Lęk przed uzależnieniami

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Lęk przed uzależnieniami

przez leon21 01 lip 2012, 21:36
Niech ktoś mi powie. Czy jestem skazany na uzależnienie mając w rodzinie(tata babcia brat) uzależnionych ? Czy mimo wychowywania się w dysfunkcyjnym środowisku mam wpływ na swoje życie? Bo czasem mam wrażenie że jestem tym zdeterminowany i boje sięże mnie to też kiedyś dopadnie...:/

Lęk przed uzależnieniami

przez Pasman 01 lip 2012, 21:58
Ciekawy temat poruszasz. Masz w rodzinie kogoś nieuzależnionego?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Lęk przed uzależnieniami

przez tahela 01 lip 2012, 22:52
jesteś bardziej chyba podatny , prawdopodobnie nawet genetycznie,ale tylko bardziej podatny, co wcale nie oznacza ,ze sie uzaleznisz, po prostu musisz byc czujny bardzo, dobrze ,ze o tym myslisz moze ten strach Cie uchroni przed uzależnieniem
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lęk przed uzależnieniami

przez leon21 01 lip 2012, 23:39
Tak jest wiele osób nieuzależnionych. Psycholog mi powiedział, że właśnie nie powinienem uruchamiać nadmiernej czujności, bo to destrukcyjne. Właśnie dlatego nie wiem co o tym myśleć.

Lęk przed uzależnieniami

przez gregory haus 04 lip 2012, 17:16
z tego co wiem uzależnienie od alkoholu może powodować tzn euforia alkoholowa. ja np. jej nie mam więc się raczej nie uzależnie, ale może to być przekazywane genetycznie

Lęk przed uzależnieniami

przez bigfish 04 lip 2012, 17:24
Pewnie istnieją predyspozycje genetyczne czy środowiskowe , ale główną przyczyną alkoholizmu jest nadużywanie alkoholu

Lęk przed uzależnieniami

przez Michałek 75 04 lip 2012, 20:02
Nie będziesz chciał nie uzależnisz się.

Znajomi 2 bracia nie piją a ich rodzice - niestety - totalne alco .
Uważaj na leki :!:
Always Look on the Bright Side of Life ...

Lęk przed uzależnieniami

przez Kamiloxi 04 lip 2012, 20:28
leon21 napisał(a):Tak jest wiele osób nieuzależnionych. Psycholog mi powiedział, że właśnie nie powinienem uruchamiać nadmiernej czujności, bo to destrukcyjne. Właśnie dlatego nie wiem co o tym myśleć.

Kierowanie się tendencją że ma się w rodzinie osoby uzależnione i stwierdza samoistnie że możesz być też uzależniony jest błędnym podejściem. Bym Ci radził nie myśleć całkowicie o tym i skupić się tylko i wyłącznie na własnych celach. Alkohol wzbudza w człowieku rozluźnienie i oderwanie się od kłopotów, rzeczywistości. To jest bardzo zła metoda, najlepszym rozwiązaniem jest nie branie tego pod uwagę że bliscy są uzależnieni, ślad w samoświadomości istnieje że tego się nie zapomina i jak nadejdzie okazja to z pewnością się napijesz i prawdopodobnie będziesz chciał więcej, dlatego potrzebujesz bardzo silnej motywacji by te słowo ''Uzależnienie od Alkoholu'' obalić.
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”

Lęk przed uzależnieniami

przez nowy_franek 04 lip 2012, 20:38
Ja zgadzam się, ze stwierdzenie, że jesli nie bedziesz chciał to sie nie uzależnisz. Aczkolwiek jesteś na pewno bardziej podatny, ale to jeszcze nic nie znaczy.
Mój ojciec jak zył to też pił, ja nie pije, tzn nie lubiłem nigdy, miałem nawet okres czasu że wcale ani kropli, ale to było też destrukcyjne, jesli chodzi o relacje z innymi. Tzn - nie tylko o kolegów , tylko o związek. Bo im bardziej się angażowałem tym u drugiej osoby mnie alko denerwował. Nawet male ilości. Teraz ostatnio piłem normalne, okazyjnie - to jest ok. Ważne by nie przesadzać w żadną stronę.
mój nibyBlog Ale jak ktoś nie lubi dużo czytać to nie polecam, ew nie lubi ckliwych opowieści to j.w. Poza tym zapraszam.

Lęk przed uzależnieniami

przez Kamiloxi 05 lip 2012, 12:41
Jest też inny sposób do zniechęcenia się do alkoholu pod innym, nie tak często stosowaną metodą. Teoretyczne wejście w substancję czynne alkoholu. Do odciągnięcia siebie od pojęcia ''alkoholizmu'' należy posiadać swoją wyrafinowaną wiedzę na temat alkoholu, jakie znajdują się w nim związki, które doprawadzaja osoby do takich stanów uzależniających je od niego. Możemy wtedy zdać sobie sprawę z powagi sytuacji i oddalić się od tego znacznie dalej, gdy przekonamy się jak te składniki są szkodliwe dla naszego organizmu.
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”

Sortuj wg