kontakt z ludzmi.

przez Sorrow 07 kwi 2013, 17:15
Grizmo23 napisał(a):Magiczne słowo koledzy, własnie przez nich powróciłem do grania. Większość 9/10 moich kolegów gra i na każdej możliwej imprezie namawiało mnie do powrotu do gry ponieważ brakowało im członka. Na wsparcie za bardzo nie mogę liczyć i muszę liczyć na siebie co jak do tej pory nie sprawdzało się. Wczoraj znowu zamiast się uczyć przy namowie kumpli zagrałem z nimi. Nie wiem czym mam zastąpić grę na komputerze, nie mam pomysłów co mógłbym robić. Wyjść z kolegami no nie za bardzo bo wszyscy na grze. Nie wiem jak odnaleźć w sobie pasje i nie wiem co chce w życiu robić a komputer jest najlepszą odskocznią od tego ale właśnie przez niego tak sobie marnuje życie.

O Boże, to są MMORPG?

To jest najgorszy syf. Nie dość że uzależnia i tworzy sztuczne obowiązki to jeszcze jest kwestia tego, że nagle całe towarzystwo obraca się wokół gry.

Sortuj wg